PS5 mi, PC mi?

Size göre sadece GoW bana göre tüm exculusiveler iyi GoW oynamak için 3 yıl bekleyemem maalesef bir oyunu 3yıl sonra oynayacağıma YouTube'dan izlerim daha iyi.
Bu konuyu daha önce tartışmıştık forumda, konsolcular neden bir oyunu spesifik olarak oturup beklediğimizi düşünüyor anlamıyorum. GOW gelene kadar tonla oyun bitirdik zaten, aklımıza bile gelmedi çıkacak mı sorusu. Şimdi de önümüze Kratos düştü, onu oynayacağız. Ayrıca her çıkan oyunu saniyesinde oynamak zorunda değiliz.
Bunu 2014'ten 2018'e kadar ps4 sahibi biri olarak söylüyorum bu arada, sömürgeci Playstation'u terk ettiğime çok mutluyum. Alınırsa XBOX alınır, Game Pass yapıştırılır ve tatlı tatlı oynanır. PS Plus'un verdiği oyunlar gram umrumuzda değil.

Xbox konusunda hiç bilgim yok. Bir arkadaşım bugün bilgi verdi. Bazı oyunlar mevcut değilmiş, Xbox'da. Ama bana anlatsan bilmediğim için sürekli olarak peki diyerek geçiştiriyorum.
Şöyle bir durumla karşılaştım. @st_140523 arkadaşım bir konu üzerinde biriyle konuşurken şöyle bir yorum yapmış, "oyunu çalıştırmaz. Çünkü kartınız DX10." bende örneğin 5 yıl sonra DX13 çıktığında oynamak istediğim bir oyunun DX13 desteklediğini düşünelim. DX13 hatası almamak için ekran kartımı değiştirmem gerekecek. Ama PS dünyası için bu böyle olmuyor değil mi, DX sorunu diye bir şey yok? :)

PS Xbox bunlarda öyle sorun çekmezsin.

14.000 liraya PC laptop aldım 2070'li doğru düzgün bir New World oynayamadım.
Konsol dünyasında oyunu açmıyor desteklemiyor diye bir olay yok.

Bende de laptop var doğru düzgün oynamak için uraştırıyor PC bazen ama oyunu yapanlardan kaynaklı sorunlar genelde. PC'de sorunlar çok oluyor biraz bilgi birikimi lazım herkes 2. el oyun al sat yapmıyor 2. el oyun al sat yapacak kesinlikle PS5 alsın ama ben kendi halimde kavrulurum oyun oynarım 2. el oyun satacak vaktin yoksa uzun sene gitsin istiyorsan Xbox Series S ya da X sana kalmış alır 10 sene takılırsın Game Pass da EA Play dahil 22 TL'ye geliyor aylık 1 yıllık Xbox Live Gold alıp üstüne Game Pass çakınca Ultimate'ye dönüşüyor 13 ay boyunca aylık fiyatı 22 TL'ye bir sürü oyuna sahip oluyorsun PlayStation seven bir insandım bu oyun ve fiyat politikalarında haklılar ama Game Pass gibi bir sistem olmadan Türkler zorlanıyor Oyun almakta çünkü paramız değersiz bize Göre değil PS5 ben şahsen oyun al sat yapan bir insan değilim benim için imkansız sürekli oyunlara 700 vereyim.
Ama PS5'in tetik tuşları süper ona lafım yok oyunda farklı bir deneyim katar onun için alınır ama oyun oynarken burnunuzdan gelebilir.
O yun fiyatları yüzünden

Son düzenleme:
PS Xbox bunlarda öyle sorun çekmezsin.

Bende de laptop var doğru düzgün oynamak için uraştırıyor PC bazen ama oyunu yapanlardan kaynaklı sorunlar genelde. PC'de sorunlar çok oluyor biraz bilgi birikimi lazım herkes 2. el oyun al sat yapmıyor 2. el oyun al sat yapacak kesinlikle PS5 alsın ama ben kendi halimde kavrulurum oyun oynarım 2. el oyun satacak vaktin yoksa uzun sene gitsin istiyorsan Xbox Series S'ya da X sana kalmış alır 10 sene takılırsın Game Pass da EA Play dahil 22 TL'ye geliyor aylık 1 yıllık Xbox Live Gold alıp üstüne Game Pass çakınca Ultimate'ye dönüşüyor 13 ay boyunca aylık fiyatı 22 TL'ye bir sürü oyuna sahip oluyorsun PlayStation seven bir insandım bu oyun ve fiyat politikalarında haklılar ama Game Pass gibi bir sistem olmadan Türkler zorlanıyor Oyun almakta çünkü paramız değersiz bize Göre değil PS5 ben şahsen oyun al sat yapan bir insan değilim benim için imkansız sürekli oyunlara 700 vereyim.
Ama PS5'in tetik tuşları süper ona lafım yok oyunda farklı bir deneyim katar onun için alınır ama oyun oynarken burnunuzdan gelebilir.
O yun fiyatları yüzünden

PC çok kullanışlı ama her oyunu kaldıracak bir PC toplamak çok maliyetli olur PC de 4K 60 FPS oyun deneyimi için sadece ekran kartına 18-20 binlira vermeniz gerekiyor yok benim kalite zerre umurumda değil derseniz sizin gösterdiğiniz yolda mantıklı ama Game Pass'deki oyunlar pek bana hitap etmiyor.
Bende konu sahibine öyle söyledim PS5'i olan adam takas yöntemi ile uğraşması gerekiyor başka türlü cebi çok yanar.
Mesela Steam de yeni bir oyun çıktı oynamak istiyorsunuz onu alıyor oynuyorsunuz oynadıktan sonra satamıyorsunuzvermiş olduğunuz para ile kalıyorsunuz.
PS5 de 500 lira yeni çıkan oyunun CD'sini al oyna geri 400 lira de satılır çok rahat.

PC çok kullanışlı ama her oyunu kaldıracak bir PC toplamak çok maliyetli olur PC de 4K 60 FPS oyun deneyimi için sadece ekran kartına 18-20 binlira vermeniz gerekiyor yok benim kalite zerre umurumda değil derseniz sizin gösterdiğiniz yolda mantıklı ama Game Pass'deki oyunlar pek bana hitap etmiyor.
Bende konu sahibine öyle söyledim PS5'i olan adam takas yöntemi ile uğraşması gerekiyor başka türlü cebi çok yanar.
Mesela Steam de yeni bir oyun çıktı oynamak istiyorsunuz onu alıyor oynuyorsunuz oynadıktan sonra satamıyorsunuzvermiş olduğunuz para ile kalıyorsunuz.
PS5 de 500 lira yeni çıkan oyunun CD'sini al oyna geri 400 lira de satılır çok rahat.

Steam de item olayı var örnek CS:GO oyunuyorsun yeni kasa geldimi oynarsan 2-3 saate 100 TL civarı kaldırıyorsun Steam'de item satarak vs bir şeyler düşürerek çok oyun aldım Cyberpunk aldım bedavaya CS:GO'dan onun dışında oyunları hem ucuza alıyorsun Steam'de hem de nakit olarak item alırsan örnek Battlefield 2042 400 TL Steam'de bunu CS:GO skin alıp satarsan Steam'de uraş yok 300 TL'ye ve altına alabiliyorsun Steam item satma olayıyla beni bitiriyor ha Xbox'da şunu yapacağım Xbox Live Gold alacağım onun üzerine Game Pass çakıcam aylık 20 TL'ye Game Pass ile FIFA 20 oynarım RDR 2 vardı bir ara o kalkmış kötü oldu GTA SA Remastered vs Forza 5 derken akar gider Netflix gibi güzel oyunlar falan geliyor Xbox'un Game Pass'ı ciddi anlamda başarılı playstationdanda bekliyorum bu tarz oyunları ucuza oynayabileceğimiz bir sistem olursa PS5 düşünülür.
Csgodan üstüne 5 bin dolar civarı nakit para çektim Yani Steam bambaşka birşey umarım Steam gibi item düşürmeli satmalı olaylar Konsollarada gelir yani :D

Herkes PS5 deyip durmuş fakat PS5 üzerindeki oyunların fiyatlarından haberleri var mıdır acaba? 5 oyun alsan ekran kartı ediyor zaten :D. Ek olarak bilgisayar üzerinden her alana ulaşıp istediğiniz düzeyde, keyifte oynayabileceksiniz.
Knk ps te var PC de oyun konusunda ps çok daha iyi bi deneyim fiyat demişsiniz PC’de aldığın oyunu satamıyorsun ama ps te aldığın oyunu satıyorsun ve sürekli yok virüs programi yok bilmem ne uğraşma tak tv uzan oyna bence çok daha kullanıslı

Hem ortalama denebilecek bir oyun bilgisayarı hem de PS5 sahibi olarak PC derim. Son zamanlarda pek PC açmıyorum genelde Ghost of Tsushima oynuyorum konsolda, ama ikisini de almaya imkan yoksa tek cihaz için en mantıklısı PC. Eğer sürekli high end bir deneyim aramiyorsan sürekli upgrade etmen de gerekmiyor, 2022'de 6700XT aldım 2-3 sene daha kullanırım. PC FPS oynamak için en iyi platform, üstüne oyunları daha ucuz, o taraklarda bezin varsa korsan da kullanabilirsin. Aynı zamanda düzgün bir PC sürekli evde olmalı diye düşünüyorum, her şey için lazım olur/olabilir.

Yalnız şunu da belirtmek gerekiyor ki PS5'te de oyun masrafı yapmak gerekmiyor sürekli. Plus Extra alırsan çoğu exc ve multiplatform oyuna ayda 60 lira gibi bir zurna dürüm parasına ulaşabiliyorsun zaten onları oynayayım desen 1-2 sene sürer iyi oyunları bitirmen 7/24 oyun oynamıyorsan. Plus'a ekstra olarak yılda bir Fifa bir de BF/COD ne oynuyorsan alırsın.

Geri
Yukarı