PS4 Slim vs. Pro

bilgisayar için bütçem 4500 civarında ps4 ise biraz daha ucuz olduğu için gta 5 online oynamak istiyorum pc’de almak istediğim bilgisayar akıcı oynatır ps4 slim kasar diye korkuyorum bu ikili arasında kaldım karar vermek zor
4500 TL PC için mevcut kurda çok düşük bir rakam. Doların dahada artacağı varsayıldığı için, alacağın PC ileriye dönük olmaz. Fakat PS alırsan, PS5 geldiğinde bile oyunlar onada çıkacaktır. Konsolda sabit 30 FPS ile akıcı oyun oynayabilecekken, 4500 TL'ye bir PC alıp low-medium ayarlarda bile FPS dalgalanmarı yüzünden akıcı oyun oynaman zor olur. Konsolda da düşebiliyor FPS, ama çok değil. Şu anki durumunda sana en uygun olan PS gibi gözüküyor, karar senin. Veya arkadaşın dediği sisteme göz atabilirsin.

Son düzenleme:
G2 sistemi alırsanız yeter size. Ekran kartını RX 590'a çevirip alabilirsiniz.
mantıklı
4500 TL PC için mevcut kurda çok düşük bir rakam. Doların dahada artacağı varsayıldığı için, alacağın PC ileriye dönük olmaz. Fakat PS alırsan, PS5 geldiğinde bile oyunlar onada çıkacaktır. Konsolda sabit 30 FPS ile akıcı oyun oynayabilecekken, 4500 TL'ye bir PC alıp low-medium ayarlarda bile FPS dalgalanmarı yüzünden akıcı oyun oynaman zor olur. Konsolda da düşebiliyor FPS, ama çok değil. Şu anki durumunda sana en uygun olan PS gibi gözüküyor, karar senin. Veya arkadaşın dediği sisteme göz atabilirsin.
aslında doğru söylüyorsunuz uncharted gibi oyunları’da oynamayı çok seviyorum hikaye bazlı days gone için bile alınabilir ps4 alıcam ya pro yada slim

PS5 geldiğinde bile PS4'e o oyunlar çıkacak ve 30 FPS sabit olacak demişsiniz ve düşse de az düşer demişsiniz.
Öhm öhm... PS3 Skyrim... :D

Aynen PS4 Pro gereksiz masraf görüyorsun gerek yok, çok bilgili arkadaşlarımız var saolunsun forumumuz harika, PC ile PS4'ü kıyaslayan arkadaşımız var zaten ona da koptum 😀heralde, PC'nin fiyatının 4'te üçünü kendi cebinden vericek oyunlarda dahil.
Sistem yazılımı güncellemesi 5.50'de PS4 Pro'ya özel olan Supersampling Modu mevcuttur. Bu ayar sayesinde PS4 Pro kullanıcıları, bu yüksek güçlü sistemin avantajlarını 4K'dan düşük çözünürlüğe sahip ekranlarda deneyimleyebilirler.
Supersampling, videoların yüksek çözünürlükte (4K TV'ye bağlıymış gibi) işlenmesini sağlar ve ardından görüntü kalitesini bağlı ekranın doğal çözünürlük çıkışına göre ayarlar. Sonuç olarak daha ayrıntılı ve yumuşak görüntülerin elde edilmesinin yanı sıra oyun içi görülebilir mesafeler artırılır.
Bu üstte yazılan Supersampling yalan zaten inanmayın ondan Sony'nin sitesinden ekledim.
Arada görsel olarak hiçbir fark yok boşuna Pro diye bir cihaz üretmişler insanları kandırıyorlar.
Bu videolar falan boşuna yapılıyor zaten kandırmak için😃😃
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda zaten 3 görüntüde aynı hiçbir fark yok 😀
4K televizyon yok ise slim al geç.
Slim kullanıyorum yeni çıkacak oyunlar için bir şey diyemem ama RDR2 de şehirler hariç fps sabit. Sadece şehirlerde 25'lere düşüyor. Fakat Spider-Man, God of War gibi exclusive oyunlar genelde sabit. Büyük ihtimalle optimizasyon ile alakalı.
Hayır bir farkı yok. PRO sadece sabit 30 FPS almanı sağlar bazı durumlarda, donanım bakımından daha güçlü olduğu için. Bir de 4K desteği var ekstra olarak. Slim'de ise, bazen FPS dropları olabiliyor. Örneğin RDR 2'de kasabalarda FPS 22-23 lere düşerken PRO'da sabit 30 verebiliyor. PRO'da da drop olmadığı anlamına gelmez tabii. Bu saatten sonra bana göre PRO gereksiz masraf. PS5 gelene kadar 2. el bir Slim veya Fat kasa bile işini görür.

Son düzenleme:
PS5 geldiğinde bile PS4'e o oyunlar çıkacak ve 30 FPS sabit olacak demişsiniz ve düşse de az düşer demişsiniz.
Öhm öhm... PS3 Skyrim... :D
E 20 FPS altına düşmeyiversin bir zahmet. O kadarda değil. Güçsüz aletleri yeni nesil diye yutturdular, bari ona göre ayar versinler 😃 RDR 2 oynamıyorum ben sırf kasabalarda 23 FPS'lere iniyor diye keyfim kaçıyor :( PS3 Skyrim kaçlara düşüyor ki ? Bir bilgim yok o konuda.
mantıklı

aslında doğru söylüyorsunuz uncharted gibi oyunları’da oynamayı çok seviyorum hikaye bazlı days gone için bile alınabilir ps4 alıcam ya pro yada slim
Hikaye bazlı oyunları seviyorsan, zaten direk olarak PS'ye yönel. Son zamanlarda PC'ye gelen kaliteli hikayesi olan oyuna rastlamadım. Allah'tan Resident Evil 2 remake geldi de biraz bayram ettim. Genel olarak artık online odaklı oyunlar çıkarıyorlar.

E 20 FPS altına düşmeyiversin bir zahmet. O kadarda değil. Güçsüz aletleri yeni nesil diye yutturdular, bari ona göre ayar versinler [emoji2] RDR 2 oynamıyorum ben sırf kasabalarda 23 FPS'lere iniyor diye keyfim kaçıyor :( PS3 Skyrim kaçlara düşüyor ki ? Bir bilgim yok o konuda.

Hikaye bazlı oyunları seviyorsan, zaten direk olarak PS'ye yönel. Son zamanlarda PC'ye gelen kaliteli hikayesi olan oyuna rastlamadım. Allah'tan Resident Evil 2 remake geldi de biraz bayram ettim. Genel olarak artık online odaklı oyunlar çıkarıyorlar.
PS3'te hevesle almıştım Skyrim'i... 25 FPS görmüşümdür en fazla. 16-21 FPS arası oynadım Skyrim'i :D

Aynen PS4 Pro gereksiz masraf görüyorsun gerek yok, çok bilgili arkadaşlarımız var saolunsun forumumuz harika, PC ile PS4'ü kıyaslayan arkadaşımız var zaten ona da koptum 😀heralde, PC'nin fiyatının 4'te üçünü kendi cebinden vericek oyunlarda dahil.
Sistem yazılımı güncellemesi 5.50'de PS4 Pro'ya özel olan Supersampling Modu mevcuttur. Bu ayar sayesinde PS4 Pro kullanıcıları, bu yüksek güçlü sistemin avantajlarını 4K'dan düşük çözünürlüğe sahip ekranlarda deneyimleyebilirler.
Supersampling, videoların yüksek çözünürlükte (4K TV'ye bağlıymış gibi) işlenmesini sağlar ve ardından görüntü kalitesini bağlı ekranın doğal çözünürlük çıkışına göre ayarlar. Sonuç olarak daha ayrıntılı ve yumuşak görüntülerin elde edilmesinin yanı sıra oyun içi görülebilir mesafeler artırılır.
Bu üstte yazılan Supersampling yalan zaten inanmayın ondan Sony'nin sitesinden ekledim.
Arada görsel olarak hiçbir fark yok boşuna Pro diye bir cihaz üretmişler insanları kandırıyorlar.
Bu videolar falan boşuna yapılıyor zaten kandırmak için😃😃
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda zaten 3 görüntüde aynı hiçbir fark yok 😀
Ne kadar tatlı yorum yapmışsın aklınca sen öyle muhteşem bilgilerinle ezmeye yönelik. Fat kasa, Slim kasa, Pro olanın üçünüde kullandım. Teşekkürler videolu aydınlatma için. GOW 5 harici başka hangi oyunda yüksek FPS alabiliyorsun mesela? Parmakla sayacak kadar az. Çıkan oyunların hepsi 30 FPS olarak oynanıyor. Donanım olarak PRO'nun daha yüksek olduğunu bilmeyen mi var ayrıca? veya Xbox One X kalitesinde 4K veremediğini. Supersampling supersampling süper gerçekten çok ihtiyaç duyuluyor bu devirde 60 FPS veremeyen konsollarda. Last Guardian oyununda PRO'nun performansı görmüş olduk, 22 FPS'lere düşen bir oyun deneyimi. Sen bize diyorsun ki 4K olmadan supersampling deneyimi :) Öncelikle işini doğru yapıp 30 FPS vermeleri yeter. Bu yönden baktığın zaman Slim'de, PRO'da 30 FPS oyun deneyimi sunuyor. GOW 5 gibi bir kaç parmakla sayılan oyun hariç. Görsel olarakta çağ atlatmıyor sana PRO öyle dediğin gibi. Görülebilir mesafelerin değil direk mesafelerin kalkması lazım artık bu çağda. O yüzden PRO'ya para dökmeyi anlamlı bulmuyorum. Savunulacak bir tarafı yok. Ara geçiş konsolu olarak piyasaya çıkarıldı. Pazarlama taktiğiydi ve sattığı kadar sattı. Bunlar benim kişisel görüşlerimdir, sen farklı düşünürsün orası seni bağlar. Forumdaki kişileri ve forumu küçümseyerek, kendini öyle çok üstün zeka gibi görmende hoş değil ayrıca. Daha sakin, daha aklı başında eleştiri yapabilirsin. O potansiyelin var. Konuyu kirletmenin manası yok. İyi forumlar.
PS3'te hevesle almıştım Skyrim'i... 25 FPS görmüşümdür en fazla. 16-21 FPS arası oynadım Skyrim'i :D
Ne diyorsun yahuu 😮 Cinnet sebebi fenaymış vallahi 😄

