PS4 Slim vs PS 4 Pro

smtylmz_who

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
i3 3250 ve GTX 1050 Ti 8 GB RAM sisteme sahibim. Ancak artık neredeyse çoğu oyunu oynadığım için Konsola yönelmek istiyorum. Şuan başlıkta da belirttiğim gibi PS4 Slim ve PS4 Pro arasındayım. 2 haftadır araştırıyorum ancak halen bir sonuca varamadım. Uzun soluklu kullanmak istiyorum ama tabi fiyatı da bir o kadar önemli. Monitörüm ve Televizyonum Full HD çözünürlükte.
Oyun olarak ise alacağım modelle birlikte Horizon Zero Dawn ve The Last of Us: Remastered alacağım. Tabi Pro alırsam Sadece Zero Dawn alabileceğim. Ayrıca fazla klavye kullanımından sonra kola alışabilecek miyim sormak istedim.
Diğer bir konu ise konsola geçeceğim için Origin ve Steam hesaplarımı satmak istiyorum ancak nasıl satacağımı bulamadım çünkü çoğu site kabul etmiyor ilanı. Zaman ayırıp cevaplayan herkese şimdiden çok teşekkürler. Fiyatı da aşağı da,

Playstation 4 Slim 500 Gb (Eurasia garantili) - 1279 TL

Sony Playstation 4 Pro 1 Tb ( Ps4 Pro ) - 1719 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, sizin 4k bir televizyon sahibi olmanız lazım pro için, yoksa gereksiz olacaktır slim almışsınız gibi olacaktır. Ben hem bilgisayardan hem de konsoldan oyun oynuyorum ve rahatlıkla oynayabilirsiniz, çabuk alışırsınız.

Kesinlikle PS4 PRO alın. Oyunları 60 FPS oynarsın. Standart PS4 kullanıyorum. Oyunlar 30 FPS olmasına rağmen sürekli FPS düşüşü oluyor. Bu durum, oyun zevkini çok ciddi şekilde bozuyor...

Slim ve Pro arasından kesinlikle Pro alın derim çünkü gün geçtikçe yeni oyunlar çıkıyor ve bu oyunlar konsollara çıksalar dahi sürekli daha fazla güç istiyorlar. Bu yüzden Pro almanız biraz daha iyi olacaktır. Eğer 4k oyun oynama deneyimini kafanıza takmıyorsanız PS4 Pro alıp desteklenen oyunlarda performans moduna çekip oyunları aşırı rahat bir şekilde oynayabilirsiniz. Fakat 4k oynamak gibi bir planınız var ise PS4 Pro'yu tekrar gözden geçirmenizde fayda var, Witcher 3 4k modunda 25 FPS gibi değerlere düşüyor çünkü. Kol konusuna gelecek olursak zaman geçtikçe kola alışırsın, pek bir zorluğu yok. Sadece biraz zaman gerekiyor. Bu arada aklınız karışmasın, PS4 Pro için illaha 4k bir monitöre sahip olmanıza gerek yok, performans moduna alıp 1080p 60FPS gibi değerlerde oyunlarınızı normal PS4 ve PS4 Slim'den çok daha rahat bir şekilde oynayabilirsiniz.

Size ekran karti ile kiyaslamasi yapayim.

Birisi HD 7850 Digeri RX 580

Arasinda ki bu GPU kas gucu arasinda ki fark oyunlara yansiyor. Almisken PRO alinmali. Hatta amazon.de den PS4 Slim fiyatina PRO alma konusu vardi baska forumda. Link atmam ne kadar dogru olur bilemem ama arastirin.

PS4 pro alabiliyorsanız pro alın oyunlar zamanla birikir zaten. FHD ekran için pro gereksizdir diye düşünmeyin. Oyunlar normal ps4'te 30 fps sabitlenmemişse bile mesela infamous: second son gibi pro'da daha stabil 60 fps alabiliyorsunuz. Pro'da 1080p oynarsanız hem grafik iyileştirmeleri hem daha stabil fps ve oyunlarda performans geliştirmesi sağlayan boost mode var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı