PS4 Slim oyun performansı nasıldır?

Daha fazla  
Daha önce birçok defalar tartışılmış olmasına rağmen ben bir türlü karar veremedim ve anlayamadığım konular var. Şu an PS4 Slim ve PS4 Pro arasında kaldım. Daha önce konsol oynamamış bir insanım, şu sıralar merak saldım. Tamamen hikaye odaklı oyun oynayacağım (The Last of Us, Death Stranding vs) bu oyunlarda Slim performans olarak çok hissedilir bir şekilde geri kalır mı? Ani FPS düşüşleri olabilir fakat sürekli olabilecek bir şey mi (yani oyundan bezdirecek şekilde)? Pro'nun tek farkı 4K ve bazı oyunlarda 60FPS ise haliyle fazladan para vermek istemiyorum. İleride VR ya da 4K TV'de almayacağım göz önünde bulundurulursa Slim beni en az 3 4 yıl götürebilir mi? Her iki cihazıda kullanmış kişiler cevaplarsa çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PS4 Slim sabit 30 fps alınıyor optimize edilmiş 30fps olduğu için akıcı bir şekilde oynuyorsun.
Playstation 4 çok satan bir konsol olduğu için çoğu firma oyunlarını ps4e çıkarmaya devam edecektir.
PS4 alıp ileride PS5'e geçmen daha mantıklı olur.

The Last of Us oynarken her türlü iki cihazda size 60 FPS sunacak. The Last of Us Part II oynarken yine her iki cihaz size 30 FPS sunacak. Pro bazı yeni nesil oyunlarda 60 FPS vermeye çalışıp doğru düzgün veremiyor. God of War buna bir örnek.

God of War oynarken sürekli olarak 60-40 FPS arası oynuyorsunuz Pro cihazlarda fakat çoğunluk olarak 40 civarlarında oynuyorsunuz. 4K takıntınız yoksa Slim tercih edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı