PS5 için 20-25 bin TL televizyon önerisi

Nodus Tollens

Centipat
Daha fazla  
PS5 alacağım. Yanına da televizyon bakıyorum. 20000-25000 TL bütçem var TV için. Gerekirse 2000 lira falan arttırabilirim bütçeyi. 55 ekran olursa iyi olur. Daha fazlası televizyonu koyacağım yere sığmıyor çünkü. En kötü 50 ekran olur. Bu bütçeyle PS5 için en iyi televizyon hangisi olur?

PS5 alacağım. Yanına da televizyon bakıyorum. 20000-25000 TL bütçem var TV için. Gerekirse 2000 lira falan arttırabilirim bütçeyi. 55 ekran olursa iyi olur. Daha fazlası televizyonu koyacağım yere sığmıyor çünkü. En kötü 50 ekran olur. Bu bütçeyle PS5 için en iyi televizyon hangisi olur?

Kendimde de 75" olanı var PS5'in tüm özelliklerin faydalanıyor tavsiye ederim.

Bunun Amazon.com.tr 55 ekran boyutu olan versiyonu hoşmuş.

Philips 50PUS8808 bakabilirsin 120 Hz yenileme var, bende 75PUS8807 modeli var ben memnunum.

Hocam güzelmiş. Bütçemi arttırabilirsem 50 yerine 55 olan versiyonunu alabilirim.
Eğer bütçeyi attıramazsam hangisi daha mantıklı olur. 50 ekran Philips mi yoksa 55 TCL mi?

Son düzenleme:
Eğer bütçeyi attıramazsam hangisi daha mantıklı olur. 50 ekran Philips mi yoksa 55 TCL mi?

Philips'in tek artısı 4K120Hz çıkış veriyor benim attığım model 2K120Hz çıkış veriyor. Ancak PS5 zaten her ne kadar 4K 120Hz çıkış verse de oyuna girdiğinizde zaten 4K'de 120FPS veremiyor o çözünürlük 1080p ile 2K arasında oluyor. Yani başka bir şeyler bağlamayacaksanız Phlilips'in artısı kalmıyor. TCL'in Philips'e artısı ise QLED olması, Philips düz LED. Bence QLED olmasından ve daha doğru renk verdiğinden dolayı ben TCL diyorum.

Son düzenleme:
Philips'in tek artısı 4K120Hz çıkış veriyor benim attığım model 2K120Hz çıkış veriyor. Ancak PS5 zaten her ne kadar 4K 120Hz çıkış verse de oyuna girdiğinizde zaten 4KDE 120FPS veremiyor o çözünürlük 1080p ile 2K arasında oluyor. Yani başka bir şeyler bağlamayacaksanız Phlilips'in artısı kalmıyor. TCL'in Philips'e artısı ise QLED olması, Philips düz LED. Bence QLED olmasından ve daha doğru renk verdiğinden dolayı ben TCL diyorum.

Başka daha mantıklı bir öneri gelesiye kadar en iyisi bu gibi. Bu şekil olursa TCL alacağım.

Hocam Ambilight özelliği olan TV’lerin içi böcekleniyor diye duymuştum doğru mu?
Ben alalı 1 yıla yaklaştı herhangi bir sorun yaşamadım böceklenme veya kirle, en beğenmediğim yanı ekran yansıtma özelliği direkt olarak yok chromecast var TV de, Google Home uygulaması ile normal ekran yansıtma yapıyorum ve internet olmadığında çalışmıyor, ve TV duvara sabitlendiğinde arkasındaki girişlere ulaşamıyorsunuz, ben harici diskleri tak çıkar için uzatma kablosu aldım taktım sabit duruyor arkasında. Her ürünün artısı ve eksisi var tabii köşelerden ufak bir ışık sızması var bendeki TV de ama mesela normal TV kanallarında yayın kaydetme duraklatma özelliği var ( harici disk veya flash bellek takınca) uygulama geçişleri hızlı, sesli arama komutları başarılı, fiyat performans ürünü olduğunu düşünüyorum, üsteki arkadaşın dediği TV mesela baktım 60 Hz panele sahip oyunlarda sanal olarak 120 Hz veriyor gösteriyor, ne kadar başarılıdır bilmiyorum ama Philips de gerçek 120 Hz panel ve görüntü gayet başarılı bence. Ek olarak ışık sızması konusunda sipariş verirken bende internette araştırdığımda çok fazla ışık sızan Tv videoları gördüm bu birazda şans işi.

Yeni konular

Geri
Yukarı