PS4 Slim'de Red Dead Redemption 2 kasıyor

Crixus223

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. PS4 500 GB versiyonuna sahibim ve dün RDR2 kutulu alıp kurdum. Oyun gayet iyi giderken Valentine adlı küçük kasabaya girince bayağı hatrı sayılır bir FPS düşmesi başlıyor ve kasabadan çıkana kadar devam ediyor. Oyunun 20 GB'lık bir güncellemesi var, onu yapmadım ve 120 ekran bir TV'de oynuyorum. Bu kasabada böyleyse büyük şehirlerde ne olur bilmiyorum. Sorun büyük ekranda oynamak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar. PS4 500 GB versiyonuna sahibim ve dün RDR2 kutulu alıp kurdum. Oyun gayet iyi giderken Valentine adlı küçük kasabaya girince bayağı hatrı sayılır bir FPS düşmesi başlıyor ve kasabadan çıkana kadar devam ediyor. Oyunun 20 GB'lık bir güncellemesi var, onu yapmadım ve 120 ekran bir TV'de oynuyorum. Bu kasabada böyleyse büyük şehirlerde ne olur bilmiyorum. Sorun büyük ekranda oynamak mı?
Bir sürü sebepten dolayı kaynaklanabilir.

PS4'ü güvenli mod'a almayı dene, bunu yapmak için:

1- PS4'ü kapa
2- Power tuşunu yaklaşık 10 saniye basılı tut, PS4'ün ikinci kez biplemesi lazım
3- Artık güvenli moddasın, kolunu PS4'e kablo ile bağla ve PS butonuna bas
4- Çıkan menüde "veri tabanını yeniden oluştur" adlı seçeneği seç.

(Herhangi bir veri kaybı ya da risk yoktur)

Bitti

Eğer sorunun hala düzelmediyse PS4'ün çok ısınıyor olabilir, tozunu temizle ve termal macunu değiştir.

2 ay önce sıfır PS4 Slim aldım ve oynadığım ilk oyun RDR2 idi. Valentine kasabasında gözle görülür bir şekilde fps düşüyor nedenini bilmiyorum. Ama şehirde Valentine kadar fps drop yaşamadım. Yaşadım ama daha azdı. Güncellemeyi yaparsanız biraz daha azalabilir ancak kasabada fps düşüyor.

Ekranla alakası yok, bir temizle fazla tozlanıp ısınıyor olabilir. Güncellemeleri de kurmanı öneririm.
Alalı birkaç ay oldu aleti ve çoğunlukla kutusunda durdu.Tozlandığını sanmıyorum ama ısınma oluyor evet.Normalmi bilmiyorum.Fan sesi fazla yok.
2 ay önce sıfır PS4 Slim aldım ve oynadığım ilk oyun RDR2 idi. Valentine kasabasında gözle görülür bir şekilde fps düşüyor nedenini bilmiyorum. Ama şehirde Valentine kadar fps drop yaşamadım. Yaşadım ama daha azdı. Güncellemeyi yaparsanız biraz daha azalabilir ancak kasabada fps düşüyor.
Valentine kasabasına özel mi diyosun hocam.Oyunun başlarındayım henüz saint denis falan görmedim.Orda durum daha oynanabilir fpsteyse sorun yok.
Fan temizliği yap çok fark eder bir de güncellemei kur bir sıkıntı kalmaz.
Ps4 birkaç aylık ve çoğunlukla kutusundaydı.Tozlandığını sanmıyorum.

Geri
Yukarı