PS5 mi iPhone 12 mi almalıyım?

Şu anda PS4 Slim 1TB sahibiyim oyunların %80'ni bitirdim. Odamda kendime özel axen 1080p TV var çok güzel işimi gördü. Üniversiteye başlayacağım bu sene elimde iPhone 7 var. Şarjı aşırı hızlı bitiyor günde 2 defa şarja takmam gerekiyor. Pilini telefoncuda değiştirdim 250TL'ye orijinal pil 1000TL dedi Apple. Şimdi PS4 satıp PS5 alıp iPhone 7 ile devam etmek mantıklı olur mu? Yoksa PS4 dursun iPhone 12 alıp keyfime mi bakayım? Yoksa ileride 2-3 sene sonra PS5 Slim alabilirim belki yurt dışından halam getirebilir. Ancak şu an PS5 alırsam ileride Slim veya Pro'ya geçemem. Arada kaldım tavsiyeniz ne olur?
Bence 12 al zaten ps4 oyun ihtiyacını karşılar fakat iphone 7 telefon ihtiyacını göremez.

Telefon daha mantıklı gibi geldi.

Ben olsam Ps5 yerine Series S alıp Kalan paraya İphone 7'yi satıp 2.el XR/XS/XS Max/11 üçlüsünden birini alırdım. Hem yeni jenerasyon konsolum olur, Hem özel oyunları oynamak için PS4'üm hala benimle olur, Hem de günümüz telefonlarından arda kalmayan eski amiral gemisi bir iPhone Sahibi olurum. Ama Neticesinde Karar senin tabi.

iPhone 7 hala taş gibi, ben de kullanıyorum daha 2-3 yıl götürür beni. Telefondan oyun vs alışkanlığım yok iyice sadece telefon ve Whatsapp için kullanır oldum.

Ben PS5 alıp 2-3 yıl sonra telefonun ömrü tamamlanınca telefonu değiştirirdim açıkçası.

2-3 yıl sonra Slim/Pro alma niyetiniz varsa dediğiniz gibi şu an telefonu değiştirmek daha mantıklı. PS4 2-3 sene idare eder.

Bence iPhone 12 alsan daha iyi olacaktır. Bende de iPhone 7 var ve artık ömrü tükenmeye başladı. iPhone 12 ile rahat takılabilirsin, diğer yandan PS5 almanız hem kendisine hem de oyunlarına harcayacağınız para bakımından üniversitede daha çok kemer sıkmanıza yol açar. Bu yüzden bence iPhone 12 almak daha mantıklı.

Hocam öncelikle bu benim fikrim. Bana göre bir telefona 18k vermek saçma bir şey. Burada azıcık daha para toplayıp hem PS 5 hem de daha uygun fiyata güzel bir telefon alabilirsiniz bence.

Hocam PS5 alsa oyun fiyatlarıyla birlikte 18000 TL'yi rahat bulacak bu yüzden iPhone 12 alması daha mantıklı bence.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı