PS4 Varken PS3 Almak

RIPSHOT

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Benim sorum şu ki ben bir konsol alacağım ilk defa. Konsol almamın sebebi ise hem konsola özel oyunlar hem de açıkçası rahat rahat uzanıp oyun oynamak. Ben PS3 almayı düşünüyorum. Bunun nedeni ise AAA ve yeni nesil oyunları oynayabileceğimi düşündüğüm bir bilgisayarımın olması (GTX 970 var) hem de konsola fazla verecek paramın olmaması. Aslında PS4 alabilirim fakat oyunlarına para veremem hem PC hem PS4 oyunlarına para yetişmez. Oyun olmadıktan sonra bir anlamı kalmaz. PS3 oyunları çok makul fiyatlara bulunabiliyor. Hem hiç bir PS3 oyununu oynamadım. Dediğim gibi gönlüm PS3'ten yana ama PS4 alabilirim. Ne yapayım arkadaşlar? PS3'e bir çok oyun çıktığı için de sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum. Bir yandan da PS4'e bir çok özel oyun çıktı ve çıkacak. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten kendin belli etmişsin yeni nesil oyunları bilgisayar da oynayabilirim diye. Gerçi playstationda oynamanın zevki ayrı oluyor da. Yine de PS3 alma derim zaten 4 ile fiyatları yakın sayılır. 2. el temiz bulabilirsen oyunlarıyla beraber o da iyi olur. Yine de sana kalmış fazla para verme bence.

Kardeşimd bende hiç evimde Playstation 3 bulundurmamıştım o yüzden almıştım.Öbür türlü alınır Playstation 4'te yani hiç evinde felan oynamadıysan al derim kaliteli bir makine ve oyunları harika :).

Kardeşimd bende hiç evimde Playstation 3 bulundurmamıştım o yüzden almıştım.Öbür türlü alınır Playstation 4'te yani hiç evinde felan oynamadıysan al derim kaliteli bir makine ve oyunları harika :).
Hiç PS3'üm olmamıştı bakıyorumda ciddi anlamda sağlam oyunları var. PS4 oyunları pahalı olmasa ve multiplayer için para istemesi benim için büyük sıkıntı.

Zaten kendin belli etmişsin yeni nesil oyunları bilgisayar da oynayabilirim diye. Gerçi playstationda oynamanın zevki ayrı oluyor da. Yine de PS3 alma derim zaten 4 ile fiyatları yakın sayılır. 2. el temiz bulabilirsen oyunlarıyla beraber o da iyi olur. Yine de sana kalmış fazla para verme bence.
Oyunlarıyla bulurum fakat en fazla 2-3 tane oyun olur yanında sonrasında alırım ama o oyunlar bitince yine oyun almam gerekicek. Zaten PS4 alırsam sadece PS4 özel oyunlarını alacağım.

Oyunlarıyla bulurum fakat en fazla 2-3 tane oyun olur yanında sonrasında alırım ama o oyunlar bitince yine oyun almam gerekicek. Zaten PS4 alırsam sadece PS4 özel oyunlarını alacağım.[/QUOTE]
Eğer ben 10 12 oyun almak istiyorum hepsini oynarım diyorsan PS3 al ama az oyun alıp onlara takılırım diyorsan PS4 alabilirsin. PS3 avantajı PS+ üyeliği konusunda olur.

Oyunlarıyla bulurum fakat en fazla 2-3 tane oyun olur yanında sonrasında alırım ama o oyunlar bitince yine oyun almam gerekicek. Zaten PS4 alırsam sadece PS4 özel oyunlarını alacağım.
Eğer ben 10 12 oyun almak istiyorum hepsini oynarım diyorsan PS3 al ama az oyun alıp onlara takılırım diyorsan PS4 alabilirsin. PS3 avantajı PS+ üyeliği konusunda olur.[/QUOTE]
Galiba PS4 alacağım fakat bir kaç sene 720P televizyonla kullanacağım PS4'ü. Youtube'da gördüm tüplüye bile takan var. Bir sorun çıkar mı? Görüntü kalitesi çamur olur mu? Eğer PS3 alsam 1080P TV alacaktım. PS4 oyunları gözüme hoş gözüktü. 720P TV sorun çıkarmazsa alacağım.

Takaslama işine girersen exclusive oyunları oynarsın bir şekilde. Örneğin ikinci el piyasası 70₺ olan bir oyunu bitirip yine 70₺ ye veya 60₺ ye satabilirsin. Ucuza denk getirip kar etme olayı çok zor. 10₺ kar için uğraşmaya değmez. God of war 4, the last of us 2 için bile Ps4 alınır. Zaten konsolun özelliği exclusive oyun. Ps4 içinde sağlam 10-15 oyun kafana yatsa hepsini oynarsın. Tabi birde maç keyfi tamamdır.

Bence PS3 hala gideri var. Ama eski oyunlari CRYSIS vs oyunlari PS3'te oynamanim anlami yok. Bence PS4 alin. Cunku PS3'un butun exclusive oyunlari 4'e geldi.

Yada en basitinden;
Maddi sikintim yok dersen PS4,

Eh iste, 2-3 oyunu alir, dondure dondure oynarim dersen PS4,

Yok ben ogrenci adamim para veremem dersen PS3.

Geri
Yukarı