PS5 Digital Edition Fiyatı Belli Oldu!

1) Onu normal sürüm için dedim.
2) Türkiye’ye dolarla girmiyor.
3) MS de aynısını yapıyor.
4) İşler PS Türkiye’nin kontrolünde değil, İngiltere kontrol ediyor.
5) Şirket yönetimi ve kar elde etmek hakkında gram bilginiz yok.

1) 5000 TL olamaz dediğiniz cümlenin devamında 10000 TL olurdu yazmışsınız. Biz müneccim değiliz hangi sürümü kastettiğinizi bilelim. Ayrıca 499 x 7.15 = 2850 yapmaz 3600 yapar. Hala bir özel fiyatlandırma göremiyorum.

2) Hangi para cinsiyle girdiği önemli değil, TL cinsiyle girmiyor, ithal ediyoruz. Konuyla ilgisi yok.

3) Sony sömürgen, Xbox sendikacı konsol dediğimi hatırlamıyorum. Hepsi aynısının laciverdi ama Sony daha beter. Bunu Sony'nin başka alanlardaki yatırımlarını takip edenler bilirler, örneğin fotoğraf.

4) İşlerin PS Türkiye kontrolünde olmaması da Sony'nin sorunu. Steam atıyorum TR'ye özel fiyatlandırma yapıyorsa Steam Türkiye mi dayatıyor bu durumu? Zaten özel fiyatlandırma denen şey donanım ürünlerinde çok çok sınırlı oranlarda olabilir. Yazılımda maliyet büyük oranda emek üzerinden hesaplanır, donanımda ise hammade masrafı da devreye girer. Bize özel fiyatlandırma yapmaları zaten zarar etmeleri demek olur. Onu da yapmıyorlar işte, özel fiyatlandırma yok sözün özü.

5) Şirket yönetimi ve kar etmek hakkında bilgim yok evet. Sizin şirket yönetmekte bilginiz var belli ki, hangi şirketi yönettiğiniz, bilançolarınız hakkında bilgi vermek isterseniz öğrenmeye açığım. Yalnız bu konunun şirket yönetmekle uzaktan yakından ilgisi yok, aklınızda bulunsun.

1) 5000 TL olamaz dediğiniz cümlenin devamında 10000 TL olurdu yazmışsınız. Biz müneccim değiliz hangi sürümü kastettiğinizi bilelim. Ayrıca 499 x 7.15 = 2850 yapmaz 3600 yapar. Hala bir özel fiyatlandırma göremiyorum.

2) Hangi para cinsiyle girdiği önemli değil, TL cinsiyle girmiyor, ithal ediyoruz. Konuyla ilgisi yok.

3) Sony sömürgen, Xbox sendikacı konsol dediğimi hatırlamıyorum. Hepsi aynısının laciverdi ama Sony daha beter. Bunu Sony'nin başka alanlardaki yatırımlarını takip edenler bilirler, örneğin fotoğraf.

4) İşlerin PS Türkiye kontrolünde olmaması da Sony'nin sorunu. Steam atıyorum TR'ye özel fiyatlandırma yapıyorsa Steam Türkiye mi dayatıyor bu durumu? Zaten özel fiyatlandırma denen şey donanım ürünlerinde çok çok sınırlı oranlarda olabilir. Yazılımda maliyet büyük oranda emek üzerinden hesaplanır, donanımda ise hammade masrafı da devreye girer. Bize özel fiyatlandırma yapmaları zaten zarar etmeleri demek olur. Onu da yapmıyorlar işte, özel fiyatlandırma yok sözün özü.

5) Şirket yönetimi ve kar etmek hakkında bilgim yok evet. Sizin şirket yönetmekte bilginiz var belli ki, hangi şirketi yönettiğiniz, bilançolarınız hakkında bilgi vermek isterseniz öğrenmeye açığım. Yalnız bu konunun şirket yönetmekle uzaktan yakından ilgisi yok, aklınızda bulunsun.
1) 500 çarpı 7 eşittir 2850 nerede demişim? Ayrıca “PS5 10200” demişim, PS5 D.E. dememişim.
2) Sony avrodan aldığı için dolardan aldığı kadar özel fiyatlandırma yapamaz, daha çok zarar eder.
3) Peki...
4) Ben de diyorum ki PS Türkiye’yi suçlamayın.
5) Bu konuda bilgi sahibi olmak için şirket yönetmeye gerek yok. Ayrıca şirket yönetiminden kastım bir şirkette bölgenin sorumlusu (PS Türkiye)’nin çok fazla söz sahibi olmaması. Bu arada sorunuzun cevabı olarak hiç şirket yönetmedim.