Supersampling 4k için değil 1080p de kullanabilirsin. Site de ki listeye de pek inanmadım Sony'nin pazarlama taktiği 😀

Ne kadar tatlı yorum yapmışsın aklınca sen öyle muhteşem bilgilerinle ezmeye yönelik. Fat kasa, Slim kasa, Pro olanın üçünüde kullandım. Teşekkürler videolu aydınlatma için. GOW 5 harici başka hangi oyunda yüksek FPS alabiliyorsun mesela? Parmakla sayacak kadar az. Çıkan oyunların hepsi 30 FPS olarak oynanıyor. Donanım olarak PRO'nun daha yüksek olduğunu bilmeyen mi var ayrıca? veya Xbox One X kalitesinde 4K veremediğini. Supersampling supersampling süper gerçekten çok ihtiyaç duyuluyor bu devirde 60 FPS veremeyen konsollarda. Last Guardian oyununda PRO'nun performansı görmüş olduk, 22 FPS'lere düşen bir oyun deneyimi. Sen bize diyorsun ki 4K olmadan supersampling deneyimi :) Öncelikle işini doğru yapıp 30 FPS vermeleri yeter. Bu yönden baktığın zaman Slim'de, PRO'da 30 FPS oyun deneyimi sunuyor. GOW 5 gibi bir kaç parmakla sayılan oyun hariç. Görsel olarakta çağ atlatmıyor sana PRO öyle dediğin gibi. Görülebilir mesafelerin değil direk mesafelerin kalkması lazım artık bu çağda. O yüzden PRO'ya para dökmeyi anlamlı bulmuyorum. Savunulacak bir tarafı yok. Ara geçiş konsolu olarak piyasaya çıkarıldı. Pazarlama taktiğiydi ve sattığı kadar sattı. Bunlar benim kişisel görüşlerimdir, sen farklı düşünürsün orası seni bağlar. Forumdaki kişileri ve forumu küçümseyerek, kendini öyle çok üstün zeka gibi görmende hoş değil ayrıca. Daha sakin, daha aklı başında eleştiri yapabilirsin. O potansiyelin var. Konuyu kirletmenin manası yok. İyi forumlar.

Ne diyorsun yahuu 😮 Cinnet sebebi fenaymış vallahi 😄

Son düzenleme:
Supersampling 4k için değil 1080p de kullanabiliyorsun. Aynen dediğin gibi birkaç oyunu destekliyor sadece... Uncharted serileri ve Horizon da 60 fps desteği var geri kalanlar da listede, Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım. Bir kaç oyundan fazlasını desteklemiyor aşağıda liste var. Site de ki listeye de pek inanmadım Sony'nin pazarlama taktiği 😀
Tek bir soru soracağım. Gerçekten oynadın mı da yazıyorsun bu yorumları? Horizon'u PRO'da ben 30 FPS olarak oynayıp bitirdimde ondan merak ettim. Teknik bilgileri biliyorum zaten. Başka yorum yazmayacağım. Bilgi aldığın siteye bile düzgün bakmayıp Horizon 60 FPS desteği var diyorsun mesela komik. Ama orada "4K resolution (3840x2160 checkerboard), improved effects, HDR support" diyor. Neyse daha yazmaya gerek duymuyorum. Bilgilisin çünkü, fikirlerim saçma :) Son olarak arkadaşın bütçesi neye yetiyor ve neyi almak isterse onu alır. Ben burada PRO düşmanlığı yapmıyorum. Ucuza bulursa PRO alması mantıklı olur, aksi taktirde Slim. Konuyu uzatmaya gerek yok.

Horizon'da hatalı bakmışım. Oynadım ama yarım kaldı bitirmedim. Supersampling 1080p de uçurum var görüntü olarak Slim arasında ve listede olan oyunlarda 60 fps bazılarında daha kaliteli görsel destek sunuyor, bir de birkaç oyunda 60fps var demişsin onlar yanlış listede var olanlar.
Pro sanki boşuna para verilmiş gibi bir cihaz olarak yorum yapılıyor ben ona katılmıyorum 1080p kullanılıyorsa fazlasıyla değer 3 konsolu da kullandım Pro almaya değer benim gözümde, fakat 4K TV de test yapmadım onda değmeyebilir. Saygılar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı