PS5 Slim biraz fazla ısınıyor

Elektronikten anlamayan zar zor laptop veya konsol alan insanlar genelde laptop ısınıyor konsol PC ısınıyor telefon ısınıyor diye korkarlar.
Bu tarz aletler zaten ısınsın diye çalışıyor. Ona göre soğutma sistemi var. Hatta çok ısınırsa kendini resetliyor hepsi.

Elektronikten anlamayan zar zor laptop veya konsol alan insanlar genelde laptop ısınıyor konsol PC ısınıyor telefon ısınıyor diye korkarlar.

Bu neydi şimdi ? Arkadaş bilmediği bir konuda yardım istemiş. Yeni aldığı bir cihazın zarar görmesi olanağından herkes korkar. Yok elektronikten anlamayan falan. Sen çok anlıyorsun ki insanların bu cihazları alırken ki maddi durumlarına bile laf edebilecek noktaya erişmişsin. Tebrikler vallahi

Bu tarz aletler zaten ısınsın diye çalışıyor. Ona göre soğutma sistemi var. Hatta çok ısınırsa kendini resetliyor hepsi.
Vay be öyle miymiş? Bizde biliyoruz herhalde cihazların bu konuda dayanıklı üretildiğini belli bir ısı düzeyinin üzerine çıkınca kendini korumaya aldıklarını. Ama sizin bilmediğiniz bir şey var bu fazla ısınmaların uzun vadede sıkıntıya yol açabileceği. PS5 serin çalışan bir alet yarım saatte neredeyse el yakacak şekilde ısınacak bir alet değil. Daha önce PS4 sahibiydim ve FPS düşüşleri aşırı fazla fan sesiyle karşılaşıp ürünü garantiye verdiğimde ısınmadan dolayı olduğu bildirilmişti. Daha ilk haftadan bu aşırı ısınmalar oyunlarda anlık droplar hatta bir kere oyuna girişte bile takılınca bende bu konuyu açtım. Ve bilmediğimden değil diğer arkadaşlarda PS5'te bu ısınmayla karşılaşmışlar mı diye sormak için açtım.

Ayrıca zar zor almadım ürünü ihtiyacınız varsa size de alabilirim😉 Bu çok bilmişlik ağır geliyor size belli ki insanların maddi durumuna bile laf edebiliyorsunuz. Üslubunuzu düzeltmenizi öneriyor ve iyi geceler diliyorum.

PS5 hiç de serin çalışan bir alet değil. PS4'te o şekilde. Isınmaları normal. Drop falan yemezsin. Fan deliklerini kapatacak bir şekilde yerleştirmediysen sıkıntı yaşanmaz. Aldığın ürün arızalı olabilir 2. el olabilir. Sıfır diye 2. el satan ithalatçı garantili olanlardan size de itilenmiş olabilirler. Bana geldi çünkü direkt iade ettim teknodeposu denen yerden.
Servise verdim dediğin için elektronikten anlamadığını itiraf ettin zaten. Ben hiçbir ürünü servise vermem elektronikçiyim.
Servis ne diyecek ki sana ısınmadan dolayı diyecek zaten. Müşteriye söylenen standart kelimeler.

Slim kasalarda ısınma fat kasaya göre 3-4 derece fazla ama oynanışa etki etmez bende de 8 aydır fat kasa var 2 saat oyun sonunda arkası ılık sıcaklıkta ancak sıcak hava üflüyor + coil whine sesi hiçbir şey olmadı mevcut eğer cihaz uyarı verip kapanmıyorsa ya da yanık kokusu yoksa oynamaya devam edin.

PS5 hiç de serin çalışan bir alet değil. PS4'te o şekilde. Isınmaları normal. Drop falan yemezsin. Fan deliklerini kapatacak bir şekilde yerleştirmediysen sıkıntı yaşanmaz. Aldığın ürün arızalı olabilir 2. el olabilir. Sıfır diye 2. el satan ithalatçı garantili olanlardan size de itilenmiş olabilirler. Bana geldi çünkü direkt iade ettim teknodeposu denen yerden.
Servise verdim dediğin için elektronikten anlamadığını itiraf ettin zaten. Ben hiçbir ürünü servise vermem elektronikçiyim.
Servis ne diyecek ki sana ısınmadan dolayı diyecek zaten. Müşteriye söylenen standart kelimeler.

Hocam çok havalısınız. Bana da bir ara elektronik öğretir misiniz?

Geri
Yukarı