PS4 vs Switch

Gayet güzel oyunları var. BoTW, Mario, AC: New Horizons falan çok güzel oyunlar. Zaten PS4 kadar geniş kitlelere hitap etmeyen oyunlar. Küçüklüğümden beri içimde bir Zelda tutkunluğu olduğu için ben çok seviyorum ancak oyunları denemediyseniz, yorum yapmanız hiç doğru olmaz. AC falan çok sarıyor.

Nasıl yani? Emülatörden kastediyorsan, PS4 Emülatörü yok. PS3 bile zar zor çalışıyor.

Çok güçlü bir sistemin olması lazım biliyorsun değil mi? PS3 hatta PS4'ten çok daha pahalı bir sistem.

Bu tamamen tercihine kalmış bir seçim ama 2 konsol arasında dağlar kadar teknik farklılıklar var. PS4 çok daha güçlü ve iyi oyun sayısı çok daha fazla. Switch ise daha portatif ve esneklik sunuyor.

Yalnız kalite anlamında Switch biraz sorunlu bir cihaz, 2 yıl kadar kullanıp da (ben dahil) analoglarda kayma olmayanına denk gelmedim. Bir de Lite versiyonu değil de normal versiyonu alacaksan ekran yanına takılan kumandaların klipsleri de zamanla işlevsizleşiyor.

Gayet güzel oyunları var. BoTW, Mario, AC: New Horizons falan çok güzel oyunlar. Zaten PS4 kadar geniş kitlelere hitap etmeyen oyunlar. Küçüklüğümden beri içimde bir Zelda tutkunluğu olduğu için ben çok seviyorum ancak oyunları denemediyseniz, yorum yapmanız hiç doğru olmaz. AC falan çok sarıyor.
İnanın oynamadım. Ama PS4 kütüphanesinde sana hitap edecek illa bir oyun bulursun:
-The Last of Us serisi
-Uncharted serisi
-God of War serisi
-Horizon Zero Dawn
-Ghosts of Tsushima
-Days Gone
-Spiderman
-Ratchet Clank
-Gran Tourismo

Nasıl bir oyun anlayışın olduğuna bağlı. Bir yerden bir yere giderken vaktini boş geçirmeyi sevmeyen biriysen, Nintendo Switch iyi bir fikir olacaktır. Yine taşınabilirliği sayesinde istediğin her yerde oynayabilirsin. Ancak eğer klasik bir oyuncuysan ve taşınabilirlik senin için önemli değilse PS4 daha mantıklı. Benim şahsi tercihim Nintendo Switch'den yana olurdu.

Yeni konular

Geri
Yukarı