PS5 disk okuyucu çalışmıyor

uygarakdgn

Decapat
Herkese iyi günler, dün Yunanistan’dan sıfır PS5 diskli versiyon getirdim, cihazı sorunsuz kurdum fakat güç tuşuna bastığımda ilk 2-3 saniye garip sesler çıkardığını fark ettim sanki disk okuyucu çalışıyor gibi(içinde disk yok iken). Konsol açıkken disk taktığımda ise diski döndürmüyor garip çıt diye bir ses geliyor, ekrana hiçbir şekilde ‘disk takıldı, disk okunmuyor' gibi uyarı da gelmiyor sanki hiç takmamışım gibi. Daha önce bu sorunla karşılaşan duyan oldu mu?

Bende yunanistandan PS5 almayı düşünüyorum böyle bir sorun olmaz inşallah.

Herkese iyi günler, dün Yunanistan’dan sıfır PS5 diskli versiyon getirdim, cihazı sorunsuz kurdum fakat güç tuşuna bastığımda ilk 2-3 saniye garip sesler çıkardığını fark ettim sanki disk okuyucu çalışıyor gibi(içinde disk yok iken). Konsol açıkken disk taktığımda ise diski döndürmüyor garip çıt diye bir ses geliyor, ekrana hiçbir şekilde ‘disk takıldı, disk okunmuyor' gibi uyarı da gelmiyor sanki hiç takmamışım gibi. Daha önce bu sorunla karşılaşan duyan oldu mu?
Kanka ayrı sorunla bugün karşılaştım çözebildin mi?

Bende de aynı sorun çıktı mediamarkttan aldım bugün denedim ancak cd içine zor giriyor ve taktığımda da okumuyor.

Hocam muhtemelen doğru şekilde takıyorsunuzdur CD'yi ama yine de söylemek istedim çünkü cihazı aldığımda yaptığım ilk hatalardan biriydi CD'nin baskılı yüzeyi cihazın açma kapama ve CD çıkartma butonlarına bakacak şekilde takın. Yani yatay kullanıyorsanız baskılı yüzey üste, dikey kullanıyorsanız sola bakması gerekiyor.

Hocam muhtemelen doğru şekilde takıyorsunuzdur CD'yi ama yine de söylemek istedim çünkü cihazı aldığımda yaptığım ilk hatalardan biriydi CD'nin baskılı yüzeyi cihazın açma kapama ve CD çıkartma butonlarına bakacak şekilde takın. Yani yatay kullanıyorsanız baskılı yüzey üste, dikey kullanıyorsanız sola bakması gerekiyor.
Hocam o şekilde taktım. Hiçbir şekilde cd takıldığına dair bi aksiyon olmuyor. Hatta bazen cd yi almıyor bile içine

Hocam o şekilde taktım. Hiçbir şekilde CD takıldığına dair bir aksiyon olmuyor. Hatta bazen CD'yi almıyor bile içine.

Dostum teknik servisi falan boş ver, ben iade ettim. Vatandan dijital sürüm aldım. Ofiste ki bir arkadaşımda benden 2 gün sonra MediaMarkt'tan almıştı. Onda da aynı sorun oldu. Bunu bilerek yapıyorlar.

Dostum teknik servisi falan boş ver, ben iade ettim. Vatandan dijital sürüm aldım. Ofiste ki bir arkadaşımda benden 2 gün sonra MediaMarkt'tan almıştı. Onda da aynı sorun oldu. Bunu bilerek yapıyorlar.
Bu nasıl bir kurnazlıktır ya. Güvenip bir de mediamarkttan alıyoruz. Bende dün iadeye gönderdim. Servise göndermişler değişim talep ettim ama para iadesi isteyeceğim. Bir de ben hediye gönderdikleri cd yi de açmıştım bir sıkıntı olur mu? Ve iade süreci ne kadar sürdü senin

Bu nasıl bir kurnazlıktır ya. Güvenip bir de MediaMarkt'tan alıyoruz. Bende dün iadeye gönderdim. Servise göndermişler değişim talep ettim ama para iadesi isteyeceğim. Bir de ben hediye gönderdikleri CD'yi de açmıştım bir sıkıntı olur mu? Ve iade süreci ne kadar sürdü senin.

Kanka geri gönderildikten 3-4 gün sonra para iadesi oldu, CD açısından evet sıkıntı oluyor ben 18500e aldım 17111TL iade oldu nedenini sorduğumda oyun açıldığı ve satışta uygun olmadığı için iadesi kabul edilemez dediler tamamen dolandırıcılık.

Yeni konular

Geri
Yukarı