PS4 Slim ve PS4 Pro'nun arasında ne gibi bir performans farkı var?

Elussi0n

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben PS4 almayı düşünüyorum. Hem geçmiş oyunlar için hem de 1-2 yıl çıkacak oyunlar için. Benim 4K televizyonum yok o yüzden Pro almak mantıksız gibi geliyor. Fakat aralarında çok fazla performans farkı var mı? Yani demek istediğim mesela ben Slim modelde Far Cry 6'yı kasmadan oynayabilecek miyim?

Pro model daha güçlü, çoğu ağır oyunu 1440p'de bile oynatabiliyor. Düz PS4 ise genelde 1080p.

Ek olarak, PS4 almanızı önermem sıfır alacaksanız.
Slim modeli biraz güçsüz, yeni nesil oyunlarda drop giriyor diye duymuştum. Onun yerine One S alabilirsiniz, daha iyi olur.
One S, PS4 Slim'den daha güçsüzdür.

Ben PS4 almayı düşünüyorum. Hem geçmiş oyunlar için hem de 1-2 yıl çıkacak oyunlar için. Benim 4K televizyonum yok o yüzden Pro almak mantıksız gibi geliyor. Fakat aralarında çok fazla performans farkı var mı? Yani demek istediğim mesela ben Slim modelde Far Cry 6'yı kasmadan oynayabilecek miyim?
Farklılıkları var biri Pro Slime göre daha güçlü yanlış hatırlamıyosam pro 60 FPS Slim ise 30 FPS veriyordu.Oyunlarda ayrıca bunun haricinde pronun çözünürlüğü daha iyi.

Pro model daha güçlü, çoğu ağır oyunu 1440P'de bile oynatabiliyor. Düz PS4 ise genelde 1080P.

Ek olarak, PS4 almanızı önermem sıfır alacaksanız.

One S, PS4 Slim'den daha güçsüzdür.

Açıkcası 2. el almayı düşünüyorum fakat 6.72 versiyon olmasını istiyorum. Nedenin az çok tahmin edebilirsiniz haliyle Slim modeli bile pahalı oluyor Pro'yu düşünemiyorum.

Açıkcası 2. el almayı düşünüyorum fakat 6.72 versiyon olmasını istiyorum. Nedenin az çok tahmin edebilirsiniz haliyle Slim modeli bile pahalı oluyor Pro'yu düşünemiyorum.
Amacınız sadece 1080p'de oyun oynamak ise Pro'ya gerek yok. Slim iş görür, zaten Pro'nun kronik ses ve ısınma sorunlu kasası var.

Amacınız sadece 1080P'de oyun oynamak ise Pro'ya gerek yok. Slim iş görür, zaten Pro'nun kronik ses ve ısınma sorunlu kasası var.

Bir monitörüm yok haliyle televizyonda 1080P. Ben hiçbir PS4 özel oyunu veya diğer oyunları oynamadım. Zaten beni 3 yıl götürsün yeter o zamana PS5 için para biriktirebilirim diye umut ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı