PS5 Pro beklenir mi?

Hectorjulian

Picopat
Daha fazla  
PS 5 yurt dışından bir tanıdık vasıtasıyla almayı düşünüyorum ama bu yılın sonunda PS5 Pro versiyonu piyasa sürülecekmiş. Sizce beklemek mantıklı mı? Bir de şimdi PS5 alsam hangi versiyonunu almak mantıklı. Slim dijital mi yoksa Slim CD'li versiyonu almak mı? Ya Slim olmayan versiyonu mu almalıyım? Daha önce hiç PS alıp kullanmadığım için bu konuları pek bilmiyorum. Isınma sorunu olanlar varmış hangisinde bu sorun daha az?

PS5 benim gözümde hala toparlanabilmiş bir cihaz değil ama almak istiyor iseniz kesinlikle CD destekleyen versiyonunu almak, elinizde öyle bir imkanın bulunması önemli bence.

Şu an alacaksan Slim versiyonu al. Ama beklemeni öneririm ciddi farklar olacak çünkü.
Fikir için teşekkür ederim. Daha önce hiç kullanmadığım için normal versiyon ile pro arasındaki farkları hiç bilmiyorum. Eğer gerçekten beklemek gerekliyse beklerim. 8-9 ay sonra pro çıkacak diyorlar. Bu kadar zaman beklemeye değecekse o pro cihazı beklerim.

PS5 benim gözümde hala toparlanabilmiş bir cihaz değil ama almak istiyor iseniz kesinlikle CD destekleyen versiyonunu almak, elinizde öyle bir imkanın bulunması önemli bence.
Yani slim ve cd li versiyonu diyorsunuz. Peki hocam bu cd li versiyonda da dijital olarak oyunları satın alabilir miyim? Aboneliklere üye olabilir miyim? Sadece cd takıp oynamıyorum değil mi? Bir de hocam mesela bu cd li versiyonda ps4 oyunlarının cd lerini de çalıştırabilir miyim. Ya da ps 6 cd oyunları oynanır mı?

Eğer PS4 jenerasyonu gibi birkaç oyund yüksek FPS ve grafik farkı olacaksa asla alınmaz veya sadece GTA 6 için PS5 Pro upgrade yapmak ya da almak saçma olur.
Yani hocam beklemeye gerek yok mu? Zaten en az 1 sene ps5 e yeni oyun gelmeyecekmiş. Olanlar da zaten PS5 i zorlayamıyormuş. Hani diyorum Madem PS5 e özel oyun çıkmayacak e GTA da çıksa ps5 slim modeli de 4k 60 fps de rahat oynatmaz mı? Bu arada 4k monitörüm yok 3 k monitörüm var ve eğer tv ye bağlayacaksam da bağlayacağım tv 4k değil. 81 ekran bir tv. Ona bağlanmaz mı?

Düz PS5 zaten tatmin edici seviyede görüntü ve performans sunuyor sırf 4K 60 Fps veya neslin sonlarına doğru 4K 30 Fps için değmez. Olur da oyunlar bir anda çağ atlar, düz PS5 zayıf kalır o zaman alınabilir. Ayrıca PS5 Pro çıkmama ihtimali de var.

Eğer PS4 jenerasyonu gibi birkaç oyund yüksek FPS ve grafik farkı olacaksa asla alınmaz veya sadece GTA 6 için PS5 Pro upgrade yapmak ya da almak saçma olur.

PlayStation GTA 6'dan ibaret değil. Pro'nun için de daha güçlü GPU olacak, Ray Tracing performansı 3-4 kat daha fazla olacağı söyleniyor kağıt üzerin de olan bir upgrade değil bu yani. İmkan varsa PS5 Pro çok daha mantıklı ve ileriye dönük bir yatırım olacaktır.

Düz PS5 zaten tatmin edici seviyede görüntü ve performans sunuyor sırf 4K 60 Fps veya neslin sonlarına doğru 4K 30 Fps için değmez. Olur da oyunlar bir anda çağ atlar, düz PS5 zayıf kalır o zaman alınabilir. Ayrıca PS5 Pro çıkmama ihtimali de var.
Peki hocam Mesela bende ps5 var. Ben PS4 cd sini takıp oynayabilir miyim? Ya da ps6 için çıkacak oyunu alıp ps5 e takıp oynayabilir miyim? Bir de TV 4k falan değil ama hdmı girişleri var O tv ye ps 5 takılır mı? İlla 4k ya da ps5 e özel tv falan olmak zorunda değil değil mi?

PlayStation GTA 6'dan ibaret değil. Pro'nun için de daha güçlü GPU olacak, Ray Tracing performansı 3-4 kat daha fazla olacağı söyleniyor kağıt üzerin de olan bir upgrade değil bu yani. İmkan varsa PS5 Pro çok daha mantıklı ve ileriye dönük bir yatırım olacaktır.
Hocam ileriye dönük derken. Mesela PS6 çıksa ve ona özel oyunları yine ps5 pro da cd takıp oynayabilir miyim? Ya da dijital olarak?

Pro leaklere göre bayağı yüksek olacak özellikle DLSS benzeri yazılım gelirse. Beklemek garanti değer.
Anladım hocam. ama onu beklerken ps5 in ömrü azalmaz mı? Hani 4 yıl oldu çıkalı. Eğer ötekini beklersem 5 yıl olacak ya malum 2 sene sonra da ps6 falan çıkar. O zaman bu ps5 pro nun hükmü devam eder mi? Yani ps6 için çıkan oyunları da ps5 pro da oynayabilir miyim? CD ile ya da dijital olarak.

Geri
Yukarı