PS5 dik kullanmak sorun çıkartır mı?

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
1) 7 aydır PS5 kullanıyorum masamın üstüne monitör bağlı şekilde kullandım 27 inç 2K bir monitördü bugün odama Samsung 43 inç 4K TV aldım. Yatay şekilde sehpa üstüne koydum bu şekilde koysam hava alır mı sıkıntı olur mu?

2) yoksa dik koyacağım orada da bayağı söylentiler var sıvı akar vs ben sahte olduğunu düşünüyorum ancak sorayım dedim. Muhtemelen dik kullanmam çünkü yatağımın hemen dibinde uyurken ayağımı çarpabilir :D

3) TV alma sebebim oturmaktan artık sırtım ağırdı genelde hikayeli oyunlar oynuyorum. Aldığım televizyon çok mu uzak kalır bana boyutu normal geldi gönül isterdi 55 inç olsun ancak uygun fiyata bulamadım.

Dosya Ekleri

• IMG_1422.jpeg
    IMG_1422.jpeg
    96,5 KB · Görüntüleme: 98
  • image.jpg
    image.jpg
    109,7 KB · Görüntüleme: 89
  • image.jpg
    image.jpg
    82,7 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleyen: Moderatör:
1) 7 aydır PS5 kullanıyorum masamın üstüne monitör bağlı şekilde kullandım 27 inç 2K bir monitördü bugün odama Samsung 43 inç 4K TV aldım. Yatay şekilde sehpa üstüne koydum bu şekilde koysam hava alır mı sıkıntı olur mu?

2) yoksa dik koyacağım orada da bayağı söylentiler var sıvı akar vs ben sahte olduğunu düşünüyorum ancak sorayım dedim. Muhtemelen dik kullanmam çünkü yatağımın hemen dibinde uyurken ayağımı çarpabilir :D

3) TV alma sebebim oturmaktan artık sırtım ağırdı genelde hikayeli oyunlar oynuyorum. Aldığım televizyon çok mu uzak kalır bana boyutu normal geldi gönül isterdi 55 inç olsun ancak uygun fiyata bulamadım.

Böyle kalsın hocam.

Kesin bir kanıt yok ama iddilara göre dik durunca işlemci üstündeki macun akıp diğer bileşenleri bozabilirmiş.

Hayırlı olsun yeni TV'niz. İki şekilde de hiçbir sorun olacağını sanmıyorum hele ki son CFI modelse. Rahat bir şekilde hava akışı yapabileceği bir yerde dursun yeter bence.

Hayırlı olsun yeni TV'niz. İki şekilde de hiçbir sorun olacağını sanmıyorum hele ki son CFI modelse. Rahat bir şekilde hava akışı yapabileceği bir yerde dursun yeter bence.
Teşekkürler cfi-1200 japon sürüm dik koymam yinede ya deprem olur veya ayağım çarpar düşer bu şekil yarım saat cyberpunk oynadım ısınmadı.
Ben 43 inç tv ile 3-4 metre uzaktan onlarca oyun oynadım, sorun olmaz bence.
Bi denedim oynanış güzel sadece monitörde yakın olduğumuz için ufak detayları görüyorduk. 43 inç ufak geldi başta şuan normal geldi odamda küçük :)
Böyle kalsın hocam.
Tamamdır hocam zaten aşırı ısınsa cihaz uyarı verir herhalde bi yarım saat oyun oynadım elledim normaldi dar bi alanda değil tv ünitesi altı gibi

Çıkarmaz. Keşke benimde sizinki gibi güzel bir TV'im olsaydı 14 senelik monitörle idare ediyorum.

Ek olarak televizyonda oyun modu vs yazıyor açmam çok birşey katarmı bilginiz varmı
Bazı TV'lerde oyun modu açılınca kare hızı pürüzsüzleştirme yapılabiliyor. Sizin TV'niz de var mı varsa da oyun modu ile devreye girer mi bilmiyorum ama input lag hissederseniz kapalı kullanmak daha iyi olabilir.

Geri
Yukarı