PS5 oyun yükleyip silme zarar verir mi?

Bilgisayarda olduğu gibi ondaki SSD'de de bir yazma ömrü vardır. Bu ömrün daha kısa sürede bitmesine neden olursunuz. PS5 hakkında fazla bilgim yok, depolama birimini kafamıza göre değiştirebiliyor muyuz bilmiyorum fakat öyle bir şey mümkünse SSD bozulursa yenisini takabilirsiniz.

1 yıllık cihaz SSD'si farklı oynanmış Custom halde. Normal SSD olarak bakmayın. Kullanmanıza bakın oyununuzun keyfine bakmak daha iyi yoksa hiç açmayın cihazı ömrü hiç azalmasın durumu olur.

Dostum sen napıyon PS5'in dahili hafıza biriminimi test ediyon ne kadar süre sonra bozulacak diye. Ama öyle her gün 500, 600 GB hem yükler hem silerseniz PS5'in dahili hafıza birimini tahminimce 5, 6 yıl içinde bozarsınız.
Bilgisayarda olduğu gibi ondaki SSD'de de bir yazma ömrü vardır. Bu ömrün daha kısa sürede bitmesine neden olursunuz. PS5 hakkında fazla bilgim yok, depolama birimini kafamıza göre değiştirebiliyor muyuz bilmiyorum fakat öyle bir şey mümkünse SSD bozulursa yenisini takabilirsiniz.

Dahili olarak da var harici kendimizde takabiliyoruz M.2 SSD.

Dostum sen napıyon PS5'in dahili hafıza biriminimi test ediyon ne kadar süre sonra bozulacak diye. Ama öyle her gün 500, 600 GB hem yükler hem silerseniz PS5'in dahili hafıza birimini tahminimce 5, 6 yıl içinde bozarsınız.

Dahili olarak da var harici kendimizde takabiliyoruz M.2 SSD.
Kardeşim ne alakası var. Rdr 2 oynadım bitirdim sildim zaten kendisi 100 gb den fazla. TLOU 2 desen oda o civar birşey. Yeni oyunlar çok yer kaplıyor.

Cevaplar için teşekkürler. Zarar veriyor sanırım SSD'ye ancak PS5'in SSD'si de kalitelidir yani ömrünü azaltsa da 30 yıl kullancak değilim aleti zaten sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Kardeşim ne alakası var. RDR 2 oynadım bitirdim sildim zaten kendisi 100 GB'den fazla. TLOU 2 desen oda o civar bir şey. Yeni oyunlar çok yer kaplıyor.

Kardeşim fark ettiysen bir yüklemeye 500 GB silip yüklerse ne olur sürekli ömrünü bitirir dahili depolama biriminin. Ama PS5 yeni hemen bozulmaz ben onu yazdim zaten.

Sürekli oyun yükleyip, silip duruyorum. Az boyutlu şeylerde değil, şu ana kadar 800GB yükleyip 500GB silmişimdir. SSD'de veya herhangi bir yerde yavaşlama olur mu bu şekil devam ederse?
Ssd'lerin ömrü aşırı uzundur. Ben mesela kendi bilgisayarımda 10tb yazmışım 20tb okumuşum daha %1 gitmiş. Yani bir ömrü var ama çok zor bitirmeniz.

SSD’lerin belirli yazma limitleri vardır bunlar oldukça yüksektir. Ama o limite geldiği an ömrü bitecek diye bir şey olmaz zamanla yavaşlamalar olur ama tabi ki marka ve kalitesine göre değişiklik gösterir. 10 TB işlem yaptığım SSD hala aynı hızda çalışıyor.
SSD'lerin belirli yazma limitleri vardır bunlar oldukça yüksektir. Ama o limite geldiği an ömrü bitecek diye bir şey olmaz zamanla yavaşlamalar olur ama tabii ki marka ve kalitesine göre değişiklik gösterir. 10 TB işlem yaptığım SSD hala aynı hızda çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı