PS4 vs Xbox Series S

Daha yeni Activision Blizzard'ı satın aldı. Call of Duty serisi de Game Pass'e eklenecek.
Diablo, Starcraft gibi oyunları da unutmamak gerek. Aynı zamanda Activision'un eski nesil oyunları da gelebilir. Prototype, Vampire the Masquerade, The Amazing Spider-man, Ultimate Spider-man vb.

Zaten XBOX'ta geriye uyumluluk olduğu için konsolda da (eski oyun olduğu için FPS düşük olsa da) oynanabilir olacaklardır. Exclusive oyun diye ölüp bitmeyen insan için XBOX'tan mantıklı bir tercih yok. Ben de çok TLOU oynamak isterim ama sırf bunun için PS seçemem bu nesilde ve bu oyun fiyatlarıyla. Kaldı ki PS oyunları da yavaş yavaş PC'ye gelmeye başladı. Ama daha fazla uzatıp konuyu dağıtmayalım.

PS4 tabii ki. Ama oyun fiyatları biraz can yakabilir.
Oyun fiyatlarını ben çözdüm o yönden sıkıntı değil
Özel oyun oynamak istiyorsanız cevap zaten belli, PS4. Game Pass'te de oyun bulamıyorum demişsiniz, o zaman XBOX tercih etmenizin bir manası yok. Ben olsam Series S alırdım ama sizin kriterleriniz PS4'e daha uygun. Yalnız oynayacağınız exclusive oyunlar sizi götürse götürse taş çatlasın 6-7 ay götürür. Bu da çok abartı bir rakam aslında ama neyse.

Yakında çıkacak PS5 exclusive oyunları PS4'e gelmeyecek. Zaten PS4 eski nesil bir konsol. Series S'in ise kemiksiz 5-6 sene daha desteği var. Ek olarak yeni nesil. Miles Morales alınacak fiyata 2 senelik Game Pass dizerim. Starfield, Avowed, S.T.A.L.K.E.R 2, Outer Worlds 2 gibi oyunlara da ilk günden erişim sağlar, kalan zamanda da kütüphanedeki diğer oyunları hatmederim.

Şunu da söylemek lazım, MS bu nesilde çok iyi işler becerecek gibi duruyor. Hiç değilse Game Pass kütüphanesi ile kullanıcı için daha cazip.
Dediklerini değerlendircem belki xbox a doğru yönelirim
Xbox ın 1300tl farkına değermi

Son düzenleme:
Oyun fiyatlarını ben çözdüm o yönden sıkıntı değil

Dediklerini değerlendircem belki xbox a doğru yönelirim
Xbox ın 1300tl farkına değermi
Yeni nesil konsol olduğu için değer. Alıp kaç sene boyunca kullanacaksın, oyunu kaldırır mı şu oyun gelir mi derdi olmadan oynarsın. Kafan rahat olsun. XBOX bünyesinde çıkacak her oyun da ilk günden Game Pass'te olacak.

Geri
Yukarı