PS4 Slim vs. Pro

Horizon'da hatalı bakmışım. Oynadım ama yarım kaldı bitirmedim.
Önemli değil. Sırf ilk yorumun sert ve küçük düşürücü diye böyle yorumlar yaptım. Haklı olduğun tarafların var. Ama daha sakince eleştirmen lazım. Kıracak birşey söylediysem kusuruma bakma. Hepimiz böyleyiz işte. Birşeyi savunurken aslında bilgimiz olmadan körü körüne savunuyoruz. Mesela ben PRO'yu vereli bayağı oluyor. Şimdilik Slim kullanıyorum. 60 FPS verdiği oyun yoktu. GOW 5 45 FPS verebiliyordu. Şu an birçok oyunu yüksek FPS ile destekliyor olabilir. Burada birbirimizi kırmamak ve arkadaşlarımıza yardımcı olmamız gerekir. Seninde iyi niyetli olduğunu biliyorum tabii ki. Tekrardan kıracak birşey söylediysem kusuruma bakma. Sağlıcakla kal 🙂 Böylelikle durum tatlıya bağlanmış olsun 😇👍

Oyunları 25-30 FPS aralığında oynarım dert değil diyor isen slim tercih edebilirsin. Stabil akıcılık ve yüksek çözünürlük
Önemli değil. Sırf ilk yorumun sert ve küçük düşürücü diye böyle yorumlar yaptım. Haklı olduğun tarafların var. Ama daha sakince eleştirmen lazım. Kıracak birşey söylediysem kusuruma bakma. Hepimiz böyleyiz işte. Birşeyi savunurken aslında bilgimiz olmadan körü körüne savunuyoruz. Mesela ben PRO'yu vereli bayağı oluyor. Şimdilik Slim kullanıyorum. 60 FPS verdiği oyun yoktu. GOW 5 45 FPS verebiliyordu. Şu an birçok oyunu yüksek FPS ile destekliyor olabilir. Burada birbirimizi kırmamak ve arkadaşlarımıza yardımcı olmamız gerekir. Seninde iyi niyetli olduğunu biliyorum tabii ki. Tekrardan kıracak birşey söylediysem kusuruma bakma. Sağlıcakla kal 🙂 Böylelikle durum tatlıya bağlanmış olsun 😇👍
God Of War'u Pro da oynayıp bitirdim. Performans modunda genellikle 1080p 60 FPS de yağ gibi akıyor oyun. 60 FPS nin altına düştüğü olabiliyor tabi ama çok nadiren.
Arkadaşlar Pro’nun fiyatı gerçekten çok yüksek.
Slim’den çok farkı var mı oyun bazında? 4k televizyonum yok, full HD var. Gerek var mı Pro’ya?
Days Gone, RDR2 gibi oyunlarda kasma olur mu slim’de?
Oyunlarda performans önemli değil ben 30 FPS'nin altında da oynarım diyorsanız PS4 Slim, eğer yüksek grafik detayları, yüksek çözünürlük ve stabil bir akıcılık bekliyorsanız tercihiniz PS4 Pro'dan yana olmalı.

Son düzenleme:
Arada çok fark var tabi.
  • PlayStation 4 Slim özellikleri
GÖRÜNTÜ/SES

Oyun Çözünürlüğü : 1080p (Full HD)

Video Çözünürlüğü : 1080 p

Video Çözünürlük Biçimi :Full HD

FPS Değeri : 60 fps

DONANIM/YAZILIM

İşlemci Frekansı : 1.6 GHz

Çekirdek Sayısı : 8

Grafik İşlemcisi : AMD Radeon 1.84 TFLOPS

Grafik Frekansı : 800 MHz

• PlayStation 4 Pro özellikleri
GÖRÜNTÜ/SES

Oyun Çözünürlüğü : 2160p (4K)

Video Çözünürlüğü : 2160 p

Video Çözünürlük Biçimi : UHD (4K)

FPS Değeri : 60 fps

DONANIM/YAZILIM

İşlemci Frekansı : 2.1 GHz

Çekirdek Sayısı : 8

Grafik İşlemcisi : AMD Radeon 4.20 TFLOPS

Grafik Frekansı : 911 MHz

God Of War'u Pro da oynayıp bitirdim. Performans modunda genellikle 1080p 60 FPS de yağ gibi akıyor oyun. 60 FPS nin altına düştüğü olabiliyor tabi ama çok nadiren.
Şu an 60 FPS verebiliyorsa büyük bir başarı o oyunda. Küçük düşüşler illa ki olur. Benim oynadığım zamanda 45 FPS veriyordu performans modu 😢 PRO'yu geliştirdikleri iyi olmuş. İlk hali hayal kırıklığıydı.

@oguzaydn00 Konsollarda oyunların genellikle stabil bir akıcılığa sahip olması yani sabit 30 FPS veya sabit 60 FPS... ayrıca screen tearing gibi problemlerin de olmamasından ötürü 30 FPS bile akıcı geliyor gözüme o kasma hissiyatını yaşamıyorsun.

Mesela x oyunda inişli çıkışlı 40-60 FPS almaktansa sabit 30 FPS yi tercih ederim kesinlikle.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı