PS4 Slim 1 TB ne kadar eder?

Özellikle yazdım hocam V2 kol elimden düşünce sola çekmeye başladı. Dışında kılıfla kullandım aldığımdan beri. Yani kolda da çizik falan yok.
Normalde analogların sağa veya sola çekmesi drift problemi diye geçer ve Sony bu konuda çok başı ağrıdığı için garantiden direkt değişim yapar. Ha tabii sizde drift probleminin olma sebebi direkt analog çubuğunun kırılmasından kaynaklanıyorsa bu kullanıcı hatasına girer(Kullanıcı hatasına girmeyen drift problemi farklıdır ve sebepleri de farklıdır). Yine de tamir edilebilir bir şey. Öte yandan @ExellionTR hocama katılıyorum. 2. el piyasasında şehirden şehire çok değişiyor fiyatlar. Mesela ben Ankara'da yaşıyorum ve ne zaman ikinci el ürün alacak olsam genelde İstanbul'dan vs. ucuz fakat küçük şehirlerden pahalıya bulabiliyorum temiz ürünleri.

Olabilir benim istediğim sorunlu ürün satmamaktı. Ama isteyene onu da yollarım neden olmasın.
Ürünün sorununu belirttikten sonra o alıcıya kalan bir şey hocam. Mesela ben PS4'ümü sattığımda 2 tane kol ile sattım. Kollardan birine kola döküldüğü için durdurma tuşunun(options tuşu) çalışmadığını fakat FIFA, MK gibi online oyunlarda iş gördüğünü söylemiştim. Ona rağmen kollardan biri sağlam ve diğeri de FIFA'da kullanılabiliyor diye alan olmuştu.

Normalde analogların sağa veya sola çekmesi drift problemi diye geçer ve Sony bu konuda çok başı ağrıdığı için garantiden direkt değişim yapar. Ha tabii sizde drift probleminin olma sebebi direkt analog çubuğunun kırılmasından kaynaklanıyorsa bu kullanıcı hatasına girer(kullanıcı hatasına girmeyen drift problemi farklıdır ve sebepleri de farklıdır). Yine de tamir edilebilir bir şey. Öte yandan @ExellionTR hocama katılıyorum. 2. el piyasasında şehirden şehre çok değişiyor fiyatlar. Mesela ben Ankara'da yaşıyorum ve ne zaman ikinci el ürün alacak olsam genelde İstanbul'dan vs. ucuz fakat küçük şehirlerden pahalıya bulabiliyorum temiz ürünleri.

İmkan olsa adamı çağırır evimde çayı sigarasını ısmarlar bir yandan FIFA atarım vermeden ama çok zor burada. Ya forumdan veririm ya da alışveriş sitesine koyarım. Kola gelince daha detaylı söylemek gerekirse joystickte ezilme kırılma çıtırdama yok ama o drift dediğin şeyi yapıyor diğer tarafa zorlayınca düzeliyor ama sonra yine oluyor.

İmkan olsa adamı çağırır evimde çayı sigarasını ısmarlar bir yandan FIFA atarım vermeden ama çok zor burada. Ya forumdan veririm ya da alışveriş sitesine koyarım.
Sizin iş daha kötüymüş o zaman hocam. Şahsen bende adam direkt eve gelmişti oğluyla birlikte. Bozuk kolun sıkıntısını ve nasıl kullanılacağını detaylı şekilde anlatmış hatta oyunlarda test ettirmiştim. Eğer sizin yüz yüze görüşüp cihazı test ettirme şansınız yoksa ne kadar temiz olursa olsun 1- 0 geride başlıyorsunuz zaten. Bu devirde güvenilir insan bulmak zor malum.
Kola gelince daha detaylı söylemek gerekirse joystickte ezilme kırılma çıtırdama yok ama o drift dediğin şeyi yapıyor diğer tarafa zorlayınca düzeliyor ama sonra yine oluyor.
Kolun dış yapısında değil de iç yapısında bozulma olabilir. İnternetten Dualshock 4'ün içini açan insanların videolarını izlerseniz o analogların iç yapısını daha iyi görüp neyin bozulmuş olduğunu tahmin edebilirsiniz. Öte yandan dediğim gibi drift problemi yaygındır ve kullanıcı kaynaklı değildir. Hatta PS5'in başlangıç döneminde drift problemi yüzünden Sony davalık olduğundan artık direkt sıfır ürünle değişim yapma konusunda daha hevesli. Ha yine de drift problemi tamamen kol kaynaklı da olacak diye bir şey yok. Çok düşük bir ihtimal olsa da kullanıcı kaynaklı olabilir. Bir ihtimal diyerek garantide veya teknik serviste şansınızı deneyebilirsiniz kol için.

Sizin iş daha kötüymüş o zaman hocam. Şahsen bende adam direkt eve gelmişti oğluyla birlikte. Bozuk kolun sıkıntısını ve nasıl kullanılacağını detaylı şekilde anlatmış hatta oyunlarda test ettirmiştim. Eğer sizin yüz yüze görüşüp cihazı test ettirme şansınız yoksa ne kadar temiz olursa olsun 1- 0 geride başlıyorsunuz zaten. Bu devirde güvenilir insan bulmak zor malum.

Kolun dış yapısında değil de iç yapısında bozulma olabilir. İnternetten DualShock 4'ün içini açan insanların videolarını izlerseniz o analogların iç yapısını daha iyi görüp neyin bozulmuş olduğunu tahmin edebilirsiniz. Öte yandan dediğim gibi drift problemi yaygındır ve kullanıcı kaynaklı değildir. Hatta PS5'in başlangıç döneminde drift problemi yüzünden Sony davalık olduğundan artık direkt sıfır ürünle değişim yapma konusunda daha hevesli. Ha yine de drift problemi tamamen kol kaynaklı da olacak diye bir şey yok. Çok düşük bir ihtimal olsa da kullanıcı kaynaklı olabilir. Bir ihtimal diyerek garantide veya teknik serviste şansınızı deneyebilirsiniz kol için.

Anladım güzel fikirmiş. Satacağım için açmıyorum uzun süredir. Muhtemelen söylediğine bakarım yapılırsa yaptırır satarım yanında. Şimdilik fiyatı anlmaya çalışıyorum. Kasım - aralık civarında alacağım çünkü PS5 zamanı geldi bence artık.

Anladım güzel fikirmiş. Satacağım için açmıyorum uzun süredir. Muhtemelen söylediğine bakarım yapılırsa yaptırır satarım yanında. Şimdilik fiyatı anlmaya çalışıyorum. Kasım - aralık civarında alacağım çünkü PS5 zamanı geldi bence artık.
Zaten garantiye de verecek olsanız tamir de ettirecek olsanız Sony yetkili servisine gitmeniz gerekecek. Bir tane yetkili servise gidin(Gitmeden bir fotoğraflarına vs. bakın, her yetkili servis çalışanı o kadar bilgili olmuyor bu konularda) ve olayı anlatın. Muhtemelen istiyorsan şansını dene garantiye gönderelim, istersen ben tamir edeyim analog stick parası+ işçilik parası alayım der. Şanslıysan garantiden sıfır yeni ürünle değişmesi çıkar. Sony'nin garantisinde eğer ürün bozuksa ve kullanıcı kaynaklı değilse direkt sıfırıyla değiştiriyorlar. Eğer şanssızsan ki bu olası ihtimal teknik servis işini görür. Zaten PS4 bu sene 10. yaşına girdiği için artık teknik servisler master konumunda PS4 açısından.

Geri
Yukarı