PS5+GTX 1060 vs RTX 3060 sistem

PC nin yanına neden Xbox alınmasın ki ? Pc gibi upgrade derdin yok, eski oyunları açmaya çalışırken bin tane dosya değiştirme ve ayar yapma derdin yok, rahatça taşınabilir ve sabit bir performans ve Aynı güçte denk olan pc'den çok daha ucuza 4K keyfi.
Sadece kolla sınırlı kalma ve aynı oyunda trainer olmadan tonlarca vakit kaybetme işte 15000 e gibi ucuzlukta oyun keyfi olacaktım

"Aynı Güçte" yazıyor orada...

15000-17000'e e aldığın 6600XT ve 6700'li sistemde gayet de SX performansı alabilirsin.

Sadece kolla sınırlı kalma ve aynı oyunda trainer olmadan tonlarca vakit kaybetme işte 15000 e gibi ucuzlukta oyun keyfi olacaktım
Her oyunda kolla sınırlı kalma diye bir şey yok. Sarı sitede çok daha uygun 15000 vermene gerek yok.

15000-17000'e e aldığın 6600XT ve 6700'li sistemde gayet de SX performansı alabilirsin.
Bugün için evet alınabilir. Ama bir kaç yıl sonra sanmıyorum.

hocam belki adam PS oyunlarını sömürmüş olabilir.​

PS sömürmek değil de hocam aldığım zaman PS Plus yoktu. God of War ve Horizon Zero Dawn dışında PS oyunu oynamadım. Şu an Spider-Man oynuyorum. Konsolu bu yıl mayıs gibi 11k ücretle aldım. Baktım PS oyunları da 1000 liradan başlıyor. Xbox'ı mantıklı buldum. PC toplayacak olsam o zaman kripto para mevzuları da zirvedeydi. Çok pahalıydı ekran kartları ve sistemler. O zaman PS Plus olsa kesinlikle PS5 alırdım. Şimdi PS5 almak için PS5 Pro çıkmasını beklemem lazım.​

Hocam zaten Xbox oyunlarının çoğu bilgisayarda var. Series X yerine PS5 çok daha iyi olurdu. Ama sadece Xbox almış olsaydı mantıklıydı ama PC varken gerek yok.

Bence de PS5 daha iyi olurdu hocam. Maalesef aldığım zaman PS Plus yoktu ve PS oyunları aşırı pahalıydı. Game Pass olması nedeniyle Xbox aldım. PS5 Pro çıktığı zaman ona geçmeyi planlıyorum.
iyide 4K var ama gerçek değil ki upscale yapıyor sadece 3060 var içinde Series X'in. Optimizasyon kuvveti ile 4K 60 FPS vermeye çalışıyor ama PC'de ki 4K ile yakından uzaktan alakası yok. Tabii konsollarda oyunlar çok sattığı için geliştiriciler 8 9 yıl o konsola oyunlarını optimize edebilirler.​

Doğru söylüyorsunuz PS5, Series X gibi konsollar 8-9 yıl daha gider. Ancak konuyu açan arkadaşın kastettiği 3060'lı sistem 8-9 yıl daha gidecek mi? Gidecek mi sorusundan kastım son çıkan oyunları aynı standartlarda oynatacak mı? Şeklindedir. Cevabını zaten biliyoruz. Tahmin ediyorum ki oda öyle düşünüp, işini görecek kadar yeterli bir bilgisayar sistemi ve üzerine konsol eklemek istedi.

Hocam bunlar kişisel tercihler. Kim neden hoşlanıyorsa onu alsın. Sen bilgisayar seversin öteki arkadaş konsol sever. Tamamen kişisel. Mesele burada benim ne aldığım değil. Hocam asıl sıkıntı nerede biliyor musunuz? Özünde bunlar 500-1000 para birimlik cihazlar. Normalde hepsini de alıp kullanacaksın. Bizde değeri gereğinden çok fazla yüksek olduğundan seçim yapma gereği doğuyor. Bu cihaz bugün 1000 - 1500 aralığında olsa kimse PS mi PC mi öteki konsollar mı? diye tartışmaz. PC'yide, Xbox'ıda, PS5'ide alıp geçersin.

Konuyu açan arkadaş 1060'lı sistem ve PS5 alsam mantıklı olur mu, 1060'lı sistem de ihtiyaç duyduğum programları kullanabilir miyim diye soru sormuş. Konsol markası haricinde çok benzer bir durum olduğundan bizzat kendi örneğimi vererek yardımcı olmak istedim.

Geri
Yukarı