PS5 şimdi alınır mı?

Teşekkürler hocam, konuları gezerken sizin yorumlarınızı da bolca gördüm ve konularınızı inceledim:D bu platformda sanırım sorun yaşayan kişi sayısı fazla değil cidden ama şu an için sanırım bu topa girmek istemiyor gibiyim. Xbox One S'i içini açmadan önce hiç servise vermeden 4 yıl boyunca sorunsuz kullanmıştım şimdi alacağım cihazın da böyle bana sorun yaratmayacak bir cihaz olmasını isterim. Her ne kadar en çok PS5'i almak istesem de belki de PS5'in yeni bir sürümünün çıkmasını beklemek daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Rica ederim ama beklemek bence mantıklı değil. Çünkü ülkemizde zaten 3 sene sonra bunun Slim'i falan gelirse (ki sanmıyorum) geldiğinde 7500TL olmayacaktır fiyatı. Ayrıca şimdi alıp 3 sene sonra satarsınız en kötü ki 2026 yılında alacağınız PS5 bile sorun yaratabilir tamam ihtimali şimdikilere göre daha düşük olur ama yine var şans işi teknoloji sonuçta. Ben beklememeniz taraftarıyım siz bilirsiniz para sizin keyif sizin.

Ben neden 2023'te Slim gelmeyeceğini düşünüyorum derseniz
1-Anormal derece yaşanan stok sıkıntısından ötürü daha bu kasa deli gibi satarken Sony altın yumurtlayan tavuğu kesmek istemez diye düşünüyorum. Çünkü Sony Slim kasaya çalışmaya başlasa bunun haberini duyanlar( illaki sızar) bu fat kasayı almazlar herhalde.
2-Ayrıca üretim yetişmiyor. Fat 825GB'lık model hala almak isteyenlere ulaşamadı.
3-Sony dolaylı yoldan firmalara SSD satışını da sağlıyor. Ayrıca kendi de SSD üretecekmiş. Hayliyle bu kasanın direkt kendiliğinden gelen 2TB gibi versiyonları bile anca 2023'te gelir en erken bana göre.
4-saçma gelebilir kapak satışları da bence etkiler. Birçok 3. parti firma renk renk kapak satıyor Sony bunları engelliyor bence kendi de orijinal sallıyorum oyun temalı kapaklar üretip satabilir.
Yani bu kasanın ekmeğini çok yer gibi duruyor :)
5- Artık bulut tabanlı oyunculuk için hazırlanılıyor.
Yani demem o ki bence alın keyifli vakit geçirin. Ya sorun olmazsa? Değmez mi beklediğiniz zaman yerine saatlerce konsolda oyun oynamaya :)

Valla kardeşim alabiliyorsan kaçırma derim. Sebeplerini şöyle açıklayayım.

Öncelikle artan dolar kuru yüzünden adım gibi eminim ki yakında PS5'i çok daha fazla bir fiyata satacaklar. Yarın bir gün 10k olursa şaşmamak gerek.

Ben PS5 alalı 2 ay oldu. Oyun yok değil. Demons Souls, Rachet and Clank, Returnal, Medium vb. Oyunlar God of war ve Horizon çıkana kadar seni fazlasıyla idare eder.

Bir de "PS5 alınmazmış, şimdiden eskimiş, neymiş Prosunu bekleyin" falan diyenler var. Onlara da aldırış etme. Ps5 yılına göre çok kuvvetli bir cihaz. Kedi ciğer mantığı ile konsola çamur atıyorlar. Geçenlerde apple ps5 in grqfik kartından daha iyi olduğunu iddia ettiği pc yi açıkladı 30 bin fiyatı. Gerisini sen düşün. Ayrıca ps5 8K bile destekliyor. Pro nun çıkacağını düşünmeyenlerdenim. Çıkarsa da en azından 5 yıl içerisinde çıkması pek inandırıcı değil. Geçenlerde RTX 3090 olması lazım, death stranding de 4k 40 fps verdiğini ama ps5 in 60 fps verdiğini görmüştüm.

Ayrıca ps5 inanılmaz sessiz çalışıyor, ssd var. Oyunlarda grafikler inanılmaz iyi.Şöyle söyleyim Demons Souls u oynadıktan sonra Bloodborne falan grafiksel olarak çok kötübgeldi gözüme. Hatta Uncarted 4 bile. O kadar fark var. Ve bu yeni neslin ilk oyunu sayılır. Çıkacak yeni oyunlar kim bilir nasıl olacak.

Dualsense ise inanılmaz güzel. Çimde yürürken, topraktq yürürken hatta suda yürürken dahi kol sayesinde hissediyorsun. Ok atarken ok attığını anlıyorsun. Anlatılmaz yaşanır. Eğer gözün gibi bakarsan ve evde çocuk yoksa dualsense zarar gelmez. Zaten 2 yıl da garantili. Bir şey olursa çözüyorlar.

Bu güne kadar sorun yaşamadım. Ama şu da gerçek tasarım konusunda ps5 çok büyük. Slim versiyonu kesin çıkacaktır. Ama kim bilir ne zaman.

Oyun işi de ikinci elde al sat yapabilirsin. Psn kardeşliğine ben de güvenmiyorum. Aklında sorun varsa sorabilirsin. Cevaplayabilirim.

Ayrıca bendeki yeni sürüm CFI1116a. Fan sisteminde değişiklik falan dediler. Aldıktan sonra öğrendiğimde moralim bozulmuştu ama öyle söylendiği gibi sorun falan kesinlikle yaşamadım. Fan sessiz, yeni nesil oyunlarında ısınma da yapmıyor. İnanın asus laptopum var boştayken çıkarttığı fan sesi ps5 fan sesinden daha fazla. Sanırım sony fanın şekliğini değiştirip kulaklı mı ne yapmış. Hani korkulacak bir şey yok. Zaten yapılan testlerde de 1 2 derece sıcaklık farklılıklarından başka bir şey tespit edilemedi. Hatta ilk versiyona göre bu yeni fan sisteminin daha sessiz çalıştığını söyleyenler var. Araştırabilirsin.

Son düzenleme:
Vallahi kardeşim alabiliyorsan kaçırma derim. Sebeplerini şöyle açıklayayım.

Öncelikle artan dolar kuru yüzünden adım gibi eminim ki yakında PS5'i çok daha fazla bir fiyata satacaklar. Yarın bir gün 10k olursa şaşmamak gerek.

Ben PS5 alalı 2 ay oldu. Oyun yok değil. Demon's Souls, rachet and clank, returnal, medium vb. oyunlar God of War ve Horizon çıkana kadar seni fazlasıyla idare eder.

Bir de "PS5 alınmazmış, şimdiden eskimiş, neymiş prosunu bekleyin" falan diyenler var. Onlara da aldırış etme. PS5 yılına göre çok kuvvetli bir cihaz. Kedi ciğer mantığı ile konsola çamur atıyorlar. Geçenlerde Apple PS5'in grqfik kartından daha iyi olduğunu iddia ettiği PC'yi açıkladı 30 bin fiyatı. Gerisini sen düşün. Ayrıca PS5 8K bile destekliyor. Pro'nun çıkacağını düşünmeyenlerdenim. Çıkarsa da en azından 5 yıl içerisinde çıkması pek inandırıcı değil. Geçenlerde RTX 3090 olması lazım, Death Stranding de 4K 40 FPS verdiğini ama PS5'in 60 FPS verdiğini görmüştüm.

Ayrıca PS5 inanılmaz sessiz çalışıyor, SSD var. Oyunlarda grafikler inanılmaz iyi. Şöyle söyleyim Demon's Souls'u oynadıktan sonra Bloodborne falan grafiksel olarak çok kötübgeldi gözüme. Hatta uncarted 4 bile. O kadar fark var. Ve bu yeni neslin ilk oyunu sayılır. Çıkacak yeni oyunlar kim bilir nasıl olacak.

DualSense ise inanılmaz güzel. Çimde yürürken, topraktq yürürken hatta suda yürürken dahi kol sayesinde hissediyorsun. Ok atarken ok attığını anlıyorsun. Anlatılmaz yaşanır. Eğer gözün gibi bakarsan ve evde çocuk yoksa DualSense zarar gelmez. Zaten 2 yıl da garantili. Bir şey olursa çözüyorlar.

Bu güne kadar sorun yaşamadım. Ama şu da gerçek tasarım konusunda PS5 çok büyük. Slim versiyonu kesin çıkacaktır. Ama kim bilir ne zaman?

Oyun işi de ikinci elde al sat yapabilirsin. PSN kardeşliğine ben de güvenmiyorum. Aklında sorun varsa sorabilirsin. Cevaplayabilirim.

Ayrıca bendeki yeni sürüm cfı1116a. Fan sisteminde değişiklik falan dediler. Aldıktan sonra öğrendiğimde moralim bozulmuştu ama öyle söylendiği gibi sorun falan kesinlikle yaşamadım. Fan sessiz, yeni nesil oyunlarında ısınma da yapmıyor. İnanın ASUS laptopum var boştayken çıkarttığı fan sesi PS5 fan sesinden daha fazla. Sanırım Sony fanın şekliğini değiştirip kulaklı mı ne yapmış. Hani korkulacak bir şey yok. Zaten yapılan testlerde de 1 2 derece sıcaklık farklılıklarından başka bir şey tespit edilemedi. Hatta ilk versiyona göre bu yeni fan sisteminin daha sessiz çalıştığını söyleyenler var. Araştırabilirsin.

Dürüst olayım beni PS5 almaktan alıkoyan tek yön şu coil whine sorunu, konsol zaten masamda olacak ve en ufak sesi duyacağım. Biliyorum bu her cihazda olabilen bir durum fakat önceki nesil konsollardaki gibi neredeyse tamamen çözülene kadar sanırım almamayı düşünüyorum.

Dürüst olayım beni PS5 almaktan alıkoyan tek yön şu coil whine sorunu, konsol zaten masamda olacak ve en ufak sesi duyacağım. Biliyorum bu her cihazda olabilen bir durum fakat önceki nesil konsollardaki gibi neredeyse tamamen çözülene kadar sanırım almamayı düşünüyorum.

Vallahi de billahide coil midir nedir yok bende sıfır ses hem de bizim ev en sessiz zamanında kulaklık ile oynuyorken bile yok.

Onu özellikle sordum Sony Eurasia garantili cihaz, ama servis coil whine gibi pek de sorun sayılmayan bir sorunu umursar mı emin değilim. Ayrıca Sony Xbox gibi drift çıkan kumandayı direkt değiştirir mi? Bir arkadaşımda sorun bulamadık deyip geri yollamışlar.

Aynısını ben de yaşadım benim açar açmaz gördüğüm hatayı onlar 5 günde görememiş.

Geri
Yukarı