Arkadaşım Sony özel fiyatlandırma yapmasaydı 10 bin TL olurdu demişsin, şimdi 500 çarpı 7 eşittir 2850 nerede demişim diye demagoji yapıp duruyorsun. Sony'nin TR'ye özel fiyatlandırma yaptığına dair resmi bir açıklama göster inanalım. Neye göre 10 bin TL olurdu? 10 bin olurdu ama Sony devreye girdi 5999 yaptırdı anlamına gelir bu, ispatın varsa ortaya koy. 1-2-3 diye madde madde laf kalabalığı yapıyorsun hala.

Bizim ülkenin gereksiz, fiyatı dolar yükselince yükselten, düşünce de aynı bırakan şerefli (!) satıcılarımız 10K'ya satarlar onu.

Özel fiyatlandırma falan yok tam tersi adamlar karını arttırmış daha pahalı fiyat çekmişler.%18 yurt dışı KDV'si dahil olmasaydı 5000₺ olacaktı.

Arkadaşım Sony özel fiyatlandırma yapmasaydı 10 bin TL olurdu demişsin, şimdi 500 çarpı 7 eşittir 2850 nerede demişim diye demagoji yapıp duruyorsun. Sony'nin TR'ye özel fiyatlandırma yaptığına dair resmi bir açıklama göster inanalım. Neye göre 10 bin TL olurdu? 10 bin olurdu ama Sony devreye girdi 5999 yaptırdı anlamına gelir bu, ispatın varsa ortaya koy. 1-2-3 diye madde madde laf kalabalığı yapıyorsun hala.
Dostum şirket yönetimi ve ekonomiden bihabersin :)
@Lockheed bu arkadaşlara bir şey anlatılmaz. Kâr-zarar, ekonomi gibi alanlarda maalesef ki bilgileri yok. Tartışmaya değmez. Yine de sabrınıza hayran kaldım.

Dostum şirket yönetimi ve ekonomiden bihabersin :)
@Lockheed bu arkadaşlara bir şey anlatılmaz. Kâr-zarar, ekonomi gibi alanlarda maalesef ki bilgileri yok. Tartışmaya değmez. Yine de sabrınıza hayran kaldım.

Profile tıklayıp yaşını görünce senin şirket yönetimi ve ekonomiden çok haberdar olduğuna emin oldum. Evvela lise diplomanı al ondan sonra şirket yönetimi dersi verirsin.

Arkadaşım Sony özel fiyatlandırma yapmasaydı 10 bin TL olurdu demişsin, şimdi 500 çarpı 7 eşittir 2850 nerede demişim diye demagoji yapıp duruyorsun.
Gerçekten hiç bir şey anlamadım, ciddiyim.
Sony'nin TR'ye özel fiyatlandırma yaptığına dair resmi bir açıklama göster inanalım. Neye göre 10 bin TL olurdu? 10 bin olurdu ama Sony devreye girdi 5999 yaptırdı anlamına gelir bu, ispatın varsa ortaya koy. 1-2-3 diye madde madde laf kalabalığı yapıyorsun hala.
Resmi açıklama elimde yok. Fakat Sony’nin PS5 gönderdiği Enis Kirazoğlu fiyatın özel fiyatlandırmalı olduğunu ve nispeten iyi olduğunu söylemişti.

Resmi açıklama elimde yok. Fakat Sony'nin PS5 gönderdiği enis kirazoğlu fiyatın özel fiyatlandırmalı olduğunu ve nispeten iyi olduğunu söylemişti.

Bunu yeni mi söylemiş? Özel fiyatlandırma falan yok ortada tam tersi daha da gereksiz pahalılık var. Gerçi başka ne diyebilir ki? Adamlar artık öyle bir geçirmiş ki %18 ekstra kar yapıyorlar.

Cevabı kendiniz veriyorsunuz zaten "Sony'nin PS5 gönderdiği" birisi ya bu fiyat çok pahalıymış diyebilir mi? Pintipanda değil miydi sponsoru PSN store'un fiyat politikalarını övdüğü için yerin dibine sokulan?

Geri
Yukarı