PS5 LAN kablosu hatası

Arkadaşlar Selam,

Durumu güncellemek istedim çünkü sorunun modemden olmadığı kesinleşti.

Modem ile PS5 bağlantısını direkt Cat7 kablo ile yaptım ama durumun PS5'te değil her cihazda olduğunu fark ettik. Modemi teknik servise göndereceğim için yeni sıfır bir modem taktım ancak aynı sorun tekrar edince sorun anlaşıldı.

Turktelekom Bina ve daire içi kablolarını yeniledi. Ekte gönderdiğim görseldeli PKTS Hatası 12 satta 10milyon gibi bir rakam veriyordu. Bu çok sağlıksız bir alt yapı olduğunun göstergesiymiş. Bu hatalar yüzünden sürekli anlık kopmalar oluyormuş.

Ekteki görsel yeni kablolarla aldığım hata sayısı " 15 "

Yani çözüm

1- Ev içinde modeme giden telefon kablosunu yeni ve eksiz olmalı
2- Dairenizden telefon kutusuna kadar olan kablolar yeni yada sağlıklı sinyal veren kablolar olmalı. ( bana mevcut tesisiatta kullanılmayan bir hatta verdiler. yeni kablo çekmediler)
3 - Binadan ana hatta giden alt yapıda sinyal kaybı olmamalı ( bizim binadan sorun yoktu. )

6 ay uğraştım ve aldığım sonuç bu.

Umarım yardımcı olmuştur.

Dosya Ekleri

• IMG_9084.jpg
    IMG_9084.jpg
    29 KB · Görüntüleme: 157
Denizufuk merhaba, bende aynı sorunu yaşıyorum, aynı anlattıgınız gibi ama bende genelde PS 5'i açtıktan 25-30 dk sonra kısacık bir kopma oluyor sadece FIFA22 oynarken atıp tekrar hemen net bağlanıyordu, sadece oyundan atılmamla kalıyorum. Simdi FIFA23'ü indirdim ve dün gece aynı sorunu yaşadım. Benim modemim ve PS5 yan yana ve Ethernet kablosuyla bağlı, yani arada bir router söz konusu değil, siz sorunu çözmüş biri olarak bana ne tavsiye edersiniz? Yeni bir Ethernet kablosu denememi mi? Yoksa yeni modem alma mı? Ne yapabilirim yardımcı olursanz cok sevinirim cunku aynı dediginiz gibi Online oyunlar hayal oldu resmen.

Denizufuk merhaba, bende aynı sorunu yaşıyorum, aynı anlattıgınız gibi ama bende genelde PS 5'i açtıktan 25-30 dk sonra kısacık bir kopma oluyor sadece FIFA22 oynarken atıp tekrar hemen net bağlanıyordu, sadece oyundan atılmamla kalıyorum. Simdi FIFA23'ü indirdim ve dün gece aynı sorunu yaşadım. Benim modemim ve PS5 yan yana ve Ethernet kablosuyla bağlı, yani arada bir router söz konusu değil, siz sorunu çözmüş biri olarak bana ne tavsiye edersiniz? Yeni bir Ethernet kablosu denememi mi? Yoksa yeni modem alma mı? Ne yapabilirim yardımcı olursanz cok sevinirim cunku aynı dediginiz gibi Online oyunlar hayal oldu resmen.
Dostum Selamlar,

Ne yazık ki net olarak hala çözebilmiş değilim. Dün TTnetten Süperonline' a geçtim bu yüzden. 24 saat sorun yaşamadım ama dün gece 1'de tekrar aynı problemi yaşayınca ben de su an ne yapacağımı düşünüyorum.

süperonline modeme + router kullanıyorum. Akşam Direkt süperonline modemine kablolu bağlanmayi deneyeceğim.

değiştirilebilecek her şeyi değiştirdim. Modem, altyapı, vdsl, fiber, süperonline,ttnet, kablo vs.

Sanırım geriye 2 alternatif kalıyor.

Modem sorun çıkarıyor ya da PS5 bozuk.

akşam deneyeceğim. birkaç gün sorun yaşamazsa buradan bilgilendiririm.

Unutursam yaz lütfen uyarı maili geliyor.

Selamlar..

Ben şu ana kadar hiçbir şey yapmadım, bu hataya teslim olup sabrımı sınadım ve bu zamana kadar oynadım ama dün 3 kere attı üst üste, ve araştırma kararı aldım, acaba PS5'i güvenli modda resetlesem sizce bir çözüm olabilir mi?

Ayrıca yaşadıgınız sıkıntıya o kadar uğraşa rağmen bir çözüm bulamamanız cok üzücü büyük ihtimalle PS5'in bazı serilerinde bu hata mevcut ve çözümü yok, ben yurt dışından getirdigim için burada sanırım garantide geçmiyor, eğer siz yurt içi aldıysanız değiştirmenizi öneririm.

Ben şu ana kadar hiçbir şey yapmadım, bu hataya teslim olup sabrımı sınadım ve bu zamana kadar oynadım ama dün 3 kere attı üst üste, ve araştırma kararı aldım, acaba PS5'i güvenli modda resetlesem sizce bir çözüm olabilir mi?

Ayrıca yaşadıgınız sıkıntıya o kadar uğraşa rağmen bir çözüm bulamamanız cok üzücü büyük ihtimalle PS5'in bazı serilerinde bu hata mevcut ve çözümü yok, ben yurt dışından getirdigim için burada sanırım garantide geçmiyor, eğer siz yurt içi aldıysanız değiştirmenizi öneririm.
ne yazık ki güvenli mod olayını da denedim. oyunların silinmesinden başka bir işe yaramadı..

PS5’e atanmış olan IP adresini modemden static ip olarak tanımlayıp bu adrese DMZ açmayı deneyebilirsiniz. Bir başka alternatif ise modem değişikliği. Ancak sinyallerde de bozukluk olabilir. Ya da en kötüsü PS5 ethernet portunda da sıkıntı olabilir. Kablosuz bağlantıda test edip deneyebilirsiniz

PS5’e atanmış olan IP adresini modemden static ip olarak tanımlayıp bu adrese DMZ açmayı deneyebilirsiniz. Bir başka alternatif ise modem değişikliği. Ancak sinyallerde de bozukluk olabilir. Ya da en kötüsü PS5 ethernet portunda da sıkıntı olabilir. Kablosuz bağlantıda test edip deneyebilirsiniz
İp static olarak tanımlı zaten

hatta %70 öncelik de verdim akış içinde. Gece süperonline'nın verdiği modeme ethernet ile bağlandım. 3-4 saat kopma olmadı. Böyle devam ederse sanırım sorun rooter-modemimde.

Merhaba Herkese,

Sorun çözüldü. Sağolsun @Emin Çıtak youtube da verdi taktiği.

Aynı sorunu o da yaşıyormuş. İyi bir ethernet kablosu almış ve sorun çözülmüş. bende değiştirmiştim kabloyu ama sanırım kalitesi bir tane almışım.

Reklam olmasın diye marka yazmadım. aşağıdaki özelliklerde bir kablo aldım. örgülü mörgülü falan. cumadan beri 1 kere bile kopma olmadı ki görülmüş şey değil.

Umarım faydalı olur sizin için de.

"Cat8 RJ45 Ethernet Kablosu Naylon 40Gbps 2000MHz F/FTP PS5 Xbox One Switch Modem Yönlendirici vb. İle Uyumlu"​

Son düzenleme:
İp static olarak tanımlı zaten

hatta %70 öncelik de verdim akış içinde. Gece süperonline'nın verdiği modeme ethernet ile bağlandım. 3-4 saat kopma olmadı. Böyle devam ederse sanırım sorun rooter-modemimde.

Merhaba Herkese,

Sorun çözüldü. Sağolsun @Emin Çıtak youtube da verdi taktiği.

Aynı sorunu o da yaşıyormuş. İyi bir ethernet kablosu almış ve sorun çözülmüş. bende değiştirmiştim kabloyu ama sanırım kalitesi bir tane almışım.

Reklam olmasın diye marka yazmadım. aşağıdaki özelliklerde bir kablo aldım. örgülü mörgülü falan. cumadan beri 1 kere bile kopma olmadı ki görülmüş şey değil.

Umarım faydalı olur sizin için de.

"Cat8 RJ45 Ethernet Kablosu Naylon 40Gbps 2000MHz F/FTP PS5 Xbox One Switch Modem Yönlendirici vb. İle Uyumlu"​

Hocam reklamlık bir durum yok. Aynısının linkini verin bizde faydalanalim.

Merhabalar.
Bu sorunun kablo ya da ps5 ile alakalı oldugunu düşünmüyorum.
Kendi evimdeki fiber internetimde buna benzer sorun yaşamazdım.
Deprem dolayısıyla ailemin yanına taşındım. Aynı kablo ile Yarım saatte bir kopma yaşanıyor. Wifi ile bağlandığımda kopma problemi yok.
Acaba ps5’temi sorun var diye alıp kuzenlerimde denedim. Orada da kopma olmadı.
Vel hasıl nasıl çözülür onu da bilmiyorum. .

Yeni konular

Geri
Yukarı