PS5 exclusive oyunları nelerdir?

enesbull

Hectopat
Merhaba, PS4 Pro'da olmayan, sadece PS5'te olan şimdiye kadar çıkmış PS5 exclusive oyunları neler acaba, PlayStation artık exclusive çıkarsa bile bir süre sonra PC'ye de getiriyor bunun sebebi nedir? God of Ragnarok, Last of Us part 2 gibi oyunlar ne zaman PC'ye gelecektir? Teşekkürler, iyi günler.
( Ek olarak, yakın gelecekte PS5'e gelecek exclusiveler nelerdir? Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.)
( 2. ek; PC'ye Xbox'a Nintendo Switch'e PS4 Pro'ya hiç gelmeyecek sadece PS5 için çıkmış, diğer platformların hiçbirinde olmayan sadece PS5'te olan oyunları soruyorum, teşekkürler.)

(Şu an piyasadaki PS5 exclusive oyunlar çok az sayıdaymış kısa bir araştırmadan sonra bunu fark ettim ne kadar doğru bilmiyorum, PS5 Pro ile mi daha fazla PS5 exclusive gelecek, PS5 Pro'nun çıkmasına az kaldı diye mi düşünmeliyiz, düz PS5 çıkalı 3 yıl oldu çünkü neredeyse?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın tarihte çıkacak PS5'e özel olan tek bir oyun var Spiderman 2, ama çok geçmeden Naughty Dog'dan bir PS5 özel oyun haberi duyarız diye tahmin ediyorum. TLOU2 üzerinden 3 sene geçti.

PS Özel oyunlarının yavaş yavaş PC'ye gelmesinin sebebi, Sony oyunları için dünya kadar para döküyor ve zaman harcıyor. Buna rağmen oyunlarından yeteri kadar para kazanmadığını düşünmüş olacak ki PC üzerinden oyun satışlarıyla ve markaların ismini kullanarak para kazanmaya çalışıyor. Örnek: TLOU dizisi çekildi HBO tarafından, Uncharted'ın filmi çıktı, GOW'un da dizisi çekiliyor Amazon tarafından. Yani PS Özel oyunları bu gidişle er yada geç PC'ye gelecek.

TLOU2 ve GOW Ragnarok ne zaman PC'ye gelir hiçbir fikrim yok. Konsol satışlarını önemli ölçüde arttırdığı için yakın zamanda PC'ye çıkacaklarını sanmıyorum. Ama PS Plus Kütüphanesi'ne çok geçmeden gelir.

PS5 özel oyun sayısı şimdilik az olsa da gün geçtikçe artacaktır. Ayrıca bu saatten sonra çıkacak önemli oyunların PS4'ü destekleyeceğini sanmıyorum. Yapımcılar eski model PS4'e de uyumlu oyun çıkaracaklarına yeni nesil PS5'e uygun oyunlar çıkaracaklardır. Eski nesil ile uğraşmak yerine tamamen yeni nesil ile uğraştıkları için de daha kaliteli hale gelecektir.

Geri
Yukarı