PS5 ile PS5 Digital Edition farkı nedir?

ParliaMêrt

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kafama bir soru takıldı normal PS5 ile PS5 Digital Edition arasında ki fark ne? Hakkında pek bilgi bulamadım aydınlatırsanız sevinirim.

Birinde CD girişi var. Birinde CD girişi yok. Digital Edition'da PS Store'dan satın alıyorsun oyunu kısaca. Diğer CD'li olanda ise hem PS Store'dan hem de kutulu bir şekilde oynayabiliyorsun.

Uzun vadede zarar ettirir bu digital edition. CD versiyonda spotçudan, ikinci elden, takastan falan ucuz yollu oyun alırsın ama digitalde üzer. PS Store'da ülkeye özel fiyatlandırma yok. 60 euro ödersin oyunlara. İndirim için de bir kaç yıl beklersin.

Uzun vadede zarar ettirir bu digital Edition. CD versiyonda spotçudan, ikinci elden, takastan falan ucuz yollu oyun alırsın ama digitalde üzer. PS Store'da ülkeye özel fiyatlandırma yok. 60 Euro ödersin oyunlara. İndirim için de birkaç yıl beklersin.

Valla hocam ben PS4'e 1 tane kutulu oyun almadim. Dihital aliyorujm oynuyorum hesabi satiyorum 5TL altina. 5 liraya oyun oynamis oluyorum.

Ben Ps3 zamani bile dijital oyun sayim kutulu sayısının 3-4 katıydı. Nedense kutulu almak her zaman bana daha pahalıymış gibi geliyordu. Tabi Ps4 kullanmadığım için şuan piyasa nasıl bilemiyorum.

Geri
Yukarı