PS5 elektrik kesintisi garanti kapsamında mı?

Elektrik kesintisi sonrası bilgisayarın güç kaynağı bozuldu. Bende yaklaşık 5-10 dk içinde elektrik dağıtım şirketini arayarak arıza kaydı oluşturdum. Bu arada gidip kendime başka bir güç kaynağı aldım. Eve gelip inceleme yaptılar ve aldığım güç kaynağının faturası ile dilekçe yazıp paramı geri aldım.

Bilginizin kaynağı nedir? Daha detaylı öğrenmek daha iyi olur.
Mantık... Şimdi düşünün bir ürün alıyorsunuz ve çalışması için elektriğe ihtiyaç duyuyor. Siz ürünü sorunsuz bir şekilde kullanırken elektrik kesilmesi sonucu ürünün içerisinde ki devre elemanı arızalanıyor. Şimdi bu suç kimin, siz ne yaptınız? Garanti kapsamı koşullarında bulunan ibarede belirtilir ki -kullanım talimatları dışında verilen arızalalardan- x firma sorumlu değildir. Siz ürünü kullanım talimatlarına göre kullanıyorsanız ve ürün bu süreçte bozuluyorsa bunun sorumlusu firmadır. Aksi bir sözleşme aksini belirtmedikçe bu böyledir. Umarım aydınlatıcı olmuştur.

Aslında girmez. Çünkü cihazıların içindeki akım ve voltajı düzenleyen birleşenler belli aralıklarda bunu yerine getirebiliyorlar. Örneğin çok yüksek dalgalanmalar olursa cihazlar arızalanabiliyor. Bu düzenli akımı sağlama sorumluluğuda elektrik dağıtım şirketinde.
Hocam Sony bu durumla uğraşmaz. Ürünü açıp bakmıyorlar bile. En kötü ihtimal ürünü parasıyla tamir ettirip elinde ki raporla bulunduğu ilin elektrik dağıtıcısından parasını ister. Yani kullanıcı zarar etmez 🤌

Hocam Sony bu durumla uğraşmaz. Ürünü açıp bakmıyorlar bile. En kötü ihtimal ürünü parasıyla tamir ettirip elinde ki raporla bulunduğu ilin elektrik dağıtıcısından parasını ister. Yani kullanıcı zarar etmez 🤌

Bende sigortadan dolayı bir kesinti olmuştu mesela. Öyle bir bozulma olsa girer mi garantiye?

Yeni konular

Geri
Yukarı