PS4 vs 1050 Ti PC

Arkadaşlar uzun bir süredir karar veremedim. Normalde PS 4 alacaktım. Ama Forza Horizon 5 oynamak istiyorum. O yüzden PC almaya karar verdim. Zaten 1 sene götürsün yeter sonra laptopa ya da daha üst bir PC'ye geçeceğim. Sizce 1 yıl gibi bir kullanım için. i3 10100F 1050 Ti sistemmi yoksa PS4 Slim +20 30 oyunmu. RDR2 gibi oyunlarda Custom 30+FPS alıyor 1050 Ti sistem ki bu da bana yeter. Sizce hangisi. +(i3 10100F alırsam 1 sene sonra işlemci derdim olmadan sistemde yükseltebilirim oda ayrıyeten kafamda) ama kararsızım. Cevaplar için teşekkür ederim.
Ben olsam PC seçerim.

Buraya yazmak hata. Burada herkes PC kullanıyor. Gidip PlayStation foruma yazdan herkes PS4 al der. Ben olsam yeni gelen PS Plus için, PS4 alırdım. Oyun almana gerek kalmaz. Gamepass sisteminde adam akıllı oyun bile yok.

Forza 5 demişsin, bu oyun PC'de tam bir baş belası. Google'a küçük bir aramayla sorun yaşayan binlerce kişi bulacaksın. Bak onlarca, yüzlerce değil, binlerce. Bu kadar binlerce kişi sorun yaşıyorsa bil ki oyunun PC portu kodunda ciddi bir sorun vardır. Bunlar başlıca VRAM yetmezlik kaynaklı doku bozunmaları, aşırı RAM kullanımı (16 GB RAM'in yoksa yandın. Base Xbox One'da çatır çatır çalışan oyun 8 GB RAM ile açılınca iki büklüm oluyor ne garipse), buna bağlı başka birçok sorun. Davulun sesi uzaktan, oyun testlerinin videoları da öteden hoş gelir. Başına geçip üç saat oynadın mı işin gerçek yüzünü gören durumlarla karşılaşmaya başlarsın. Forza 5 ciddi anlamda PC'de felaket durumda olan bir port.

O oyunu keyifle oynamak istiyorsan yapacağın şey Series S almak. Bu kadar basit. Sana çok hoş 1080p/60 FPS'yi sabit verecek, keyifle oynatacak, bug, sorun, hata, ayar, doku ayarı, şu bilmem nesi, bu bilmem nesi dedirtmeden oynatacak en güzel cihaz o. Game Pass de var, gayet de güzel yerel fiyatlandırması da devam ediyor. Benim diyeceklerim bunlar. Series S'i alacağın zaman değil bir sene götürmek, seni nesil sonuna götürebilecek bir şey alıyorsun. Bugün Series S fiyatına alacağın bir ekran kartı bile seni o kadar götürmez. Hem konsol güzeldir, her zaman elinin altında bir tane bulunacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı