Çözüldü PS4 Slim 60 FPS verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

himsey

Hectopat
Şu sıralar bilgisayar oyunlarından sıkıldım, PlayStation'ın exclusive oyunlarını oynamak istedim. O yüzden biraz araştırdım, hem düşük fiyat hem exclusive oyunlarını oynayabileceğim PS4 Slim'e karar verdim ama PS4 Pro ile 60 FPS konusu ile arada kaldım. Şimdi ben konsolu alacağım fakat exclusive oyunları bir süre sonra oynayıp bitireceğim normal platformlara çıkmış oyunları oynayacağım ve onlarda da 60 FPS benim için gerekli. Neyse kısaca PS4 Slim; Battlefield, Call of Duty veya bu tarz hikayeli oyunlarda 1080P 60 FPS verir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_66.png
    Screenshot_66.png
    10,4 KB · Görüntüleme: 716
Çözüm
Pardon sen karşılaştırma videolarından bahsediyormuşsun, ben direkt gameplay sandım.
Yok, ben gameplay i kast etmiştim. Ben karşılaştırma için demiyordum. FPS testlerine PS4 üzerinden bakabilirsin. Örneğin, 2:48'de PS4 başlıyor. Hatta ve hatta
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Battlefield 5 testi. Testin başında direk PS4 ile test etmişler. Ortalama fps değerlerine bakarak, alacağın performansı görebilirsin.
Yok, ben gameplay i kast etmiştim. Ben karşılaştırma için demiyordum. FPS testlerine PS4 üzerinden bakabilirsin. Örneğin, 2:48'de PS4 başlıyor. Hatta ve hatta
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Battlefield 5 testi. Testin başında direk PS4 ile test etmişler. Ortalama fps değerlerine bakarak, alacağın performansı görebilirsin.
Videolar genelde karşılaştırma üzerine çekildiğinden dolayı ben bunları attım. Bulabilsem sadece PS4 videolarını atacaktım ama içerik üreticileri genelde karşılaştırma videolarını atmışlar. Ama yine de bakabilirsin. Sol üst köşede hangi PS4 versiyonu olduğu da yazıyor.

Videolar genelde karşılaştırma üzerine çekildiğinden dolayı ben bunları attım. Bulabilsem sadece PS4 videolarını atacaktım ama içerik üreticileri genelde karşılaştırma videolarını atmışlar. Ama yine de bakabilirsin. Sol üst köşede hangi PS4 versiyonu olduğu da yazıyor.
Oyun konsolları ülkemizde lüks bir hobi neticede. Ama ben de yeni jenerasyona PS5 ve PC kombinasyonu ile devam edeceğim. PC'nin de oyun konsollarının da yeri başka.
Tabii ki ayrı ama çoğu kişi birini tercih edecek.

PC aynı fiyata göre daha güçsüz kalacak olsa bile donanım yükseltme avantajı var.

Tabii ki ayrı ama çoğu kişi birini tercih edecek.

PC aynı fiyata göre daha güçsüz kalacak olsa bile donanım yükseltme avantajı var.
Tercih meselesi sonuçta ama Türk lirasının değer kaybetmesi sonrası donanım fiyatları uçtu ne yazık ki. Dolayısı ile oyun maksatlı olarak ne PC toplamanın ne de PC bileşenlerini upgrade etmenin bir anlamı kalmadı. 3 senede bir sadece ekran kartına 5-6 Bin lira ayırmak epey masraflı.

5-6 şu an olan kura göre bence yine fazla su an RX 5700XT gayet iyi bir kart ve ileride yine aynı segment kart alınsa PS5 ile ayni götürür ama işlemci vb. şeylerde değişmesi gerek.
Az buz para değil elbette ama Türk lirasının da değeri kalmadı ne yazık ki. Ben şuan da kullanmakta olduğum Pro'yu sıfır olarak iki buçuk sene önce 1900 liraya satın almıştım. Şimdi ikinci el fiyatı minimum 2 bin lira seviyesinde.
RX 5700XT gayet başarılı bir grafik kartı dediğiniz gibi. Yeni nesil oyunlarda epey iş görür.

Son düzenleme:
Az buz para değil elbette ama Türk lirasının da değeri kalmadı ne yazık ki. Ben şuan da kullanmakta olduğum Pro'yu sıfır olarak iki buçuk sene önce 1900 liraya satın almıştım. Şimdi ikinci el fiyatı minimum 2000 bin lira seviyesinde.
RX 5700XT gayet başarılı bir grafik kartı dediğiniz gibi. Yeni nesil oyunlarda epey iş görür.
Aynen öyle rekabet sağ olsun böyle kartlar görüyoruz.

2021'de DDRR 5 gelirse ve AM5 soket gelirse o zaman sistem alıcak kişinin ileride sistem yükseltmesi bayağı avantajlı olucaktır onlar hariç yine anakart, ekran kartı, RAM gibi masraflar yapması gerek.

Geri
Yukarı