PS5 mi, Xbox Series X mi satılmalı?

Eskiye dönük oyunları oynamayı seviyorsan Xbox'ı elinde tutman mantıklı olabilir. Ben eski oyunları oynamayı pek sevmem mesela, bende de her ikisi var (PS4 Pro- Xbox One S) Game Pass'den pek yararlanamadım, yani bana göre değil çok fazla eski oyun var ve bana hitap etmedi, bu yüzden Xbox'ı elimden çıkarmıştım. Yerinde olsam PS5'i CDli versiyona çevirirdim. Kutulu oyunları, ilk çıktığında almadığın zaman 1 ay içerisinde çok büyük fiyat düşmesi oluyor. Ve daha sonra satabilme imkanın oluyor. Ben PS5'e geçeceğim diye tüm oyunlarımı sattım 3-4 bin gibi bir rakam hiç yoktan elime geçmiş oldu. Dijital de böyle bir imkan ne yazık ki yok.

Eskiye dönük oyunları oynamayı seviyorsan Xbox'ı elinde tutman mantıklı olabilir. Ben eski oyunları oynamayı pek sevmem mesela, bende de her ikisi var (PS4 Pro- Xbox One S) Game Pass'den pek yararlanamadım, yani bana göre değil çok fazla eski oyun var ve bana hitap etmedi, bu yüzden Xbox'ı elimden çıkarmıştım. Yerinde olsam PS5'i CDli versiyona çevirirdim. Kutulu oyunları, ilk çıktığında almadığın zaman 1 ay içerisinde çok büyük fiyat düşmesi oluyor. Ve daha sonra satabilme imkanın oluyor. Ben PS5'e geçeceğim diye tüm oyunlarımı sattım 3-4 bin gibi bir rakam hiç yoktan elime geçmiş oldu. Dijital de böyle bir imkan ne yazık ki yok.
Ama para sıkıntısı yoksa dijital her türlü daha iyi, CD çizilirse para boşa gidiyor.

Bir oyuna 500 TL vermeyi doğru buluyorsan Xbox'ı sat.

Benim için oyun parası önemli değil sıkıntı yaratmaz.
Eskiye dönük oyunları oynamayı seviyorsan Xbox'ı elinde tutman mantıklı olabilir. Ben eski oyunları oynamayı pek sevmem mesela, bende de her ikisi var (PS4 Pro- Xbox One S) Game Pass'den pek yararlanamadım, yani bana göre değil çok fazla eski oyun var ve bana hitap etmedi, bu yüzden Xbox'ı elimden çıkarmıştım. Yerinde olsam PS5'i cdli versiyona çevirirdim. Kutulu oyunları, ilk çıktığında almadığın zaman 1 ay içerisinde çok büyük fiyat düşmesi oluyor. Ve daha sonra satabilme imkanın oluyor. Ben PS5'e geçeceğim diye tüm oyunlarımı sattım 3-4 bin gibi bir rakam hiç yoktan elime geçmiş oldu. Dijital de böyle bir imkan ne yazık ki yok.

O zaman PS5 CDli ye geçmek daha mantıklı ben de Game Pass'den fazla yararlanamadım çoğunluk Xbox 360 oyunlarına yönelik.
Xbox gidici duruyor hocam.

Bana da öyle geliyor hocam PS5 daha donanımlı geliyor şu an özellikle gamepad açısından DualSense daha teknolojik ve daha keyifli çoğu oyunda.
Bence biraz bekleyip karar verin. Sony de yeni abonelik sistemi geliştiriyor.
Nasıl bir sistem acaba pek bir bilgim yok.
Bence net bir şekilde PS5 satılmalı. Ama yine de bir şans verip bekleyin derim, Xbox Game Pass mevzusu çok büyük bir fark, Sony buna karşılık veremezse kayıp üzerine kayıp yapar Türkiye'de, yani demek istediğim bekleyip şans verin yeni bir abonelik sistemi geliştiriyorlar diye duydum.

Neden kesin olarak PS5 satılmalı dediğini çözemedim birazcık daha açsanıza hocam.
Xbox'ı sat. PS5 daha pahalı bir cihaz. Kolay stoğu bulunmuyor. Xbox'ı yerini koymak daha kolay. İkisini de kullanmış ve şu an PS4+PC kullanan biri olarak PS5'de kalmanı öneriyorum.

Tamamdır teşekkürler :)
Cevabini kendin vermissin zaten :)
Xbox satilmali tabii ki.

Teşekkürler hocam bence de :)

Son düzenleme:
Bir adet RTX 3060 12 GB i5 14000F 16 GB RAM ve 120 mm sıvı soğutmalı bir sistemim var.

Varsa sat Xbox'u gitsin aklına koymussun.
Bende RTX 3070'li sistem var yanında da PS5 var PS5'i exclisiv icin aldım PC'de her zaman lazım olan bir şey gercı PS5 exclisivler de PC'ye cıkmaya basladı ama bu hepsi cıkacak anlamına gelmıyor hepsi cıkacak olsa da bu 1 sene sonra 2 sene sonra PS5'e cıktıktan. PS5'ın kolunada ayrı parantez cekerım ki apayrı bir şey bazı oyunlarda PC'dede tetik tusları calısıyor mesela Metro Exodus yani kısacası PS5 her zaman iyidir tabii ki benım görüşüm bu.

Varsa sat Xbox'u gitsin aklına koymussun.
Bende RTX 3070'li sistem var yanında da PS5 var PS5'i exclisiv icin aldım PC'de her zaman lazım olan bir şey gercı PS5 exclisivler de PC'ye cıkmaya basladı ama bu hepsi cıkacak anlamına gelmıyor hepsi cıkacak olsa da bu 1 sene sonra 2 sene sonra PS5'e cıktıktan. PS5'ın kolunada ayrı parantez cekerım ki apayrı bir şey bazı oyunlarda PC'dede tetik tusları calısıyor mesela Metro Exodus yani kısacası PS5 her zaman iyidir tabii ki benım görüşüm bu.

Tamamdır teşekkürler Xbox'ı satıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı