PS5 çıkış tarihi

TrUmut12

Centipat
Arkadaşlar konsol almayı düşünüyorum. Xbox One X alacaktım ama Türkiye'de özellikle Online konusunda PS daha üstün olduğu için PS5 almaya karar verdim. Çıkış tarihi ne zaman, bir bilgisi olan var mı?

Şimdilik, Sony ve Microsoft cephesinden lansman tarihi ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak son paylaşılan raporlara göre Sony’nin PS5’i 2 Haziran’da, Microsoft’un ise Xbox Series X modelini Xbox 20/20 canlı yayınlarında tanıtacağı ön görülüyor.
Ama satışa daha sonra çıkar muhtemelen.

Arkadaşlar konsol almayı düşünüyorum. Xbox One X alacaktım ama Türkiye'de özellikle Online konusunda PS daha üstün olduğu için PS5 almaya karar verdim. Çıkış tarihi ne zaman, bir bilgisi olan var mı?

Haklısın bir süre bekle. Zam geldi. Düşmesini bekle o zmana kadar çıkar zaten.

2021

15'ten aşağı degil. Konsollara 40% zam geldi.
15' e sistemimi deli gibi upgrade ederim; üzerine de 4K monitör çekerim. Akıl karı değil o para bir konsol için. Herkesin bütçesi farklı tabi. Bana çok gelen paralar başkası için makul fiyat olabilir.

Sınırlı üretim olacağı söylendi. Bu yıl ekim-kasım ayı gibi çıkışını yapacak PS5 ama ilk parti ürünler Türkiye'ye gelmez. Tek tük gelse bile karaborsacılar 10.000-15.000 lira'dan aşağı satmaz.

Ayrıca konsolun fiyatının 500 Euro olacağı konuşuluyor %50 ek gümrük vergisi+%20 ÖTV+%18 KDV ile birlikte bugünün şartlarında 7-8 Bin liradan aşağı bir fiyata gelmeyecek bu konsollar.
PS4 Pro'nun bile resmi satış fiyatı 5000 lira olmuş durumda.

@@L4A7 Resmi satış fiyatı 15 bin lira olmaz o kadar da değil abartmayın isterseniz.
7-8 Bin lira ancak olur ama 7-8 Bin lira bile uygun aslında içindeki donanıma bakılırsa. Özellikle Series X'in içinde RTX2080 Super ve Ryzen 7 3700x düzeyinde bir işlemci yer alacak. 1TB SSD'yi saymıyorum bile

Son düzenleme:
15'e sistemimi deli gibi upgrade ederim; üzerine de 4K monitör çekerim. Akıl karı değil o para bir konsol için. Herkesin bütçesi farklı tabii. Bana çok gelen paralar başkası için makul fiyat olabilir.

Çok haklısın.
Sınırlı üretim olacağı söylendi. Bu yıl ekim-Kasım ayı gibi çıkışını yapacak PS5 ama ilk parti ürünler Türkiye'ye gelmez. Tek tük gelse bile karaborsacılar 10.000-15.000 Lira'dan aşağı satmaz.

Ayrıca konsolun fiyatının 500 Euro olacağı konuşuluyor %50 ek gümrük vergisi+%20 ötv+%20 KDV ile birlikte bugünün şartlarında 7-8 bin liradan aşağı bir fiyata gelmeyecek bu konsollar.
PS4 Pro'nun bile resmi satış fiyatı 5000 lira olmuş durumda.

Belki abartıyor olabilirm ama bence 15 en düşük fiyat olur seneyede bir zam atarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı