PS4 vs 1500 TL'ye PC Toplama

Bakın bir şey yazacağım. Lütfen PS4 sahibi olmayanlar çenesini kapasın. Yeter nedir bu? Her PS4 vs PC karşılaştırması yapıldığında hayatında bir defa bile konsol kullanmamış insanlar harala diye atlıyor. Ne bir exclusive oyununu oynamış ne DS4'ü tutmuş ne de oynanış rahatlığına alışmış. Hem PC hem PS4 kullananlar konuşsun lütfen. PS4'e sahip olmadan yorum yapanların neredeyse tüm yorumları yanlış bilgilendirme içeriyor PS4 hakkında.

Kısaca PS4 1500 liraya alacağın bilgisayardan çok daha fazla işine yarar çünkü bilgisayardaki hiçbir sıkıntı yok. Upgrade yapmak için uğraşmıyorsun. Oyunlar çok pahalı diyenler için spotçulardan en fazla 140 liraya istediğin oyunu alabilirsiniz, kimse d&r gibi en ucuz 200 liraya oyun satan yerlerden oyun almanızı söylemiyor. Oyunlarda optimizasyon PS4 gibi cihazlarda uç noktada olduğu için sonraki PS çıkana kadar yani en az 5 yıl rahatlıkla oyun oynayabilirsin.

Kısaca PS4 1500 liraya alacağın bilgisayardan çok daha fazla işine yarar çünkü bilgisayardaki hiçbir sıkıntı yok. Upgrade yapmak için uğraşmıyorsun. Oyunlar çok pahalı diyenler için spotçulardan en fazla 140 liraya istediğin oyunu alabilirsiniz, kimse d&r gibi en ucuz 200 liraya oyun satan yerlerden oyun almanızı söylemiyor. Oyunlarda optimizasyon PS4 gibi cihazlarda uç noktada olduğu için sonraki PS çıkana kadar yani en az 5 yıl rahatlıkla oyun oynayabilirsin.
Birde oyunları takas edebilirsin. Ben Kegames'ten Mortal Kombat X verip Bloodborne aldım ve bedava. Bu yolla yılda 20-30 oyun bile oynayabilir.

Bakın öncelikle kesinlikle fanboyluk yapmıyorum ama iyi kötü bir PC sahibiyseniz kesinlikle PS4. 1500 TL'ye aldığınız sistem evet bir süre güzelce götürebilir ama gelişen teknolojinin getirdiği ideal performans seviyesine ulaşmak isterseniz en fazla 1 yıl içinde sağlam bir upgrade yapmanız lazım. PS4 oyunları pahalı ama yinede bütçenize göre taksit yaptırıp alabilirsiniz. PS Plus aylığına kesinlikle karşıyım buda Sony'nin paragözlüğü...

Öte yandan konsollar 1080p 30 FPS kötü diyorsunuz. Tamam elbette 60 FPS olsa tadından yenmez ama oyunun büyük bir çoğunluğunu sabit 30 FPS oynamayı tercih ederim. Oyun yapımcıları da konsolda bu olaya dikkat ediyorlar. Ayrıca dikkatinizi çekerim oyunda grafikler geliştikçe optimizasyon kötüye gidiyor. Bunun son örneği Batman Arkham Knight... PC için GTA 5 gibi optimizasyon ancak RockStar veya Bethesda'dan gelir.

Son olarak Batman Arkham Knight grafik karşılaştırmasını göstermek istiyorum. Öyle ahım şahım bir fark yok bence. Bir tarafta PC çıkışı ölü olan görüntüler diğer tarafta gayet tatminkar seviyede görüntüler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bu şekilde almıştım. Tabi aldığım oyunlar farklıydı ama anladınız işte.
Adsız.png

Bakın arkadaşlar fanboyluk değil bu. İki cihazıda kullanan kişilerin şahsi görüşü. Tartışmayı uzatık birbirimizin kalbini kırmayalım. Dostluk içinde bağlayın konuyu :) . Ps4 tercihim hala geçerlidir. Nedeni ise yapılış amacı oyundur ve uzun yıllar seni uprage gerekliliği olmadan idare edecektir. Oyun konusuna gelirsek.. Arkadaşlar Ps Storede de Steam gibi indirimler oluyor hep oyunları pahalı demişsiniz. Dışarda satılan CD PC oyunuda pahalıdır :) . Mesela PS Storede Nba 2k15 oyunu 80'e kadar düşmüştü. Almadım çünkü 59 Gb indirebilecek kotam yok. Aynı oyun Teknosa'da 220Tl gibi bir fiyatta emin değilim. Ps4 tercihini şu şekilde öneriyorum üstüne basarak:
Seni idare edecek iyi kötü bir bilgisayara sahipsen (İ5 işlemcili HP G6 kullanıyorum) Ps4 tercih et.

Siz madem grafik avcısısınız gtx 750 ti ve PS4 grafik karşılastırması yapınız. Ortada hakeme gerek yok gayet açık bir durum (fanboylar için değil).

Ayrıca biz 1500 tl ye alınan bir cihaz ile 5-6 yıl yeni çıkan oyunalrı 30 fps de oyanamaktan bahsediyoruz. İ3 ve gtx 750 ti ile bu mümkün mü upgrade siz ?

Arkadaşlar sizlere laf anlatmak ne mümkün. Bakın bir playstationun sistemi belli parça değiştirilmez ve belli bir düzeyi geçemez toplanmış bir bilgisayarında verebilceği bir grafik var fakat Pc'de ekran kartınızı satıp 300 400 lira verip 6 yılda bir eski performansına yakın bir değere ulaşırsınız. Online oynamak için bile para vermessiniz. Ama burada isteyen istediği makineyi alsın sonuçta zorlayamayız.

@RotRot NOT: Evet mümkün.Ayarların ismi düşer ama görüntü kaliten düşmez.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı