PS4 Slim vs Xbox One S

Yıllık PS plus deluxe 460 TL
Yıllık Game pass ultimate 540 TL

Microsoft tarafı hala yıllık plan getirmedi maalesef.
12 aylık Xbox Live Gold üyeliği alıp etkinleştirip üstüne 1 aylık Game Pass Ultimate üyeliği alırsanız bu üyelikler 13 aylık Game Pass Ultimate üyeliğine dönüşüyor. Ben 2 kere yaptım ikiside 350 TL civarına gelmişti.

Şayet ki onlar PS Plus kütüphanesine dahilse extra da olmaması imkansız. Arada sadece oyun deneme sürümleri ve klasik kütüphane farkı var. Oyun kütüphanesi ortak. Ben de kullanıyorum.
Hocam onlar sanırım klasik kütüphanesine dahiller. Örneğin bu videodan da görebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben iki konsolu da kullandım ha PS4'ün donanımsal sorunları yok diyorsanız öyle olsun bir şey demeyeyim, eğer bir insan PS Exclusive'lerini takmıyorsa veya zaten önceden oynamışsa ekonomik açıdan Xbox bir Türk'e daha çok hitap ediyor. Türkiye'deki " Xbox ne ya? " algısı Series S'in TR satışlarından sonra azalmaya başladı. Attığım görselde 2 aylık Game Pass'in 20TL olduğunu görüyorsunuz, bunun olayı yeni bir hesap açıp 20TL'ye aldığınız bu kodu açtığınız yeni hesaba girerek oluyor. Kendinize ana bir hesap açıyorsunuz ve ek olarak Game Pass için 2 ayda bir hesap açıyorsunuz. Siz ana hesabınızla her zaman oynamaya devam ederken 2. hesap ise Game Pass görevi görüyor ve böylece Game Pass Ultimate'i 10TL'ye kullanıyorsunuz ( önceden 15TL'idi aylık 7.5TL'ye geliyordu fakat kodlara zam geliyor )

Screenshot_20221016-135413_Opera Touch.jpg

Son düzenleme:
Biraz fazla PS fan boy'luğu sezdim. Ben de iki konsolu kullandım ha PS4'ün donanımsal sorunları yok diyorsanız öyle olsun bir şey demeyeyim, eğer bir insan PS Exclusive'lerini takmıyorsa veya zaten önceden oynamışsa ekonomik açıdan Xbox bir Türk'e daha çok hitap ediyor. Türkiye'deki " Xbox ne ya? " algısı Series S'in TR satışlarından sonra azalmaya başladı. Attığım görselde 2 aylık Game Pass'in 20TL olduğunu görüyorsunuz, bunun olayı yeni bir hesap açıp 20TL'ye aldığınız bu kodu açtığınız yeni hesaba girerek oluyor. Kendinize ana bir hesap açıyorsunuz ve ek olarak Game Pass için 2 ayda bir hesap daha açıyorsunuz. Siz ana hesabınızla her zaman oynamaya devam ederken 2. hesap ise Game Pass görevi görüyor ve böylece Game Pass Ultimate'i 10TL'ye kullanıyorsunuz ( önceden 15TL'idi aylık 7.5TL'ye geliyordu fakat kodlara zam geliyor )

Eki Görüntüle 1545519
Bir insan exc. oyunları takmıyorsa diye varsaymışsınız hiç oynamamış da olabilir eğer öyleyse her oyuncunun oynaması gereken oyunlar var ps exc. içerisinde bir konsol için her şeyden önce en önemli şey exc. oyunlardır. Game pass konusunda da eğer site güvenilirse iyi fiyat. Fakat siteyi ilk defa görüyorum ve bir tek orada ucuz.

Ha bir de bunu yıllığa vuracaksak 6x20 = 120TL arkadaşlar. Xbox yıllık 540TL gerektiriyor diyerek insanları alternatif çözümlere yönelmesinden mahrum bırakmayın.

Bir insan exc. Oyunları takmıyorsa diye varsaymışsınız hiç oynamamış da olabilir eğer öyleyse her oyuncunun oynaması gereken oyunlar var PS exc. İçerisinde bir konsol için her şeyden önce en önemli şey exc. Oyunlardır. Game Pass konusunda da eğer site güvenilirse iyi fiyat. Fakat siteyi ilk defa görüyorum ve bir tek orada ucuz.

Ben bizzat ordan alıyorum. Exc. oyunları takmama dememden kastım insanlar bu oyunları oynamak istemeyip YouTube üzerinden birilerinden izliyorsa ps alsa bile onları oynamayıp fifa cod oynayabilir. Ben eski ps kullanıcısı olduğum için çoğu exc.'i bitirdim. Oynamak isteyen ps alır, izlemek isteyen veya önceden bitirmiş olan ekonomik açıdan iyi olduğu için Xbox'a yönelir. Ps4 Pro alıp sadece fifa oynayan insan gördü bu gözler.

Ps4'ün benim için önemli yanları;

• Xbox one s rdr 2 gibi oyunları 900p'de çalıştırırken ps4 1080p'de çalıştırıyor fakat dediğim gibi çözünürlüğün yüksek olması ps4 işlemcisine zarar veriyor

• Xbox one s 1.4 teraflop iken ps4 slim 1.8 teraflop yani ps4 slim 0.4 teraflop daha güçlü bir donanıma sahip

• Son olarak exclusive oyunları için tekrardan şahane diyorum

ama ben bu özelliklerden faydalandığım için xbox'ın ucuz üyelik sistemi ve oyun fiyatlarından dolayı xbox'a geçtim, kendi gerekçelerimi de yazmış oldum tekrardan

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı