PS5 CD vs RTX 2060 sistem

PS5'den PC'ye geçmeyi düşünüyorsanız exc. Oyunlar sizin için pek önemli değil öyleyse.

2060'lı bir PC yerine ben sizin yerinizde olsam PS5'i satıp Series X alırdım. Üstüne bir de Game Pass Ultimate temiz.

Selamlar, yukarıda belirttiğim gibi, zaten Series X'den PS5'e geçiş yapmıştım. Game Pass Ultimate büyük bir nimet ama ben yine sürekli oyun alıyordum. Sonuçta her çıkan oyun ilk gün Game Pass'e gelmiyordu. Yavaş yavaş PS5 özel oyunları da PC'ye gelmeye başlıyor. 3 sene arayla olsa da geliyor. Konsoldaki oyun fiyatları ve PC'deki daha geniş kullanım imkanı bu geçiş için aklımı çelmişti. Kaldı ki PC de oyunlar konsolun yarı fiyatı neredeyse... PS5 de harcayacağım parayı Xbox'da da harcayacağım için, iki konsol arası geçiş yapmayacağım. Ya PS5 de kalırım ya da PC'ye geçerim. Hala karar aşamasındayım. :)
Bu şeyler şu anlık diyelim: Daha konsolun gücünü tam kullanan oyunlar gelmedi. Hatta örneğin Cyberpunk zaten PS4 sürümü haliyle PS4 Pro'yu taklit ediyor. Valhalla zaten Allah'a emanet ben de oynuyorum kendi PS5'imde bende kasıyor bile ara ara.
TLOU Remastered da zaten PS4 oyunu.

Yani daha bu konsollara AMD FSR desteği de gelecek. Haliyle hiç Pro'ya falan gerek kalmadan artık 4K 60FPS+ RTX standart olur diye düşünüyorum. Dert etme o yüzden :)

Vallahi oyun oynamak istiyorsan 600 de 700 de veresin gelecek :)
Kardeşliği falan boş ver derim. Örnek a oyunu aldın fiyatı 600TL olan bir oyun olsun. Kardeşlik yaptığını var say 300'e sana geldi. Dijital olduğu için ebediyen sende kalıyor ondan sonra. Ama CD ile aldığını var say gittin kendin 600'e verdin aldın. Bitirdin arkadaşına da verdin (dijital PS5 kullanmıyorsa) o da taktı oynadı. Sonra gittin bunu 450-500 arasına sattın. 100TL'ye ikiniz de oynamış oluyorsunuz tek kişiye 50TL gibi düşüyor. Mantıklı değil mi sence de? 300 nerede 50TL nerede?

Yani biz böyle yapıyoruz. Mesela a oyununu ben alıp arkadaşa verdiysem diğer b oyununu da arkadaş alıyor bitirince bana veriyor sonra kendi satıyor :) bu da kardeşlik bir nevi.

Kendin kimseye vermesen bile 100-150TL'ye en kötü kapatırsın. Hatta satmaktan ziyade takas daha mantıklı. 1 kere 600 verdin mi ohoo döndür babam döndür. Dengi oyunlarla takaslar durursun veya dengi değilse üste-alta üç beş kuruş verir ya da alırsın.

Umarım açıklayıcı olmuştur. Tercih senin.

Tabii ki bahsettiğiniz konuda iyi bir seçenek. Ama geriye yönelik aynı oyunları tekrar tekrar oynayan birisi olarak satın aldığım oyunları elimde tutuyorum. Mesela elden Ring'i bitirdikten aylar aylar sonra tekrar oynamak istediğimde tekrar aynı satın alma süreçlerini yaşayacağım. Takas için uğraşacağım vs. 500 veya 600 TL şu an bir şekilde veriliyor ama PC de fiyatları görünce insan biraz durup düşünüyor. Çoğu oyunu yarı fiyatına oynayabiliyorsun. 2022 de PS5 de oyun fiyatlarında zam olacağı da su götürmez bir gerçek. PC oyunlarında da fiyat artışı muhtemelen olacaktır ama konsolların yanında yine uygun rakamlarda kalacaktır. Yani performansdan biraz daha ödün vererek uygun fiyata oyun oynama peşindeyim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı