PS4 termal macun değişimi sonrası fan sesi artışı

The Mert Turan

Femtopat
Arkadaşlar dün PS 4'ümü internetten bakarak uğraşlarımın sonucunda fan ve soğutma bloğu dahil detaylı temizliğini yaptım. Ve işlemci için de Vatan'dan aldığım Cooler Master'ın HTK-002-U1-GP ürünüyle güzelce yeniledim fakat sonuç beklediğimden kötü duruyor. Ana menüde ne kadar sessiz çalışsada, oyunda bazı kısımlarda fan sesi eskisinden çok daha fazla gürültülü. (Rahatsız edecek bir biçimde.) Acaba bir şeyi yanlış yaptım mı diye korktum fakat her şey yolundaydı yaparken. Araştırmam sonucu termal macunun kalitesine göre değişiyormuş ama emin değilim ve aldığım macunun da kötü olduğunu düşünmüyorum. Fikirleriniz nedir ve ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sony, kendi kullandığı termal macun, sizin kullandığınızdan fersah fersah kaliteli macun kullanıyor.

En az MX4 yada MasterGel kalitesinde macun sürmeli, fan, ızgara ve havanın gelip girdiği deliklerinden, çıktığı güç kaynağının arasına kadar her yerine basınçlı hava tutun.

Kolay gelsin.

Bilseydim o macunu almazdım macunda bile araştırma yapmak gerekiyormuş cooler masterı görünce yapıştırdım ama nafile arctic mx4 almayı düşünüyorum ps4 için iyidir herhalde
Evet. Yabancı forumlarda hep MX4 kullanıyorlar.

Zaten MX4 aslında bayağı ucuz. Türkiye'de pahalı :) Bu arada soğutma blogunu tam olarak sıkıca anakarta vidaladigina emin misin? Belki onu gevsek bırakmış da olabilirsin.

Evet. Yabancı forumlarda hep MX4 kullanıyorlar.

Zaten MX4 aslında bayağı ucuz. Türkiye'de pahalı :) Bu arada soğutma blogunu tam olarak sıkıca anakarta vidaladigina emin misin? Belki onu gevsek bırakmış da olabilirsin.

Sıkmış olmam gerekir çünkü bu konularda çok eminciyimdir :)
Edit: termal macunu artic mx-4 ile yeniledim fakat sonuç aynı ana menüde herhangi bir fan sesi yok fakat oyunda uçuş moduna geçiyor adeta, önerileri olan ?

Son düzenleme:
Edit: termal macunu artic mx-4 ile yeniledim fakat sonuç aynı ana menüde herhangi bir fan sesi yok fakat oyunda uçuş moduna geçiyor adeta, önerileri olan ?
işlemci sokülüp işlemcinin altına sürülmesi lazım macunun bunu siz yapamazsınız makinayla yapılan bir işlem nette baya bir bilgi kirliliğı var bu konuda

Yeni konular

Geri
Yukarı