PS4 Red Dead Redemption 2 Kasma Sorunu

tonyyy

Centipat
Arkadaşlar geçen gün büyük heyecanla RDR2 aldım(kutulu.) Fakat oyunda hiç beklemediğim bir şeyle karşılaştım. Oyunda Valentina'daki köye içine girince ağır FPS düşüşleri meydana geliyor. Sadece köylerde değil tabi, fazla insanın olduğu yerlerde de ağır FPS düşüşleri oluyor, örnek vereyim. Atla kampa doğru yaklaşırken FPS net şekilde düşüyor ve kasmalar başlıyor FPS düşüşleri sadece RDR2'de olmuyor. Detroit Become Human oynarken de şehirde çok fazla insanın olduğu yerde FPS düşüşü oluyor. Ama RDR2'deki kadar ağır FPS düşmüyor. Arkadaşlar ben bu cihazla kasmadan God of War, Uncharted 4 bitirdim ayrıca cihazın garantisi 1 yıl daha devam ediyor. Sizce ne yapmalıyım? Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı oyunlarda da FPS drop var mı?

FPS drop RDR2'de oluyor diye duydum. Ama hiç oynamadım. FPS drop sebebi ya yazılımsal, ya da ısınma.

PS4'ü farklı şekillerde koyun durduğu yerde. Isınma problemini böyle aşan arkadaşlarım çok var. Fanların önü olabildiğince açık olsun.

PS4'ü farklı şekillerde koyun durduğu yerde. Isınma problemini böyle aşan arkadaşlarım çok var. Fanların önü olabildiğince açık olsun.
Isınma problemi olduğunu düşünüyorum.Çünkü ps4 açtığım gibi RDR2 giriyorum ve daha oyun ilk 4 dksı köye gittiğimde kasmaya başlıyor.

Farklı oyunlarda da FPS düşmesi var mı?

FPS düşmesi RDR2'de oluyor diye duydum. Ama hiç oynamadım. FPS düşmesi sebebi ya yazılımsal, ya da ısınma.
Alakası yok hocam oyunu oynadım bitirdim FPS sorunlu bir oyun değil RDR 2, kasma yapması PS4'le ilgili bir şey bence.

Normal PS4'de kasabalar'da kasması normal ama Detroid'de kasması garip geldi bende oynadım ve hiç kasmamıştı içini açıp temizlemeyi deneyebilirsiniz ve konsolunuzu hava alıcak bir yere koymanızı tavsiye ederim.

Arkadaşlar, bunun nedeni ısınma veya PS temiz değil falan değil. Bu durumu PS3 ve PS4 yaşayan biri olarak şunu gözlemledim: bu durum tamamen TV ile alakalı. Şöyle ki YouTube'da oyun oynayan birçok kanal sahibine baktım, hepsi PS4'lerini oyun monitörü ile kullanıyor yani ekran devasa değil. Haliyle görüntü küçüldükçe kasma ve FPS düşüşü olmuyor. Şimdi oyunlarda merkezi ve insanın çok olduğu yerlerde FPS düşüşü olur zaten. Ben PS4 140 ekran TV'de kullanıyordum ve bu sorundan muzdaripdim ve sonra gaming monitör aldım. Ufak bir monitör ve oyun yağ gibi akti resmen. Yani TV’niz ne kadar büyük olursa tepkime süresi görüntü büyüdüğü için FPS düşüşü olarak geri dönüyor. Ufak bir tepkime süresi hızlı monitörde oynayın farkı anlicaksiniz. Isınma falan bunlarla alakası yok. Ben oyunu actigim gibi Valentine’da FPS düşüyordu. Sorunun çözümü dedigim gibidir deneyin, pişman olmayacaksınız.

Arkadaşlar, bunun nedeni ısınma veya PS temiz değil falan değil. Bu durumu PS3 ve PS4 yaşayan biri olarak şunu gözlemledim: bu durum tamamen TV ile alakalı. Şöyle ki YouTube'da oyun oynayan birçok kanal sahibine baktım, hepsi PS4'lerini oyun monitörü ile kullanıyor yani ekran devasa değil. Haliyle görüntü küçüldükçe kasma ve FPS düşüşü olmuyor. Şimdi oyunlarda merkezi ve insanın çok olduğu yerlerde FPS düşüşü olur zaten. Ben PS4 140 ekran TV'de kullanıyordum ve bu sorundan muzdaripdim ve sonra gaming monitör aldım. Ufak bir monitör ve oyun yağ gibi akti resmen. Yani TV’niz ne kadar büyük olursa tepkime süresi görüntü büyüdüğü için FPS düşüşü olarak geri dönüyor. Ufak bir tepkime süresi hızlı monitörde oynayın farkı anlicaksiniz. Isınma falan bunlarla alakası yok. Ben oyunu actigim gibi Valentine’da FPS düşüyordu. Sorunun çözümü dedigim gibidir deneyin, pişman olmayacaksınız.
Hocam benim cihaz da AOC 60hz monitörde hala kasma devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı