PS4 Slim anlık küçük FPS düşüşleri normal midir?

İlk oyunu.

Cihazı arada yokluyorum. Isınma falan yapıyor mu diye fakat hiçbir sorunu yok. Çok sessiz çalışıyor ve ısınmıyor. Sorun ne olabilir?
Oyunun orijinal halini PS3'de oynadım, PS3'de bile kasma hissi yaşadığımı hatırlamıyorum. PS4'de remastered halini oynamadım ancak remastered olsa da PS4'de kasma hissi vermesi bana normal gelmiyor. God of War ve RDR 2'de yer yer FPS düşüşleri oluyor ama Last of Us'da duymamıştım. YouTube'da videolara bakarak bir kıyaslamak lazım.

Oyunun orijinal halini PS3'de oynadım, PS3'de bile kasma hissi yaşadığımı hatırlamıyorum. PS4'de remastered halini oynamadım ancak remastered olsa da PS4'de kasma hissi vermesi bana normal gelmiyor. God of War ve RDR 2'de yer yer FPS düşüşleri oluyor ama Last of Us'da duymamıştım. YouTube'da videolara bakarak bir kıyaslamak lazım.
Hocam ikisi farklı şekilde ayarlanıyor grafikler. İkisini bir tutmak saçma olur.

Hocam ikisi farklı şekilde ayarlanıyor grafikler. İkisini bir tutmak saçma olur.
İkisini bir tutmadım ancak en nihayetinde bahsettiğimiz bir remake değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
PS3: 720p, 30 FPS.
PS4: 1080p, 60 FPS.

Son düzenleme:
Ah keşke ben de oynayabilsem...
Şöyle bir şey buldum,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kıyas yapabilirsiniz.
Bu arkadaşın attığı videoya bakınca benim oynadığım akıcılıktan bir fark göremiyorum. Belki de ben boşu boşuna endişeye verdim. Bilemiyorum. Çoğunlukla akıcı ve sabit FPS ile oynuyorum fakat nadir olsa da FPS düşüşü oluyor küçük miktar. Henüz cihazı God of War gibi oyunlarda denemedim. Fakat yüklü ve deneyeceğim.

Videolarda bazı yerlerde 50'ye kadar düşme oluyor. Uzun süre PC'de oyun oynayan biri hissedebilir.
İlk konsol deneyimim diyebilirim. Sürekli olarak PC'de oyun oynayan biriydim. Sırf PS Exclusive oyunları için PS4 aldım diyebilirim. Sanırım düşündüğüm gibi PC oyuncusu olduğum için en ufak FPS düşüşünü hissedebiliyorum.

Açıkcası 30FPS olmasına rağmen Part II bende daha stabil çalışıyor. Part I’de FPS düşüşlerini hissetmiştim ama Part II’de hiçbir sıkıntı yaşamadım. Benim cihaz da PS4 Slim bu arada.

Açıkcası 30FPS olmasına rağmen Part II bende daha stabil çalışıyor. Part I’de FPS düşüşlerini hissetmiştim ama Part II’de hiçbir sıkıntı yaşamadım. Benim cihaz da PS4 Slim bu arada.
Alakasız olacak şu an tahmin sallıyorum ama belki de Part I daha eski olduğu için PS4'e portlanma esnasında bir sorun olmuştur. Part II'yi yakın zamanda almayı düşünüyorum. Göreceğiz.

Alakasız olacak şu an tahmin sallıyorum ama belki de Part I daha eski olduğu için PS4'e portlanma esnasında bir sorun olmuştur. Part II'yi yakın zamanda almayı düşünüyorum. Göreceğiz.
Bildiğim kadarıyla çıkış oyunlarından zaten böyle sorunları olması olası. Genelde çıkış oyunları böyle oluyor.

Hem o var hem de Naughty Dog yıllar içinde PS4 donanımına daha da alışmıştır. Uncharted 4 bile TLOU Part I’den daha sorunsuzdu.

Geri
Yukarı