PS5 Pro beklenir mi?

Peki hocam Mesela bende ps5 var. Ben PS4 cd sini takıp oynayabilir miyim? Ya da ps6 için çıkacak oyunu alıp ps5 e takıp oynayabilir miyim? Bir de TV 4k falan değil ama hdmı girişleri var O tv ye ps 5 takılır mı? İlla 4k ya da ps5 e özel tv falan olmak zorunda değil değil mi?

Hocam ileriye dönük derken. Mesela PS6 çıksa ve ona özel oyunları yine ps5 pro da cd takıp oynayabilir miyim? Ya da dijital olarak?

Anladım hocam. ama onu beklerken ps5 in ömrü azalmaz mı? Hani 4 yıl oldu çıkalı. Eğer ötekini beklersem 5 yıl olacak ya malum 2 sene sonra da ps6 falan çıkar. O zaman bu ps5 pro nun hükmü devam eder mi? Yani ps6 için çıkan oyunları da ps5 pro da oynayabilir miyim? CD ile ya da dijital olarak.
PS4 oyunlarını destekler, HDMI girişi bulunan bütün TV veya monitörleri destekler.

Fikir için teşekkür ederim. Daha önce hiç kullanmadığım için normal versiyon ile Pro arasındaki farkları hiç bilmiyorum. Eğer gerçekten beklemek gerekliyse beklerim. 8-9 ay sonra Pro çıkacak diyorlar. Bu kadar zaman beklemeye değecekse o Pro cihazı beklerim.

Yani Slim ve CDli versiyonu diyorsunuz. Peki hocam bu CDli versiyonda da dijital olarak oyunları satın alabilir miyim? Aboneliklere üye olabilir miyim? Sadece CD takıp oynamıyorum değil mi? Bir de hocam mesela bu CDli versiyonda PS4 oyunlarının CDlerini de çalıştırabilir miyim? Ya da PS 6 CD oyunları oynanır mı?

PS4 oyun CDlerini çalıştırma özelliği PS5'te geldi yani PS4 oyunlarını oynayabilirsin ama bu PS 6 çıktığında geçerli olur mu bilemem. İkinci olarak dijital versiyonundan tek farkı CD yuvası olması ve desteklemesi onun dışında oyunları keyfinize göre dijitalde oynayabilirsiniz CDli olarak da ve istediğiniz aboneliklere üye olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı