PS5 için 4K monitör önerisi

Bütçe
10000
Monitörden oynuyorum tabi benim monitör berbat... Kişiden kişiye değişir hocam, his olarak daha farklı olsa da bilgisayar hissinden daha uzak. Kulaklık takarım, yakın veya orta mesafeden oynarım derseniz monitör daha mantıklı. Eğer hoparlör isterseniz ve uzaktan oynamak isterseniz o zaman TV daha mantıklı. Şahsen ben son cümlemde belirttiğim kesimdenim. Şöyle bir video da bırakayım beni tekrardan TV kullanmaya şevketti:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam neredeyse hep televizyondan oynadım ve benim televizyonum 1080p. 4k bir televizyon alsam çok pahalı benim bütçeme uymuyor o yüzden 4k deneyimlemek için monitör alacağım. Bu arada siz 4k deneyimlediniz mi 1 kerede olsa? Sizce 4k için bu kadar para verilir mi? Bazı kişiler 4k inanılmaz felan diyor ve bende hikayeli oyunlar oynuyorum. Aslında Hikayeli oyunlar için 4k lazım.

Hocam neredeyse hep televizyondan oynadım ve benim televizyonum 1080p. 4k bir televizyon alsam çok pahalı benim bütçeme uymuyor o yüzden 4k deneyimlemek için monitör alacağım. Bu arada siz 4k deneyimlediniz mi 1 kerede olsa? Sizce 4k için bu kadar para verilir mi?
Maalesef daha önce hiç deneyimlemedim fakat şunu söylemeliyim 1080 upscale 1440p görüntü bile muazzam ötesi görünüyor ben 4K'yı hayal bile edemiyorum. Ben Series S'i satınca 4K TV olmazsa da 4K monitöre geçmek istiyorum.

Maalesef daha önce hiç deneyimlemedim fakat şunu söylemeliyim 1080 upscale 1440p görüntü bile muazzam ötesi görünüyor ben 4K'yı hayal bile edemiyorum. Ben Series S'i satınca 4K TV olmazsa da 4K monitöre geçmek istiyorum.
Teşekkürler hocam. Büyük ihtimalle 4k 60 hz bir monitör alacağım.

@Niko BelIic Hocam birde eski oyunları 4k oynayabiliyoruz değil mi? Örneğin uncharted 1,2 ve 3'ü.

Teşekkürler hocam. Büyük ihtimalle 4k 60 hz bir monitör alacağım.

@Niko BelIic Hocam birde eski oyunları 4k oynayabiliyoruz değil mi? Örneğin uncharted 1,2 ve 3'ü.
Maalesef, PS4 Pro geliştirilmesi bulunmayan oyunlar 4K çalışamaz. Uncharted üçlemesinde de bulunmuyor diye biliyorum 1080p 60 Fps olmalı.

MSI tercihim olurdu. Renk gamutu daha iyi, saf 10 bit panele sahip ve daha güncel bir model.

İncelemeniz için birkaç kaynak bırakıyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

MSI tercihim olurdu. Renk gamutu daha iyi, saf 10 bit panele sahip ve daha güncel bir model.

İncelemeniz için birkaç kaynak bırakıyorum:
Teşekkürler hocam son olarak bir soru daha soracağım. Bu monitör sorunsuz PS5'te çalışır değil mi?

Hocam bir de monitör aldığınız zaman renkleri kötü gösteriyormuş ama ayarlarını yapınca çok iyi gözüküyormuş. Bu MSI modelinin ayarları falan var mı?
Var, videoya bakabilirsiniz. Şansa bağlı bir durum bu biraz da, her monitörün ayarları farklı gelebiliyor. Sabit değil hiçbiri.

Geri
Yukarı