PS4 vs PS4 NEO

forevl114

Hectopat
Daha fazla  
Gerçekten kararsızlık içerisindeyim. Bundan önce de PS4 ve PC arasında kararsız kalıp PS4'ü seçmiştim. Çünkü sebebi aradığım rahatlık arayışıydı. Rahatlık derken şöyle yaslan arkaya öyle oyunu o şekilde rahatlıktan bahsediyorum. Şimdi ortaya böyle daha performanslı bir makine çıkınca daha da kafam karıştı. PS4 alsam Neo çıkınca içimde yine istek belirecek, yeni konsol çıktı sende eskisi var falan diye. Ve beklemeye değer mi onu bile bilmiyorum. Konsollar hakkında bir bilgiye sahip olmadığım için sizlere danışmak istedim. Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PS4 ile Neo'ya aynı oyunlar çıkacak yani Neo çıkınca PS4 artık oyun çıkmayan eski ezik bir konsol olmayacak merak etmeyin. Sadece Neo biraz daha performanslı çalıştıracak ama seçim sizin :)

Benim istediğim rahatlık. Fakat daha yüksek fps vericekler dedikleri için kararsız kaldım. Haberlere baktığımda en fazla 100 dolar(300tl) daha fazla olucağını gördüm. Çok fazla sayılacak bir rakam olmadığı için beklesem daha iyi olucak gibi.

Benim istediğim rahatlık. Fakat daha yüksek fps vericekler dedikleri için kararsız kaldım. Haberlere baktığımda en fazla 100 dolar(300tl) daha fazla olucağını gördüm. Çok fazla sayılacak bir rakam olmadığı için beklesem daha iyi olucak gibi.
100 dolar fark olacağını sanmıyorum. Çünkü yeni Playstation aynı zamanda Project Scorpio'nun rakibi olacak. Project Scorpio 4k oyun oynatacak. 500 dolar'a 4k oyun oynatacak konsol olamaz. Birde sanal gerçeklik var. Yani bence en az 800-1000 dolar olacak.

Yeni çıkan XBOX ONE S 1900tl olucak denildi. Fakat baktığımda çok uçuk fiyatlarda satılıyor şuan. Yada ben göremedim düşük fiyatla satıldığı yeri. İlla hevesimi kıracaklar şu fiyatlarla. Birde sanal gerçeklik gözlüğü ayrı satılan modelleri olabilir. Yani ona göre fiyatı değişecektir diye umuyorum.

Yeni çıkan Xbox One S Xbox One'ın küçüğü aralarında fazla fark yok. 300 dolardan satılıyor. Ülkemize en kısa sürede gelecektir. Benim dediğim 2017 yılında çıkacak Project Scorpio bu konsol 4k oyun oynatacak. Aynı zamanda sanal gerçeklik destekleyecek yani bu yüzden güçlü olması lazım. Güçlü olunca da pahalı olması gerek. PS4 Neo Project Scorpio'ya rakip olacağı için fiyatları birbirine yakın olacaktır.

Ben bu Neo hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla sürekli haberlere bakıyorum. Yaklaşık 4 saat önce fiyatı bildirilen haber gördüm. 400 dolar olacakmış eğer gerçekten doğruysa 2000 ve 2200 arası fiyat bekliyorum. Bir öbür haberde gördüğüm şey ise SONY'nin oyuncularını kırmayacağını ve çıktığı gün indirim yapabileceğiydi. Bununla birlikte 1900tl olmasını bekliyorum. Umarım yeni çıkan PS4'te XBOX ONE S gibi olmaz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı