PS4 Pro'ya ne kadar destek verilir?

Hocam gücüyle pek alakası yok destek işinin. PS3 ilk versiyonu 2006'da çıktı, diğer super slim 2010 civarı. 11 yıla kesildi super slim modelin. Max 2-3 yıl kaldı ömrü ikisinin de.
Olabilir. Ama PS4 Pro çok sevilen bir konsol. Desteğini hemen kesmezler diye düşünüyorum. Herkesin PS5 alacak parası yok. PS5 alacak parası olmayanlar XBOX tarafına geçecek. Sony bunu göze alamaz. Bu yüzden desteği devam ettirecektir.

Hocam PS4 Pro için o şekilde fakat PS4 için bence pek de öyle değil. PS4'ye 8 GB RAM var ve 1.84 tflops gücünde bir AMD ekran kartı var. PS4 Pro ise iki katı, mesela örnek olarak Cyberpunk 2077. PS4'te güncelleme ile neredeyse sabit 30 FPS ama grafikler tost makinesi bence.

Cyberpunk bir mühendislik faciası zaten. Adamlar oyunu yaparken sadece PC üzerinden sanki nvlink 2X RTX 3090 kullanmışlar ve optimizasyonu falan bir kişi bile aklına gelmemiş yaparken.

İyi o zaman PS3 ile PS4 bir mi tutuyorsun yani? Sony o zaman last of 2 gibi PS3 yapsın bakalım aynı görsellikte oyun?
Hocam onla alakası mı var? PS3 ile PS4 bir mi dedim? Destek işi konsolun güçlü olup olmamasına bakmıyor. Ona bakılırsa PS3'te 512 MB RAM ve 0.23 TLFLOPS Nvidia bir ekran kartı var. En son 2019'da oyun çıktı PS3'e belki daha 2020'de de çıkmıştır tam bilmiyorum en son hangi oyun geldi. Sony'nin sağı solu belli olmuyor. PS4 için max 3 yıl, PS4 Pro da aynı şekilde olabilir ama PS4 Pro daha güçlü özellik bakımından 4 yıl devam eder bence.
Cyberpunk bir mühendislik faciası zaten. Adamlar oyunu yaparken sadece PC üzerinden sanki nvlink 2X RTX 3090 kullanmışlar ve optimizasyonu falan bir kişi bile aklına gelmemiş yaparken.
Orası öyle fakat yeni çıkacak oyunların ondan farkı pek olmayacak sadece optimizasyon işini daha iyi yaparlar diye düşünüyorum diğer oyunlarda. PS4 spor oyunlarını kaldırır ama GTA 6 yakında gelecek diyorlar bilmiyorum ama mesela bir GTA 6 kaldırır mı? Kaldırırsa gerçekten helal olsun, optimizasyon her şeydir konsolda.
Olabilir. Ama PS4 Pro çok sevilen bir konsol. Desteğini hemen kesmezler diye düşünüyorum. Herkesin PS5 alacak parası yok. PS5 alacak parası olmayanlar XBOX tarafına geçecek. Sony bunu göze alamaz. Bu yüzden desteği devam ettirecektir.
Hocam PS4 Pro 400 Dolar, PS5 500 Dolar, disksiz versiyonu 400 dolar. Sırf Türkiye için bakmayalım olaya lütfen. Amerika'da veya Avrupa'da yaşasan PS5 almaz mıydın?

2027'ye kadar futbol ve rekabetçi oyunları çıkar hikaye oyunları 2 seneye biter.
Hocam PS4 Pro için o şekilde fakat PS4 için bence pekte öyle değil. PS4'ye 8 GB RAM var ve 1.84 TFLOPS gücünde bir Amd ekran kartı var. PS4 Pro ise iki katı, mesela örnek olarak Cyberpunk 2077. PS4'te güncelleme ile neredeyse sabit 30 FPS ama grafikler tost makinesi bence.
Hocam ikisinde de 8 GB RAM var ama GPU olarak biraz daha önde Pro. Açıkçası bence Pro para kaybı 4K TV olmadıktan sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı