PS5 için 4K monitör önerisi

Bütçe
10000
Fark etmez ki hocam sonuçta monitörde 2160 pixel yok mu? Neyse benim kafam bayağı karıştı. Sonuçta 4K bir monitör alacağım. 1080p televizyondan geçeceğim. Sonuçta fark olur diye düşünüyorum.

Bende 4K TV var, 1080p monitör var. İkisinde de denedim 4K TV Spider-Man 2 de öyle böyle güzel görünüyordu ki anlatamam. Monitörde ise 4K TV kadar güzel gözükmüyordu ve quality, performans modunda fark hissedemiyordum. Kesinlikle farkı net bir şekilde hissedeceksiniz. 1080p televizyon zaten berbat çünkü pikseller daha büyük bir alana yayılıyor, 1080p monitorden daha kötü gözüküyor. 4K monitörde ise pikseelller daha küçük bir alana yayılıyor ve çok net bir görüntü ortaya çıkıyor. Monitör ile TV arasında net fark var. Hatta 4K monitör 4K TV'den daha iyi görünür diye düşünüyorum. Kısaca al geç.

Farketmez ki hocam sonuçta monitörde 2160 pixel yok mu? Neyse benim kafam baya karıştı. Sonuçta 4k bir monitör alacağım. 1080p televizyondan geçeceğim. Sonuçta fark olur diye düşünüyorum.
Hocam 1080p televizyonla fark eder ben 1080p monitörden geçiceksin sandım. Ama 4k monitör o kadar iyi birşey değil. Bulgisayar değil ki ufacık 32 inch ekrana bakasın.

@Niko BelIic Hocam ben MSI Monitörünü alacağım ve HDR var. Ben PS5'te HDR'ı açsam daha iyi bir görüntü verecek ya. Açtığım zaman fps kaybeder miyim yoksa yine sabit 60 fps mi verir konsol? Hikayeli oyunlarda HDR'ı açarsam daha iyi olur diye düşünüyorum.

@Niko BelIic Hocam ben MSI Monitörünü alacağım ve HDR var. Ben PS5'te HDR'ı açsam daha iyi bir görüntü verecek ya. Açtığım zaman fps kaybeder miyim yoksa yine sabit 60 fps mi verir konsol?
Hocam ana fps neyse onu verir. Hdr konsolun gücünü etkilemez. Hayırlı olsun şimdiden kaç inch di acaba?

@Niko BelIic Hocam ben MSI Monitörünü alacağım ve HDR var. Ben PS5'te HDR'ı açsam daha iyi bir görüntü verecek ya. Açtığım zaman fps kaybeder miyim yoksa yine sabit 60 fps mi verir konsol? Hikayeli oyunlarda HDR'ı açarsam daha iyi olur diye düşünüyorum.
Yok hocam, Fps kaybı meydana gelmiyor. Evet, bazı oyunlarda gerçekten baya fark ediyor. Ayrıca bu bütçede alabileceğiniz en iyi monitörde bu renkleri Samsung'dan iyi diye biliyorum.

10 bit, HDR10 IPS panel.

@Heimlich Hocam bu monitörde güzele benziyor bunu tavsiye eder misiniz? Sizce MSI mı bu mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı