PS 4 Slim Tavsiyesi

gODofstatik

Hectopat
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda PS4 slim almayı düşünüyorum. Aklımda bir kaç soru var. Benim kendi bulduğum sitelerde iyi bir fiyata baktım 1TB yerine 500 GB almayı tercih edeceğim niye diye sorarsanız oyunları CD üzerinden alacağım.
Aşağıya bıraktığım linkteki PS4 slim sizce iyi mi? Pahalı mı yoksa iyi mi karar verelim. Ona göre sipariş edeceğim.

Bunu almayı düşünüyorum sizce nasıl?

Çözüm
500 GB değilde 1 TB satın almanı öneririm öyle ki 1 TB bile yeterli olmuyor. Oyunları CD olarak alman herhangi bir şeyi değiştirmiyor oyunlar tak çalıştır şeklinde çalışmıyor CD'yi PS4'e taktıktan sonra CD'de ki verileri önce makinenin hafızasına kopyalıyor sonrasında ise güncelleme varsa güncelleme yapıyor.
Bir iki hafta önce amazonda fifa + 1 tb olan modeli 1890 kadar düşmüştü ama bu arada olan bir durum bazen öyle bir kaç ürün çıkıyordu ona bakalirsin yakalarsan alırsın hemen alacaksanda tabi genede pahalı.

500 GB değilde 1 TB satın almanı öneririm öyle ki 1 TB bile yeterli olmuyor. Oyunları CD olarak alman herhangi bir şeyi değiştirmiyor oyunlar tak çalıştır şeklinde çalışmıyor CD'yi PS4'e taktıktan sonra CD'de ki verileri önce makinenin hafızasına kopyalıyor sonrasında ise güncelleme varsa güncelleme yapıyor.

Çözüm
Yaklaşık 15 gün önce eve ikinci PS4'ü aldım, Pro olduğu için Slim tercih ettim. 500 GB'lık modeli HB üzerinde yine sizin linkini verdiğiniz ALB'den aldım ve 1750 lira verdim. Ekstra kol 200 lira civarına forumlardan bulunabiliyorken, Fifa 19 gibi artık sene sonuna yaklaşan bir oyun için üstüne bu kadar vermek bence yanlış bir karar.

Bunu alıp, üstüne ikinci el bir kol alırsanız, Fifa'yı da PSN'den alır ve hatırı sayılır bir fiyat avantajı yakalarsınız.

Bu zamanda geçin 500 GB depolama alanını 1TB bile yetmiyor kendi adıma konuşmak gerekirse Oyunların boyutları çok yükseldi. RDR 2 ile 100 GB üzeri boyutu gördük. Days Gone 70-80 GB, önümüzdeki sene çıkacak Cyberpunk'ın PS4 de kaplayacağı alanın minimum 80 GB olacağı açıklandı.
Kaldıki 500 GB alanın hepsi kullanılabilir olmayacak içine 3-4 oyun anca sığar.

Oyunları CD alman bir şey değiştirmez. CD'yi taktığında sistem CD'deki verileri PS4'e kopyalayıp varsa güncellemeyi yükleyecek. Hem 1TB bile yetmiyor artık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı