PS4 ve Film/Dizi İçin Monitör Önerileri

tuggrul

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Merhaba arkadaşlar,

Bu bağlantıdaki alışveriş sitesinde kendime göre filtrelemeler yaparak bir liste çıkarttım.
PS4 oynamak ve arada dizi/film izlemek için monitör arıyorum.

Kasa olarak güzel,
IPS (güzel olanmış sanırım) panel,
1000-1300 TL aralığında,
27 inç ve üstü,
HDMI girişli, (sanırım direkt HDMI girişi olunca PS4'te monitör bağlantı sorunu yaşanmıyordu. )
Renkleri falan göz yormayacak,

Bir monitör önerinize ihtiyacım var.
Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:

Merhaba arkadaşlar,

Bu bağlantıdaki alışveriş sitesinde kendime göre filtrelemeler yaparak bir liste çıkarttım.
PS4 oynamak ve arada dizi/film izlemek için monitör arıyorum.

Kasa olarak güzel,
IPS (güzel olanmış sanırım) panel,
1000-1300 TL aralığında,
27 inç ve üstü,
HDMI girişli, (sanırım direkt HDMI girişi olunca PS4'te monitör bağlantı sorunu yaşanmıyordu. )
Renkleri falan göz yormayacak,

Bir monitör önerinize ihtiyacım var.
Teşekkürler şimdiden.
NOT: Benim şahsi fikrimdir.

Rampage RM-144 24.5" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full Fiyatı

Bu ürün önerisi için teşekkürler @Venocom
Sizlere de teşekkür ederim. @Raden , @16986

Venocom'un önerdiği Rampage (27 inç ve IPS koşuluma uymuyor görünüyor.) nasıl sizce arkadaşlar? 24,5 inç yeterli gibi görünüyor.

Fakat panelden anlamadığım için çok mu kötü/iyi bunun paneli? Nasıldır?
Kasasını çok beğendim özellikle.

@Raden , PS4 üzerinden oyun oynayacağım o sayılmaz mı yoksa sadece kasalı bilgisayarı mı kastettin acaba?
Düzelti: Rampage markasını Technopat'ta merdiven altı olmakla yorumlayan var ve hakkında 1-2 konu okudum pek iç açıcı değil. Beğenmiştim fakat korktum şu an almaya :(

Rampage RM-144 24.5" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full Fiyatı 27 inç yerine 24.5 inç 144 Hz monitör almak daha iyi olabilir. O belirlediğiniz fiyat aralığında o inçte 144Hz monitör yok çünkü.
Bence bu öneriyi direk görmezden gelin. Kötü bir monitör. Sırf 144 Hz olsun diye bu denli kötü bir monitör almanızı önermiyorum.

PS4/Dizi/Film için sırf 144Hz olsun diye kötü bir monitör almaktansa güzel bir IPS monitör alın, zaten 144 Hz'e ihtiyacınız yok.

Yukarıda önerilen Phillips monitörler gayet güzel ek olarak şuna da göz atın.

@Batuhan A. teşekkür ederim öneri için fakat Dell kasaları pek hoşuma gitmiyor görüntü olarak. Baktıkça sıkılacağım muhtemelen. Az önceki Rampage kasası gibi, veya

gibi kasalar arıyorum.

Bildiğim kadarıyla PS 4'de oyunlar 60 FPS ile çalışıyor. Eğer öyleyse 144 Hz almanın bir mantığı yok. Ayrıca benim önerdiğim monitörler gerçek 8-bit ve %94 NTSC renk desteği var. Diğer monitörler ise 6-bit+FRC ve %72 NTSC renk desteği var.

@16986 aynı özelliklerde farklı marka/kasa bulmak mümkün müdür peki? Nasıl bulabilirim? Önerilerinizin inceleme videosunu izledim de görüntü kalitesini çok beğendim açıkçası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı