PS4 Slim hard diski kaç RPM?

legendrewbo

Hectopat
Yer
İstanbul
Selam arkadaşlar eskiden çok ucuzken PS4 Slim 500GB versiyonunu almıştım. Gayet de memnundum fakat son günlerde gerçekten 500GB alan yetmemeye başladı. PC de 1TB 5400RPM bir HDD var, onu çıkarıp PS4'e takarsam hızda bir kayıp yaşar mıyım? Yani PS4 Slim'in HDD RPM hızı kaçtır?

Kullandığınız PS4'ün içinde SSD var ise hızda kayıp yaşarsınız. Yani SSD'den HDD'ye geçiş olduğu için oyunlar yavaş açılacaktır.
HDD veya SSD oyunlarda FPS kaybı veya artışı yapmaz. Sadece açılış süresini hızlandırır.

Olmaz hocam. Mevcut olan da 2,5" 5400 rpm. Kendiniz yapabiliyorsanız sıkıntı olmaz. Şahsen ben yapmadım.

Kullandığınız PS4'ün içinde SSD var ise hızda kayıp yaşarsınız. Yani SSD'den HDD'ye geçiş olduğu için oyunlar yavaş açılacaktır.
HDD veya SSD oyunlarda FPS kaybı veya artışı yapmaz. Sadece açılış süresini hızlandırır.

Standart olarak HDD ile geliyor diye biliyorum ve ben hiç değiştirmedim.

Olmaz hocam. Mevcut olan da 2, 5" 5400 RPM. Kendiniz yapabiliyorsanız sıkıntı olmaz. Şahsen ben yapmadım.

Peki ya 1TB ile değiştirmemi tavsiye eder misiniz?

Hızın tek unsuru RPM değil, elimdeki 1 TB 5400 RPM 2.5 diskten daha hızlıydı PS4'ün 500 GB diski. Ama gene de sorun çıkarmaz, elindeki belki de daha iyidir bilemem.

Standart olarak HDD ile geliyor diye biliyorum ve ben hiç değiştirmedim.

Peki ya 1TB ile değiştirmemi tavsiye eder misiniz?
Olsa iyi olur fakat dediğim gibi ben yapmadım. Yapan arkadaşlar daha iyi fikir verebilir. PS4 serisinde orijinal olarak SSD yok.

Olsa iyi olur fakat dediğim gibi ben yapmadım. Yapan arkadaşlar daha iyi fikir verebilir. PS4 serisinde orijinal olarak SSD yok.

Ek olarak Slim serisinde SATA 2 var, SSD taksa bile tam güç kullanamayacak. Bir diğer nokta oyunlar HDD için optimize yani dosyalar sıralı büyük sektörler halinde, SSD pek bir katkı sağlamıyor PS4 oyunları için. Büyük israf.

Ek olarak Slim serisinde SATA 2 var, SSD taksa bile tam güç kullanamayacak. Bir diğer nokta oyunlar HDD için optimize yani dosyalar sıralı büyük sektörler halinde, SSD pek bir katkı sağlamıyor PS4 oyunları için. Büyük israf.
Doğru. SATA 2 olanları da var. Fakat Slim için SATA 3 diye biliyorum. Hatta bazı seri FAT olanlar bile 3 diye biliyorum. Slim daha yeni bir seri. Yanlış da biliyor olabilirim.

Selam arkadaşlar eskiden çok ucuzken PS4 Slim 500GB versiyonunu almıştım. Gayet de memnundum fakat son günlerde gerçekten 500GB alan yetmemeye başladı. PC de 1TB 5400RPM bir HDD var, onu çıkarıp PS4'e takarsam hızda bir kayıp yaşar mıyım? Yani PS4 Slim'in HDD RPM hızı kaçtır?

PS4 modellerinin hepsinde HDD 5400RPM'dir. 1TB 5400 RPM takarsan performansda fark olmaz ancak yazılımı oyunları vs yeniden yüklemen lazım onlara bir bakmanı öneririm.

Geri
Yukarı