PS5 Pro ne zaman çıkacak?

Berkenqwe

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4070 LAPTOP GPU
İNTEL İ7 12650H
32 GB RAM
1 TB SSD
PS5 almayı düşünüyorum ancak Pro söylentileri duydu. Ne zaman çıkar? Normal PlayStation 5 alınır mı?

En erken 2025 gibi hocam, PlayStation hala yeni dizaynlar duyuruyor fat kasa için şu an. 2024 de çıkacağına dair söylentiler var fakat ben pek erken geleceğini düşünmüyorum.

Pro model çıkacağını sanmıyorum geçen internette CFI 1300 haberlerini görmüştüm ama belki 2024-2025 gibi Slim çıkarabilirler en geç çünkü 2027-2028 senelerinde PS6 söz konusu o yüzden bütçeyi Pro'ya ayırmak yerine direk PS6 yaparlar ki bence Pro model gereksiz çünkü zaten PS5 şu an çok yeterli bir seviyede PS 6 çıkana kadar da hemen hemen öyle olacak yani ben PS 5 Pro alacağıma giderim 1-2 sene beklerim PS 6 alırım yeni nesil. PS 5 alacaksanız hemen alın ps 6 çıkınca o zaman düşünürsünüz ve resmi açıklama gelene kadar iddialara çok kulak asmayın (bu arada yanlış hatırlamıyorsam Sony, ps 5 pro projesine çok açık olmadıklarını söylemişlerdi geçen)

PS4 3 yıl önceki teknolojiyi kullanıyordu ve işlemcisi güçsüz bir konsoldu. Ayrıca jenerasyonun ortasında 4K televizyonlar popülerleştiğinden Pro modelini çıkardılar. PS5 en güncel teknoloji ile çıktı ve oyunlar da sorun yaratmıyor, yakın zamanda da 8K televizyonların popülerleşmesi zor.

Pro modelinin bu yüzden çıkacağını düşünmüyorum.

8. jenerasyon konsollar biraz güçsüz çıkış yaptılar. Hatta Xbox One çoğu oyunu 900p çalıştırıyordu.

Son düzenleme:
Ps 5 Pro 2025 gibi çıkabilir ama beklemeye değer mi bilemiyorum. Şayet çıkarsa Türkiye fiyatı da ne olacağı belli değil.Ps 5 pro ya gerek var mı şuan bir ps 5 kullanıcısı olarak ondan da tam emin değilim. Belki 4k oyuncusuysanız ya da ray tracingle beraber 60 fps oynama takıntınız varsa beklenebilir ama bence şu aşamada resmi duyuru dahi yok iken pek mantıklı değil

Yeni konular

Geri
Yukarı