PS4 ve Film/Dizi İçin Monitör Önerileri

BenQ'nun da gerçek 8-bit IPS bir monitörü var fakat 24 inç ve %72 NTSC renk desteği var. Onun dışında çok baktım fakat 1080p monitörlerin neredeyse hepsi 6-bit+FRC ve %72 NTSC değerine sahipler. Philips monitörler dışında 1080p için geniş renk desteğine sahip monitör yok. Bu arada FRC de tam olarak kötü bir şey değil. Üst seviye monitörlerde çok iyi sonuçlar veriyor fakat bu fiyattaki monitörlerden pek de bir şey beklenmemeli.

Bence bu öneriyi direk görmezden gelin. Kötü bir monitör. Sırf 144 Hz olsun diye bu denli kötü bir monitör almanızı önermiyorum.

PS4/Dizi/Film için sırf 144Hz olsun diye kötü bir monitör almaktansa güzel bir IPS monitör alın, zaten 144 Hz'e ihtiyacınız yok.

Yukarıda önerilen Phillips monitörler gayet güzel ek olarak şuna da göz atın.
Aynen öyle. Oyun oynamayacağınız için 144 Hz çok da gerekli değil.

Ben direk TV'yi koydum valla masaya [emoji16]. Gecikme süresine filan takılan bir insan değilim, oyunu eğlenmek için oynuyorum E-Spor vb. gibi bir amacım yok. He Battlefield'da tabiri caizse kudurmuş bir canavara dönüyorum o ayrı [emoji1]. Ben gayet memnunum 2 ms gecikme suresi olan küçük monitörümden farklı bir performans vermedi bana. Onun yerine dev gibi, cap canlı, ayna gibi, ayarlar fazla açılırsa göz bozan cinsten görüntü verdi.

Bu iki ürün arasında kontrast oranı farkı gördüm yalnızca hocam. Sizce hangisi alınmalı?

Bu iki ürün arasında kontrast oranı farkı gördüm yalnızca hocam. Sizce hangisi alınmalı?

O değerlere bakma çünkü bir fark yaratmıyor. 75Hz olanını al diyeceğim ama PS4 sanırım saniyede 60 FPS üstünü vermiyor. Almışken 75Hz olanını al çok büyük bir fark olmaz ama yine de daha iyi.

Philips markasına güvenemedim açıkçası, kasasına alıştım. Philips nasıl bu kadar iyi yaptı da diğerleri yapmadı aklım almadı açıkçası. :) 1500 üst limitli benzer önerisi olan olur mu acaba arkadaşlar?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı