PS5 rahatsız edici fan sesi

2 ay olmuş adam alalı. Sence tozlandığı için olabilir mi ?

Ses normal geldi bana. Bence bir sıkıntı yok gibi. Oyunlarda kasma vs. oluyor mu ?
Öncelikle ilginiz için teşekkürler cihaz yatak odasında ve çok fazla pencere açılan bir ortam değil ayrıca kasma vs olmuyor sadece bu ses rahatsız ediyor. Kapak açma konusunda kendime güvenmiyorum :) Birde şöyle cihaz vatan ın garantisinde ben direk sony ile iletişime geçebilir miyim?

Öncelikle ilginiz için teşekkürler cihaz yatak odasında ve çok fazla pencere açılan bir ortam değil ayrıca kasma vs olmuyor sadece bu ses rahatsız ediyor. Kapak açma konusunda kendime güvenmiyorum :) Birde şöyle cihaz vatan ın garantisinde ben direk sony ile iletişime geçebilir miyim?
Genelde böyle durumlarda kasma vs. yoksa garanti de bir tamirat uygulamıyor. Sorun yok deyip geri yolluyor.

Selam,
Yaklaşık 2 ay önce Vatan'dan PS5 CD sürümü aldım ve halihazırda kullanıyorum. Hatta ona uygun Sony TV alarak yüksek grafik kalitesinde oynuyorum ancak özellikle oyunların map bölümlerine ya da menülerine girdiğimde ve oyunları bir süre oynayınca fan sesi artıyor ve rahatsız edici seviyeye ulaşıyor. Forumlarda ve ilgili videolarda pek bir şey bulamadım. Acaba bu durumu yaşayanlar var mı? Varsa bu bir arıza mıdır? Servisle iletişime geçmeli miyim? Teşekkürler.

Konsolunuzun sistem yazılımı güncel mi? Çünkü ben son sürüme güncellemeden önce fan sesi sıfırdı 4K'da bile ancak güncellemeden sonra şöyle bir durum oluştu: FIFA 22'de kariyer modu da 4K 120 FPS de maç yapıyorum sıfır ses ancak frikik kullanırken birden fanlar açılıyor.

Geri
Yukarı