PS5 Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesi 60 FPS veremiyor

hiç aklımda yokken birden ps5 alayım dedim gittim aldım artık pcye sadece işlerim olduğu sürece geçiyorum ya rahata alıştım yada yaşlandım.Normalde konsolla hiç aram yoktu bu arada rtx 4070ti siparişi vermek üzereydim birden gerek yok rx 6800 ile mutluyum dedim.Şu an bloodborne platinlemeye çalışıyorum :D

Hiç aklımda yokken birden PS5 alayım dedim gittim aldım artık PC'ye sadece işlerim olduğu sürece geçiyorum ya rahata alıştım ya da yaşlandım. Normalde konsolla hiç aram yoktu bu arada RTX 4070 Ti siparişi vermek üzereydim birden gerek yok RX 6800 ile mutluyum dedim. Şu an Bloodborne platinlemeye çalışıyorum :D

Konsol zevki bir başkadır.

Oyunun ücretsiz güncellemesine özel yeniden indireyim oynayayım dedim oynamaz olaydım. Performans modunda 60FPS olması gereken oyun çatışırken, arabayla kapışmaya girdiğimizde 45-50'lere kadar düşüyor bu da oyun zevkini kaçırıyor ardından oyunu sildim DLC ön siparişini de iade talebinde bulundum eğer oynamak isteyenler varsa hiç uğraşmayın. Yeni nesil konsolda nasıl sabit veremez aklım almıyor elimizde PS5 Pro olsa alacağız ancak PS5 ve SX önümüzdeki 2-3 sene daha 60FPS verebilecek güçte inanılması zor. Xbox Series X testi burada ek olarak;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ps5i gözünüzde çok büyütmüşsün gücü yeterli değil ışın izleme güncelleme ile geldi dlss yok ps5 pro rtx 4080 altı gücünde olmamalı ki 60fps üstüne çıksın bak bende laptop var 13420h rtx 4050 oyunu oynamadım fakat oynayacak olsam ultra ayarda 30-40 en düşük ise 45-60fps beklerim çünkü oyun grafikler olarak muhteşem sistemimin yetersiz olacağını biliyorum

Konsol odaklı oyunların PC'de saçmalası ve emülatörlerin efektif çalışmamasının temeli hep aynı.
Aynen öyle, hep aynı hikayeler...
Bir de cidden şu 4K oyunculuk muhabbetini salsınlar DLSS/Frame Gen gibi teknolojileri donanım destekli olarak temelden eklemeden. Olmuyor işte boşuna zorluyorlar Moore Yasası ve saf kas gücü ile yüksek çözünürlükte uzun soluklu, yüksek performans ve görüntü kalitesinde oyun oynama hayali imkansız.
Kuantum seviyesine yaklaşıldığı için zaten daha fazla kas gücü için shader eklemek zor, çip alanı yetersiz, bu yüzden yapay zeka önemsenmeye başlandı.
AMD gitsin şu yeni mimarisine soksun tüm AI çekirdeklerini, optik akış güçlendiricilerini PS5 Pro'yu da o temele çıkarsınlar herkes yaslansın arkasına. Tamam şirketler bu teknolojiler var diye optimizasyonu salıyor falan ama optimizasyon mükemmelleştirilse dahi bu darboğazdan teknolojik alternatifler olmadan çıkmak imkansız.
Ben RDNA 3.0 mimarisi ilk çıktığında da dedim, AMD bize yalan söylüyor diye. Navi 31'in içinde fiziksel olarak 6144 SP var, yani bu çip bir nevi Navi 21'in cilalı hali. Sözde her bir SP için iki kat işlem gücü diye üzerine basa basa durdular, neymiş efendim bu yüzden 61 TeraFlop işlem gücü oluyormuşmuş. Test sonuçlarında gördük ki yaklaşık olarak 7900 XTX 6900 XT'den %50 daha hızlı neredeyse, neden? Çünkü SP sayısı iki kat artmadı, arada sadece 1024 SP artışı var. Evet, kısmi olarak aynı şeyi NVIDIA da yaptı, Ada mimarisi hemen hemen Ampere ile benzer, L3 önbelleği ve Optical Flow Accelerator dışında. Bunlar olmasa 4090, 3090'dan yaklaşık %70 civarı daha hızlı (TechPowerUp verisine göre) Umarım AMD, FSR 3 ile şu çok övündüğü AI Matrix Accelerator denen yapay zeka çekirdeklerini kullanır, yoksa bizlere yalan söylemeye devam edecek.

Series S Starfield'ı gerçektende çatır çatır oynatıyor hocam el analista de bitsin videosuna bakabilirsiniz.
FSR ile 972p 30 FPS ile çalıştırıyor, hatırlatmak isterim, aynı şekilde Series X 1440p FSR ile 30 FPS...

FSR ile 972p 30 FPS ile çalıştırıyor, hatırlatmak isterim, aynı şekilde Series X 1440p FSR ile 30.

Hadi deneyimlemediniz videolarını izleseniz keşke upscale güzel bir şekilde edilmiş ve 972p bulanıklığı kesinlikle yok 972p native 1440p upscale 30 FPS X de 1440p upscale 4K.

Hadi deneyimlemediniz videolarını izleseniz keşke upscale güzel bir şekilde edilmiş ve 972p bulanıklığı kesinlikle yok 972p native 1440p upscale 30 FPS X de 1440p upscale 4K.
İzledim ve ona binaen söylüyorum. ElAnalistaDeBits'i takip ederim zaten. Evet oyunu direkt olarak oynamadım, kesin bir yargıda bulunamam ama ZwormZ Gaming'in de videolarını izledim Starfield ile alakalı her videosunu hemen hemen ve pek çok zaman dediği şey şuydu, FSR o kadar iyi durmuyor, DLSS daha iyi görüntü kalitesi veriyor şeklinde. (DLSS modu kullandığı videolarında yani) Aynı şekilde oyunun grafiksel olarak çok eksikleri var, NOBK bahsetti yeterince.

İzledim ve ona binaen söylüyorum. Elanalistadebits'i takip ederim zaten. Evet oyunu direkt olarak oynamadım ama zwormz Gaming'in de videolarını izledim Starfield ile alakalı her videosunu hemen hemen ve pek çok zaman dediği şey şuydu, FSR o kadar iyi durmuyor, DLSS daha iyi görüntü kalitesi veriyor şeklinde. (DLSS modu kullandığı videolarında yani)

DLSS kesinlikle daha iyi ancak FSR 3.0 ile daha iyi olacaktır lies of p 720p upscale 2K'da 60 FPS çalışıyor Series S de ve bizzat denedim oyunun 720p ile uzaktan yakından alakası yok ve muazzam görüntü veriyor Series X ve PS5'te 1080p upscale 4K güzel upscale edildiğinde bulanık görüntü olmuyor.

Umarım AMD, FSR 3 ile şu çok övündüğü AI Matrix Accelerator denen yapay zeka çekirdeklerini kullanır, yoksa bizlere yalan söylemeye devam edecek.

AMD onu kullanana kadar RDNA4 çıkacak adamlar 1 senedir havanda su dövüyor. Benim anlamadığım RDNA2 çıktıktan sonra RDNA3'e kadar dolu dolu 2 seneleri vardı bu sürede ne yaptılar çok merak ediyorum.

AMD onu kullanana kadar RDNA4 çıkacak adamlar 1 senedir havanda su dövüyor. Benim anlamadığım RDNA2 çıktıktan sonra RDNA3'e kadar dolu dolu 2 seneleri vardı bu sürede ne yaptılar çok merak ediyorum.
Yapay zeka yatırımları olabilir, kapalı kapılar ardında bir şeyler dönüyor belki. Göreceğiz.

DLSS kesinlikle daha iyi ancak FSR 3.0 ile daha iyi olacaktır lies of p 720p upscale 2K'da 60 FPS çalışıyor Series S de ve bizzat denedim oyunun 720p ile uzaktan yakından alakası yok ve muazzam görüntü veriyor Series X ve PS5'te 1080p upscale 4K güzel upscale edildiğinde bulanık görüntü olmuyor.
Yani, oyundan oyuna değişir, ben mesela RDR2 ve Tarkov'da asla FSR 2 kullanmam, ghosting var fazlasıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı