PS5 LAN kablosu hatası

denizufuk

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar,

Aylardır yaşadığım bir sorun var.

PS5 sahibiyim ve LAN kablosu ile internete bağlıyım.

Belirsiz zamanlarsa "LAN kablosu bağlı değil " uyarısı ile anlık internet kopmaları yaşıyorum.

Yaptığım işlemler.

- Yeni LAN kablosu.
- Power tuşu işle açıp yazılım güncelleme / bellek temizleme.
- Yeni IP ve DNS verme.
- Modemden PS5'e sabit IP tanımlama.
- Evdeki diğer tüm cihazlara sabit IP tanımladım ki IP çakışması varsa ortadan kalksın.

Bulabildiğim tüm çözümleri denedim. Servisten de benzer cevaplar aldım ancak sorun hala devam ediyor.

Başına gelen ve çözmüş olan var mıdır?

Gerçekten yıldım artık. Online oyunlar hayal oldu. Çok sinir bozucu.

Teşekkürler şimdiden.

Makinenizin ethernet girişinde ya da kartında sorun olabilir. Garantisi varsa garantiye vermeyi deneyebilirsiniz
teknik servis ile görüştüm. Sorun sürekli olmadığı için nasıl tespit edecekler onlar da bilmiyor. 3-4 saat hiç kopmuyor sonra 10 dk içinde 5 defa kopuyor. Gerçekten anlamsız.. Devam eden bir sorun olsa tespiti kolay bir nebze.

teknik servis ile görüştüm. Sorun sürekli olmadığı için nasıl tespit edecekler onlar da bilmiyor. 3-4 saat hiç kopmuyor sonra 10 dk içinde 5 defa kopuyor. Gerçekten anlamsız.. Devam eden bir sorun olsa tespiti kolay bir nebze.
Bu olay ps4’te bana çok oluyordu. Ben ethernet kablosunu değiştirmiştim çözülmüştü ama kablodan dolayı mı yoska tesadüfen mi çözüldü bilmiyorum. Ps5’te de 1-2 kez olmuştu sonra bir daha hiç olmadı. Bir de servis sağlayıcınızın binaya gelip sinyal değerlerini ölçmesini isteyebilirsiniz. Sinyal değerleri olması gerekenden fazla olursa kopmalar yaşanabiliyor

Bu olay ps4’te bana çok oluyordu. Ben ethernet kablosunu değiştirmiştim çözülmüştü ama kablodan dolayı mı yoska tesadüfen mi çözüldü bilmiyorum. Ps5’te de 1-2 kez olmuştu sonra bir daha hiç olmadı. Bir de servis sağlayıcınızın binaya gelip sinyal değerlerini ölçmesini isteyebilirsiniz. Sinyal değerleri olması gerekenden fazla olursa kopmalar yaşanabiliyor
son olarak formatta attım alete. 4 saat oynadım çözüldü sanıdım. bu sabah yine tekrarladı. En son modem ve dediğiniz gibi servis sağlayıcı sorunu olabilir mi ona bakacağım. Ama herkeste mi modem ve sağlayıcı sorunu var onu da anlamadım. Baya yaygın bir durum anladığım kadarıyla.

son olarak formatta attım alete. 4 saat oynadım çözüldü sanıdım. bu sabah yine tekrarladı. En son modem ve dediğiniz gibi servis sağlayıcı sorunu olabilir mi ona bakacağım. Ama herkeste mi modem ve sağlayıcı sorunu var onu da anlamadım. Baya yaygın bir durum anladığım kadarıyla.
Ben Superonline kullanıyorum. Sorun yaşadığım zamanlar Huawei’in bir modemi vardı. Sonra onu ZTE ile değişmişlerdi. Sorun çözülmüştü. Ama dediğim gibi ps’ye gelen bir güncelleme ile mi çözüldü yoksa sorun modemde miydi kesin olarak bilmiyorum. Böyle sorunlar olunca birçok şeyi değiştirdiğimizden çözüm gerçekleşince çözümün sebebini de net olarak bilemiyoruz:)

Merhabalar,

Belirsiz zamanlarsa "LAN kablosu bağlı değil " uyarısı ile anlık internet kopmaları yaşıyorum.

Yaptığım işlemler.

- Yeni LAN kablosu.
- Yeni IP ve DNS verme.
- Evdeki diğer tüm cihazlara sabit IP tanımladım ki IP çakışması varsa ortadan kalksın.

Bulabildiğim tüm çözümleri denedim. Servisten de benzer cevaplar aldım ancak sorun hala devam ediyor.

Teşekkürler şimdiden.
Merhabalar,

Yaptığım işlemler.

- Yeni LAN kablosu.
- Yeni IP ve DNS verme.

Teşekkürler şimdiden.
Merhaba

Çözüm bulursanız paylaşır mısınız lütfen
aynı sorunu yaşıyoruz

Merhaba

Çözüm bulursanız paylaşır mısınız lütfen
aynı sorunu yaşıyoruz
Merhaba hala çözebilmiş değilim.

Bir kaç güne Pc odasını taşıyacağım ve mecburen Tp-link powerline wifi extender (WPA7617 ) kuracağım. Eğer modemden kaynaklı ise belki sorunu çözer diye ümit ediyorum. gelişmelerden haberdar ederim.
Selam herkese,

Son durum güncellemesi yapayım. Sanırım sorun çözüldü pazartesiden beri 1 kere bile kopma olmadı ki bu görülmüş şey değil. En son dün gece 6 saat aktif başındaydım.

Tek değişiklik bahsettiğim gibi Tp-link powerline wifi extender (WPA7617 ) Kullanmam oldu.

- Ana Modem aynı
- TP Extenderı taktığım Ethernet portu aynı ( özellikle önce orayı denedim bozuk olma ihtimaline karşı )
- TP Extender dan PS5 e bağladığım kablo aynı
- PS5 lan ayarları ve modem DNS ayarları vs. aynı hiç bişeye dokunmadım özellikle.

Sanırım tek sorun modem ile PS5 arasındaki bir çakışma sorun. Ne olduğunu bilmiyorum ama Extender sayesinde by-pass etmişiz gibi duruyor.

Eğer sorunu tekrar yaşarsam buraya yazarım. Yeni güncelleme yapmamışsam çözülmüş demektir.

5 günlük deneyim çözüldüğünü gösteriyor.

İlgilenenlere teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı