PS4 Slim hala alınır mı?

Efe ARSLAN

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, PS5 çıkmışken, PS4 modeli tercih etmek doğru olur mu? Malum, PS5 8.000’den 10.000 ₺’ye kadar gidiyor. PS4 Slim modelini alsam pişman olur muyum? Bir de PS4 daha kaç yıl oyun desteği sunarlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer paranız varsa PS4 Pro öneririm. Daha 2-3 sene daha 1080P 60FPS oynatır. Onun dışında eğer bütçeniz darda ise PS4 Slim yerine Xbox One S'de bakabilirsiniz. Gamepass aboneliği büyük bir + Xbox tarafında. Bir araştırın derim. He eğer PS4 exclusivelerine meraklıysanız ve bütçeniz darda ise de PS4 Slim alınabilir.

Alıp almamak kişiden kişiye değişir.
Oyun desteği ne kadar devam eder bilmiyorum ama oyunlar gelişmeye devam ettiği sürece belli konsollar geri kalacak. Bu konuda Pro almak daha mantıklı kalıyor ancak şuan alınması yanlış olur. PS5 için adam akıllı stok bulunmuyor. Stokları doldurmaya başladıkça 4 Pro ve diğer modellerin fiyatları düşecektir. PS5 için raf açmaları gerekecek ve uygun fiyatla eski konsolları satarlar. Acele edilmemesi gerekiyor.

İstisnasız her konuda yorumlarda almışken üstünü alın şeklinde tavsiyeler var ama şunu söylemek isterim.
Senin beklentilerine göre değişir her zaman alacağın şey.
Şayet 60 fps 1080p olsun diye bir takıntın yok ise(Bu değerlerin neye yaradığını anlatan bir çok kaynak var bilmeyenler için) PS4 slim hem bütçe dostu hemde başarılı. Hem bu değerler oynayacağın oyunlara görede değişir. Çoğu FPS oyunu zaten 60 fps çalışıyor ben ps4 slim aldım hiç sorun yaşamadım. Ama hikayeli oyunlarda 60 fps sorunu olabiliyor. O tarz oyunlarda da FPS benim için önemli olmadığından ve hem boyut hemde hafifliğinden dolayı PS4 pro'yu satıp PS4 slimi tercih ettim.
FPS takıntın varsa PS4 pro idealdir. Onun haricinde çok hantal ve gürültülü çalışıyor.
PS4'e oyunlar gelmeye devam edecektir ama oyun fiyatları malum..
Bütçe dostu istiyorsan XBOX kanadını tercih edebilirsin gamepass sisteminden dolayı. Üstteki yazdıklarım XBOX cihazlarında da geçerli.

Yeni konular

Geri
Yukarı