Rehber PS5 üzerinde PSN kardeşliği ve PS Plus koleksiyonu

ADumbledore

Kilopat
Yer
Hogwarts
Daha fazla  
Merhabalar, bu konu üzerinde PS4 bile olsa birçok platformu araştırmış olmama rağmen hâlâ her şey tamamen net değil ve hâlâ birçok soru gelmekte. Bu hazırladığım rehberde size PSN kardeşliği ve PS5 için PS Plus koleksiyonu hakkında bilgiler vereceğim.

PSN kardeşliği nedir?
Öncelikle PSN kardeşliği nedir onu öğrenelim: PSN kardeşliğini aslında tam olarak "kardeşlik" kelimesinin anlamıyla örtüşüyor. Yani oyunları %50 %50 ücret ödeyerek aynı haklarla oynamanıza imkan sağlıyor. Nasıl yapıldığına ve bilinmesi gerekenlere geçmeden önce en çok sorulan soruları cevaplayayım.

PSN kardeşliği yasal mıdır, banlanmak mümkün müdür?
-PSN kardeşliği tamamen Sony'nin eseridir Sony'nin göz yumduğu ve %100 yasal bir olaydır banlanma gibi bir durum söz konusu değildir.

PSN kardeşliği sadece 2 kişi arasında mı olabilir?
-Evet PSN kardeşliği maksimum 2 kişi arasında yapılabilir.

PSN kardeşliğinde iki kişi aynı oyuna aynı anda girip multiplayer veya CO-OP oynayabilir mi?
-Evet PSN kardeşliğinde oyunları aynı anda ve Online olarak oynayabilirsiniz. (Ps Plus üyeliği bulunduğu sürece)

Örnek oyun: FIFA 21.

Bilinmesi gerekenler

1-öncelikle bunu yapmadan önce PSN kardeşiniz olacak kişiyi iyi seçmeniz gerekmekte. Yüz yüze tanıdığınız güvendiğiniz birinin olması çok önemli, çünkü bu kişiye PSN hesabınızı ve dolayısıyla içinde kayıtlı kredi kartı bilgilerinizi de vermiş olacaksınız.
2-ücreti ilk başta ödeyecek olan kişi FIFA'nın standart sürümünü değil de misal 200 TL fazla olan şampiyonlar ligi paketini aldı. Bu durumda oyunun yanında gelen atıyorum 1000 puan 5 kart paketi ücreti asıl ödeyenin PSN hesabında kullanılabilir olacak ücretin yarısını gönderecek olan arkadaş bu imkanlara sahip olamayacak.
3- PS Plus olayına geçelim iki hesabın birinde PS Plus var diğerinde yok olsun. PS Plus'ın sunduğu Online oyun oynama haklarına iki kişi de erişecek fakat PS Plus ile gelen aylık ücretsiz oyunlar ve PS Plus koleksiyonuna sadece PS Plus'ı satın alan kişi erişebilecek.

nasıl yapılır?
1- ıki kişide birbirinin PSN hesabını kendi cihazında açar ve iki kişide arkadaşının hesabını kendi cihazında ana hesap olarak ayarlar.
2- Kişiler arasında ücreti kimin vereceği belirlenir. Ücreti ödeyecek kişi kendi PSN hesabına FIFA 21'i alır. Ve ücretin yarısını gönderecek arkadaş kendi aralarında belirledikleri yolla ücretin yarısını öder.
3- Oyun ücreti ödeyen kişinin PSN hesabında kütüphaneye eklendiği için varsayılan olarak belirlenen cihazda (yani oyunun ücretini ödemeyen kişinin cihazı) otomatik olarak kütüphaneye eklenir.
4- Oyun iki kişinin de cihazında görünür artık oynamanızda bir engel yoktur iyi eğlenceler.

PS5 PS Plus koleksiyonu

Bu olay tamamen Sony'nin yaptığı ve PS5 kullanıcılarını yüzünü güldürmek almaya teşvik ettiği bir durum. PS Plus koleksiyonu PS Plus üyeliği alan herkese kütüphanesinde kalıcı olarak verilen oyunlardır. (Ps Plus üyeliği dahil ettiği sürece)
Bu koleksiyon PS4 için çıkmış ve çok beğenilmiş oyunlar bulunmakta koleksiyona beklemediğiniz zamanlarda ekleme yapılabilir ki yapılıyor da, ama koleksiyondan asla oyun çıkarılamaz.

Aralık 2020 itibariyle güncel PS Plus koleksiyonu

• Bloodborne.
  • Days Gone.
  • Detroit: Become human.
  • God of War.
  • Infamous second son.
  • Ratchet and clank.
  • The last Guardian.
  • The Last of Us Remastered.
  • Until dawn.
  • Uncharted 4: Bir hırsızın sonu.
  • Batman: Arkham Knight.
  • Battlefield 1.
  • Call of Duty: Black Ops III – zombies chronicles Edition.
  • Crash bandicoot n. Sane trilogy.
  • Fallout 4.
  • Final fantasy XV royal Edition.
  • Monster hunter: World.
  • Mortal Kombat X.
  • Persona 5.
  • Resident Evil 7 biohazard.

Keşke Game Pass gibi büyük bir sistem yapsalar. Aylık 100-150 TL olsa bile özel oyunlar için alırdım.
Evet keşke, ama Sony'nin PS tarafında kullanıcı dostu olduğunu bildiğim için şöyle bir yorumum olacak. Sony özel oyunları yapmak için çok para harcıyor ve sonuçları da gözler önünde yaptığı oyunlar gerçekten muhteşem. O yüzden bu denli yüksek miktarlar harcadığı oyunları game pass gibi bir sistemle sunamaz. Tamam kullanıcı dostu ama emeğinin karşılığını da almak zorunda :( Buna rağmen PS5 kullanıcıları için PS Plus Koleksiyonu gayet yerinde ve çok mantıklı bir olay.

PS Plus üyeliği bir kereliğine alınsa, ardından üyelik sona erdiğinde PS Plus Collection kütüphanede duruyor mu?

Hayır ne yazık ki durmuyor, benim kişisel tavsiyem PS Plus üyeliğini yıllık almanız hem gerçekten uygun fiyatlı oluyor hem de Online oynamak için PS Plus zaten şart.

Ben test ettim 2 hesap 4 konsol.
2 PS4, 2 PS5 konsolunda 2 hesabı kullanarak PSN kardeşliği yapılabiliyor,
Aynı PS4'teki gibi kardeşlik yapılarak, aşağıdaki videoda da PS5'te yaparak 4 konsol 2 hesabı kullanabilirsiniz.
Umarım video yardımcı olur, kanalıma abone olup beğenip yorum atarak faydalı olduğunu gösterebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben test ettim 2 hesap 4 konsol.
2 PS4, 2 PS5 konsolunda 2 hesabı kullanarak PSN kardeşliği yapılabiliyor,
Aynı PS4'teki gibi kardeşlik yapılarak, aşağıdaki videoda da PS5'te yaparak 4 konsol 2 hesabı kullanabilirsiniz.
Umarım video yardımcı olur, kanalıma abone olup beğenip yorum atarak faydalı olduğunu gösterebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videonu izledim dostum çok güzel anlatmışsın durumu teşekkürler :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı